Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Akinél ágyi poloska volt,...

Akinél ágyi poloska volt, hogy bizonyosodott meg róla, hogy tényleg az?

Figyelt kérdés

szept. 10. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Két dologból.

Miután befújtunk, találtunk tetemeket.

Abból vettük észre őket, hogy álmunkban megcsíptek. A csípésük nagyon jellegzetes: ott csípnek, ahol pizsama nem takar, pl. derekadnál kitűrődik. A csípésük láncszerűen több, egymás melletti csípés (legalább 3). A csípés jobban viszket, mint egy szúnyogcsípés, tipikusan csak Fenistil kenőcstől enyhül az égő viszketés, magától nem. Legalább 3 napig tart a viszketés.

Szóval mi a csípések megjelenése után alaposan befújtuk az ágyat, utána találtunk tetemeket, amik visszaigazolták a gyanúnkat. Szerencsére több csípés nem volt utána, tehát nem terjedt szét a lakásban, ágyneműben stb.

Egyébként interneten kész rémtörténeteket olvastam arról, hogy ha szétterjed a lakásban, milyen nehéz kiirtani.

szept. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Á köszi, jó olvasni, hogy nem vegződik mindig durván a poloska sztori.

Mivel fújtátok be?

Nem tudom, nálam nem lehet-e bolha, csak térdig vannak a csípések és azt olvastam, h az a bolhára jellemző. A kutyánk is nemrég elkezdett vakarózni, de elvileg nem bolha. Csak fura, hogy kb egyszerre jött az övé meg az enyém. Családban többieknél semmi.

szept. 11. 07:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Bocs, hogy csak most reagálok.

Protect rovarirtóval fújtuk be. Ennek több fajtája van: van darázsra, van légyre-szúnyogra, és van egy harmadik, amire nincs az elején ráírva, de apró betűkkel fel van sorolva több, rejtett életmódú rovar, pl. bolha, ezüstös pikkelyke, és ott van az ágyi poloska is. Hát azzal fújtuk be.

szept. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 B. Judit ***** válasza:
49%
A befújás nem mindig jó, csak ha nagyon az elején kaptad el. Ha már lepetézett, akkor a petik kifognak kelni mert ezeket nem pusztítja el. Kb. két hét. Sokan jártak úgy hogy egy vagyont költöttek írtásra, és nem volt eredményes. Én azonnal profikhoz fordultam.
szept. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A fujkálás nem nagyon hatásos,mert nagyon kicsi a folyadékban a hatóanyag.PARAZITÁK ELLENI PUDER a hosszabbtávú védekezés ,mert ott marad .A fertözött épületekben gyakorlatilag nem lehet kiirtani,csak védekezni.Mikor azt hiszed ,hogy vége, minden kimosva kitakaritva ,befujva beszórva,a száritóban csirátlanítva, egyszer csak újra megjelennek a csípések.Felszeded a buszon,vagy felujított épületben előjönnek a padló alol,bejönnek az ablakon.
tegnapelőtt 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Egy másik oka a terjedésnek.Vannak akin nem érzékenyek a csípésekre.Pl.az Indiai bevándorlók,és vallári okokból nem is védekeznek a poloskák és más kártevök ellen.
tegnapelőtt 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1/6 Igen nagy szerencséd volt, nem is tudod mekkora! Szakemberrel hónapokig tartott, permetezés, minden,mire nagy nehezen kiírtottuk-talán-, azt hittem belerokkanok.,Mindent kellett cserélni, bútort,mindent, akkor vettük észre,mikor az ágy tele volt...Nem lenne olyan ellenségem akinek egy napját is kívánnám.Álmomban ne jöjjön elő.Egyik szobát kiírtottuk,nagy öröm, előjött a másikban...borzalom rá gondolni is.Kétnapos nyaralásból "hoztuk"Azóta sem mentünk sehova megszállni,nem is megyünk már...
tegnapelőtt 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
tegnapelőtt 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!