Kezdőoldal » Otthon » Kert » Görögdinnye ültetés, de hogyan?

Görögdinnye ültetés, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kapni a görögdinnye ültetésével kapcsolatban.

Tavasszal ültettem már a kertbe magról, de sajnos szeptember végére csak 0,5-1 kilós dinnyék lettek belőle, pedig az átlag súlya 10-12 kg. Hiába öntöztem rendszeresen, és a telek elhelyezkedése is olyan, hogy nyáron reggel 8-9 órától egészen napnyugtáig süti a nap, tehát nagyon kevés árnyékos hely van. Arra gondoltam, hogy most márciusba lehetőleg minél előbb el ültetném a magokat a lakásba, cserépben és majd csak május környékén ültetem ki. Nem tudom, hogy hogyan kellene elültetnem. Hány magot ültessek egy cserépbe? milyen földet használjak? milyen időközönként öntözzem a házba? A lakás hőmérséklete kb 18-21 fok az előszobába, ahol elültetném. A hőmérséklet elméletileg elegendő a csírázáshoz. Használjak valami tápanyagot? marha trágya? esetleg valami adalékanyag? a csepegtető már megvan, úgy hogy ha kiültetem, akkor folyamatosan kapja a vizet. Ebben kérném a segítségeteket.

Köszönöm szépen!



#Görögdinnye ültetés
2022. márc. 7. 08:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Működhet, de sok munkával jár, minden tőhöz külön töltögetni a palackot, meg külön karót leverni. Érdemesebb lett volna egyetlen csepegtető szalagot végigfektetni, és mondjuk hálózatról öntözni. (Ha van.) Akkor minden egyéb is mehetett volna egyszerre. Ha nincs, akkor is meg lehetne oldani, mondjuk egy méteres fa emelvényre szerelt 2000 Ft-os használt műanyaghordóval, meg persze szűrőn keresztül.
2022. márc. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Igazából úgy csinálom, hogy a 2.5 literes kólás flakonnak a tetejét egy bonton kivágom, és csak egyszer kell leszúrni a karót valamint a csepegtetőt, és csak után kell tölteni vízzel. megmondom őszíntén, hogy csak 10 darab fészket csinálok, nem többet mert igazából nem árusítani szeretném, csak itthoni elfogyasztásra, esetleg a családba osztogatni belőle. Kipróbálom ezt a módszert idén, és ha nem jön össze akkor jövőre csinálok egy kisebb csepegtető rendszert. Csak az a baj, hogy a telek az messze van a háztól, legalábbis a csap amiről tudnám üzemeltetni. Köbös tartályom az nincs. Egy cserépbe 4 magot teszek. Az nem olyan sok ugye? vagy csak egyet rakjak?
2022. márc. 8. 09:06
 13/19 anonim ***** válasza:
Milyen csepegtető rendszerben gondolkodsz?
2022. márc. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Azt még egyenlőre nem tudom, mert előszőr ki akarok majd vezetni a kertbe egy csapot az aknából, és ahhoz fel kell ásni 30 métert kb. Lefektetni egy KPE csövet és arra egy csapot. Majd utána fogok öntöző rendszeren gondolkodni.
2022. márc. 8. 09:14
 15/19 anonim ***** válasza:

Fél colos slaggal is meg lehet oldani. Kis vízmennyiséget az is oda tud juttatni.

Cserépbe ne ültess dinnyemagot. Fóliasátor nélkül nem lesz belőle semmi.

A dinnye nemcsak a mérsékelt fényt nem bírja, hanem a szétültetést se. Egyetlen növényt nevelhetsz egy fél literes cserépben. Ha van mag bőven, tehetsz kettőt, a biztonság kedvéért, de kelés után az egyiket ki kell húzni, vagy még inkább ollóval elvágni, hogy ne sérüljön a másik gyökere a kihúzástól. Fólia nélkül persze értelmetlen, de csináld, ha saját tapasztalatra vágysz.

2022. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Remek:D. Akkor felesleges művelet? Balkon ládába rakom.
2022. márc. 8. 09:52
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát, a palántanevelés megfelelő hely nélkül felesleges.

Ha nem tudsz korlátlanul öntözni, akkor meg a palántázás is felesleges, mert a dinnye, mint általában a kabakosok, nem szereti az átültetést, csak rengeteg vízzel lehet rávenni, hogy beinduljon. Ha nem profi módon neveled, akkor helybe vetéssel sokkal erősebb növényed lesz. Egy hátránya van, ugye, a későbbi termés.

De hát kipróbálhatod így is, úgy is, jövőre már tapasztaltabb leszel.

2022. márc. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A dinnye a palántázást nem kedveli, nálunk rengetegen termesztenek dinnyét, és helyre vetéssel csinálják. Fóliát húznak rá soronként, mert palánta korában még előfordul a hideg.
2022. márc. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, azt hittem, már mindenhol palántázzák a profik. Ez nálatok melyik termőterület?

Én egy hevesi dinnyetermelő faluban dolgozom, többek közt 3 dinnyés kollégám volt, és mivel én is őstermelő vagyok, sokat beszélgettünk a témáról.

Itt évtizedek óta mindenki gyepkockás palántát ültet. (Ill. mostanában már van tápkockás is.) Fóliaalagút itt is létezik, az extrakorán kiültetett palántákat védik így lebomló fátyolfóliával.

Magról csak pótlásnak használnak.

Dédnagyapám dinnyés volt a két háború közt, akkoriban még természetesen ő is magról ültette. Gyűjtötte a tyúxart, és minden tő mellé tett a földbe egy marékkal.

2022. márc. 12. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!