Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tudok tenni a szomszédom...

Mit tudok tenni a szomszédom kerítésre felfuttatott és felénk növő vadrózsája ellen?

Figyelt kérdés

A kocsibeállóm és a kerítés közt van egy 60 centis hely. Én oda ütlettem két kis diszbuxust. A szomszédom viszont a kerítésre iszonyat tövises és szúrós vadrózsát és borostyánt futtatott, ami felénk nő és állandóan vágnom kell, különben összekaristolja az autómat kiálláskor. Most már viszont eléggé elburjánzott és magas, így nem igazán érem el, meg nincs is hova tenni, amit levágok. Lepermetezni nem tudom, mert akkor az én díszbokraim is kipusztulnának. beszélni vele nem lehet, bogaras vénember, tele van a kertje minden növénnyel, gazzal, a fenyői is már félig az én telkem felett vannak, az alatt is minden kipusztul, a leveleinek szemetével is tele van a teraszom és a csatornám. Feljelenteni nem akarom, az nem az én stílusom, meg úgyis csak engem nevetnének ki.

Esetleg van valami ötlet, hogy mit lehet tenni ilyen esetben?


2019. aug. 21. 08:36
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

Az ő keritésére semmit.

Csinálsz közvetlen mellé másikat,és valamilyen hullám palával lezárod .Egyszerű,és nem nagy költség.

Még át sem lát rajt .A hullám palát kültéri festékkel lehet festeni is .

2019. aug. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bebugyolálod nejlonba a bukszusaidat és lepermetezed az átlógó cuccait glifozáttal. (Glialka)

Borostyánnál, ami bőrlevelű lehet, hogy többször is kell, de a vadrózsára biztos, hogy jó. A levelek elszállítják a gyökerehez az anyagot és kipusztul az egész.

2019. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
56%

Van a legális és az illegális megoldás. Az illegális az, ha az öreget megrugdosod, és további rugdosást helyezel kilátásba arra az esetre, ha nem nyesi a növényeit. Vagy csak úgy szó nélkül kigyomirtózod, ami zavar. Technikailag megoldható úgy, ahogy előttem leírták. A borostyán a viaszos levelei miatt tényleg nem annyira érzékeny a glifozátra, de egyrészt használsz tapadásfokozót az 5 %-os szerhez, másrészt meg a fiatal hajtásokon még nincs olyan vastag védőréteg. Csak letakarod a saját növényeidet.

De a gyomirtózás illegális. Nem azért, mert a szomszéd kerítése, nem a kerítést akarod kigyomirtózni. Hanem mert a növények töve a szomszéd telkén áll, tehát a szomszédjogi törvény és a PTK alapján mindkettő teljes mértékben a szomszéd tulajdona, még akkor is, ha áthajlik. Ilyen esetben legálisan azt tudod tenni, hogy felszólítod a szomszédot az átlógó ágak levágására (élőszóban tanú jelenlétében, vagy ajánlott levélben), és ha nem vágja le, akkor vághatod le te. Vagy hívhatsz kertészt, és a kiszámlázott munkadíját elperelheted a szomszédtól. (Ez vonatkozik a fenyők átlógó ágaira is.) A fenyők árnyékolása és a lehulló levelek miatt kártérítést követelhetsz a szomszédtól jelenleg is.

Bemehetsz a jegyzőhöz és kérhetsz birtokvédelmet. Ha helyt adnak, akkor a szomszédot büntetés terhe mellett kötelezik az átlógó rózsák levágására. De a jegyzőnek csak a jogsértés kezdete után 1 évig van kompetenciája. Esetleg mondhatod, hogy előtte nem lógtak át ennyire az ágak, vagyis a fokozott zavarásod idén kezdődött. Aztán vagy csinál valamit, vagy elhajt.

Kb. ezek a lehetőségek.

2019. aug. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!