A leghidegebb tűrő pálma fajták melyek? Amelyek a magyarországi néha mínusz tizenöt, mínusz húsz fok celsius hőmérsékletet is átvészelik? Ha ilyen nincs, mivel érdemes beborítani a pálmákat hogy ne pusztuljanak el a nagy hidegekben sem? Kinti pálmák.
Valahol olvastam, hogy egy néhány hidegtűrő pálma törzsét szalmával kell befedni. Ezt talajtól a fa tetejéig mivel érdemes kívülről körbe burkolni, hogy a törzsön levő szalmát a szél ne hordja szerteszét?
Van más ötletetek is?
Á, nem olyan érzékeny az, mint ahogy a 2. írta. A -15-öt még elviseli védelem nélkül, legrosszabb esetben kisebb fagyásfoltok lesznek a leveleken. Saját tapasztalat. Ez alatt kezdődik az érdekes rész. Ez a Trachycarpus fortuneii-ről szól, de vannak kevésbé fagytűrő fajok is.
A jutazsák értelme nulla. Ha te felveszel valami ruhát, akkor a testhődet kell megvédeni, azaz, amennyit leadsz, annyit tudsz is fűteni önerőből. Egy fa nem képes fűteni. (Ha nem a kazánban van.) Ezért csak olyan módszer jó, ami nagy mennyiségű hőt tud bezárni és eltárolni. Bármi, ami csak egy hőszigetelő anyag, percek alatt áthűl, és már nem véd semmit. 30-50 cm szalma, az igen.
Vagy még olyat szoktak (a bp-i füvészkertben is ezt alkalmazták akkoriban, amikor láttam), hogy fóliasátrat építenek fölé, fix keretre levehető nejlont, bele meg egy kis hősugárzó vagy izzó, ami -10 körül tartja a hőmérsékletet. Ezt csak nagy hidegben szabad becsukni, enyhébb időben ki kell nyitni, hogy ne veszítse el a pálma a télállóságát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!