Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Át tud jutni az egér a falon?

Át tud jutni az egér a falon?

Figyelt kérdés

Most is arra ébredtem, hogy kaparászik a falba (vályog) az egér, fal mellett van ugye az ágyam és elég zavaró plusz félek, hogy szépen lassan átlyukasztja és itt köt ki a szobámban.

Mit kéne tennem, hogy a falból kiírtsam?

Ha egyáltalán van erre lehetőség.

Szerintem a szomszédból jött. Romos és régi ház ahol nem laknak csak nemrég megvette valak és néha itt alszik.

Holnap átmegyek és megnézem a ház hátulját találok-e valami lyukat.

Azt esetleg betömjem egér irtó szerrel?

Plusz a macskám is szinte minden nap hozza az egeret, de mindet nem tudja kiírtani:D



2020. aug. 2. 04:06
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
1-es: Még szerencsére nem jutottak be a lakásba.
2020. aug. 2. 11:47
 12/24 anonim ***** válasza:
Ismeroshoz is mennek a mellette levo lakatlan, romos hazbol. Talan van is valami padlason. Azt szomszedod nem nezte at esetleg, hatha nem lenne ugy??
2020. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Nem tudom, sajnos az új lakó alig szokott itt lenni.
2020. aug. 2. 11:54
 14/24 anonim ***** válasza:

3 nem ajánlanám ezt a praktikeres egérfogót mert fogazatai vannak aztán olyan hentesmunkát csinál, hogy jobb ezt elkerülni

Jó ott a síma hagyományos egérfogó: az rácsap akkora erővel az egér gerincére, hogy eltöri azt és mindenféle külső vérzés nélkül megdöglik az egér azonnal.

Nincs szükség fogakra egy egérfogón

[link]

2020. aug. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, utolsó. Az emlősök bőre remek találmány, nem olyan könnyű azt átlyukasztani. Egy egérfogón nincs olyan erős rugó, ami ezeket a "fogakat" átpréselné szegény cincogi bőrén.
2020. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Az egér az nem úgy dolgozik, hogy átlyukasztja a vályogfalat egyenesen, mint egy puskagolyó.

Valahol bejut a falba, aztán le-fel-keresztül-kasul járatokat csinál, az alaptól a padlásig. (Vályogháztulajdonos.)

Ha a macska gyakran fog, akkor a faladban is sok egér lakik. Méreg nem jó, ha macskád is van, plusz ha lakott térbe megy elpusztulni az egér, az nagy élmény. Lecsapós egérfogókat tegyél mindenhová, főleg ahová a macska nem tud bejutni. Ahová meg bejuthat (pl. padlás), ott meg valami le kell takarni olyasmivel, ami alá az egér bejut, de a macska nem. (Nekem régi almásládáim vannak, meg drót bevásárlókosaraim.)

Mindenkinek van kedvenc csalija, nálam a dió vált be. A fém fogó lapjára dróttal rögzítem. (A lyukon lentről felhúzom a drótot a fog két oldalán, a fogat fogóval lenyomom, így két szál drót áll ki a lapból, amit a csali köré tekerek, így nem tudja elvinni az egér, csak rágni.)

2020. aug. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Update: átjutott a szobám falon.

Nemrég értem haza a munkából, zuhanyoztam, most feküdtem le, de megint hallottam motozást.

Hmm mondom bevilágítok vakuval az ágyam mögé és hopp, ott szaladt.

A lyuk is megvan, a sarokban itt az ágyamnál, de majd kihúzom.

Azt hogy tömjem be?

Ja meg milyen csapdát vegyek?

A rossmanban tudnék és a háztartásiban..

2020. szept. 2. 07:04
 18/24 anonim ***** válasza:

Tolj be a lyukba száraz gipsz és búzadara keverékét, amennyit csak tudsz, utána kívülről vakold le.


Mellesleg nálunk 10-ből 6-nál ez a fogas fogó simán kettécsapta, vagy csak félig meddig vágta be az egeret.


Méreg helyett a legjobb a gipsz és dara keveréke, garantáltan kinyírja és ha a macska megeszi az egeret a macskának se lesz baja.

2020. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Először szerintem veszek ragacsot és aktiválom a macskámat aztán majd látjuk.

Ez a szemét kis dög még a csótányokat is megette a csapdából🥴

2020. szept. 2. 16:06
 20/24 anonim ***** válasza:
A ragacs-egér-macska kombóval csak egy a baj, nehéz a macskát kiszedni a ragacsból :D
2020. szept. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!