Ingatlanvásárlásnál szempont lehet az, hogy van e tartaléka képezve a háznak közös javításokra? Mert ha nincs s olyankor kell összeadni amikor kell akkor azért kell majd fizetnem amit az használt el, akitől vettem.
Ha családi házat veszel, akkor sem hagy ott pénzt az eladó azokra a későbbi javításokra "amit ő használt el".
Azért a pitiánerségnek is vannak fokozatai.
Vagy nincsenek??
UUUUh Kérdező! Elismerésem :D.
Nálunk volt a háznak megtakarítása, de nem rengeteg, és nem is voltunk sokan, na ebből nagyrész elment egy nagyobb munkára, aztán megint gyűlt pénz a közös költségből. Volt hogy kellett pénzt összeadni, de ezt nagy munkára. Hiszen mindig van bevétel a közös költségből ugye. Nyilván nem örültem hogy be kell fizetni. Ez régebbi épület, lehetett újítgatni.
Nem az a lényeg, hogy az használta el, akitől vetted. (ez a mondat rosszabb a tesconál). Egy több évtizedes épületen akadnak javítanivalók, de azok apróbbak. A 15 éves épületeken (társasházról beszélünk csak) már szintén van. A zsírújon azon nincs vagy 10-15 évig teendő.
Ha pár tízezer forintos vagy max 50 ezres tételeket nem tud kifizetni a ház, ott baj van. Az általános kis javítás pár 10 ezer forint, messze nem kerül többe. A komoly dolgok: külső festés, (vagy lépcsőházfestés), elektromos vezeték csere, szigetelés, ejtőcső-csere (van esővíz, szennyvíz, magyarul strang csere) hát az húzós. Hát mondjuk nincs mindennap (nálunk mondjuk volt ;( mert egymás után csináltak nagy munkákat). És attól kezdve, hogy megvetted a lakást ezt magadnak csinálod. Mert nyilván hosszú távra tervezel. Ha az elejétől benne laksz, te használtad volna el...
Egyébként szempont hogy milyen a közös képviselet, milyen a hozzáállása, kérdezd meg, milyen felújításokat terveznek, nézd meg a faliújságot a lépcsőház földszintjén, hogy milyen kiírások vannak. Van ahol kiírják a közös költség tartozásokat. Persze attól még a ház költségvetésével nincs gond. És a lakóközösséget nézd meg inkább. És nyugodtan faggasd a közös képviselőt a pénzügyekről. Vagy ha szóba tudsz elegyedni egy lakóval az is jó még.
Ez nem te vagy véletlenül? :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=GtwZB0qG_6E
Azt azért elmesélném neked, hogy a használt ingatlan azért olcsóbb súlyos milliókkal (akár 10-el is) mert használt.
Azaz, valaki már használta előtted!
Minél újabb és jobb állapotú egy ingatlan, annál drágább, minél lehervadtabb, annál olcsóbb.
A társasházak képeznek felújítási alapot, de van,hogy zsebbe nyúlós. Ahol kevés a lakó,mert összesen 10lakás van, (mint nálunk, Budapest belvárosában) ott vagy többet kell fizetni az alapba, vagy esetenként kell a nagyobb összegbe részarányosan beszállni.
Ha viszont egy olyan épületet keresel, ahol 800-an boldogítjátok egymást, ott nyilván kevesebb a kiadás,mert megoszlik.
Te döntesz!
"Van ahol kiírják a közös költség tartozásokat"
Sajnos igen sok társasházban vannak olyanok aki vagy nem tudnak, vagy nem is akarnak fizetni.
Azokét is te (is) fogod fizetni, ha azt akarjátok majd, hogy minden rendben működjön a társasházban.
Majd visszasírod a teszkót.
:)
#6
"Azokét is te (is) fogod fizetni, ha azt akarjátok majd, hogy minden rendben működjön a társasházban."
Ez igaz, csakhogy a tartozást rá kell terhelni a lakásra és végrehajtatni. Ennek az intézése a közös képviselő feladata.
Nálunk a házban másfél milliós tartozás miatt lett kilakoltatva lakó. A tartozást a ház megkapta, az új tulajdonos meg rendjén fizet mindent.
#9
Senkiben nem marad benne a tartozás, ne aggódj! A társasház nem jótékonysági intézmény.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!