Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért mondják, hogy a hitellel...

Miért mondják, hogy a hitellel felvett ingatlan röghöz köt?

Figyelt kérdés
Hiszen a hitellel felvett ingatlanból is ki lehet költözni, kiadni és a bérleti díj fedezi a törlesztőt. Jó, tudom, ez csak egyes megyékben lehet, de én pont egy olyan megyében tervezek majd venni.
2019. jan. 5. 11:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%

#6, ahogy előttem is írták...

Te könnyen mondod, mert végigcsináltad már. a többség már attól berezel, ha be kell menni személyigazolványt csináltatni az okmányirodába, nem hogy földhivatal, bank stb. De még a komoly vásárlókat is elrettenti, ha hitel van az ingatlanon és aggódnak, hogy elbukják a pénzüket

2019. jan. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

6-os vagyok

Hát erre most mit lehet mondani kedves 9-10-11-esek?

Ha valaki a fáradságot sem veszi, hogy a saját ügyében tájékozódjon, vagy retteg az ügyintézéstől, azon nem lehet segíteni.

Pedig hiteles házat lehet jót, olcsón vagy olcsóbban venni, mert az eladónak valamiért sürgős.

Nincs gond, majd az értelmesebbje megveszi!:)

2019. jan. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

... és a 11-esnek még:

"Te könnyen mondod, mert végigcsináltad már...."


Én sem az anyám hasában tanultam, hanem utánajártam.

Ez a lehetőség mindenkinek adott.

2019. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Kedves 3as. Most 18ezer lakáshitelt fizetek havonta. Egy kis lakásunk van a párommal. Ketten kb. Havi 440ből élünk. Ez most így laza, de olyan magasak az ingatlan árak ha sikerül nagyobbat venni, teljesen mindegy, hogy lakás vagy családi ház kénytelenek leszünk 120ezres havi hitelt felvenni. Ott már gond lesz ha egyikünk egyszer kiesik a munkából. De most mit tudunk csinálni ebben az országban ilyen fizetések és ingatlan árak mellett? Inkább maradjunk az egy gyerekkel ekkora lakásban életünk végéig ahol nem férünk el?? Kénytelenek leszünk kockáztatni...
2019. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
51%

#14

Erre találták ki a hitelfedezeti biztosítást. Informálódjatok!

2019. jan. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
76%

6-osnak teljesen igaza van!

Idiótákkal meg eleve nem jó üzletet kötni, akkor se, ha kp-ban lerakja a vételárat, mert majd talál valami marhaságot, amin kötekedni tud.


Ha hitel van a házon, csak annyi a különbség, hogy a vételár egy részét nem az eladónak fizeted, hanem a banknak, ami cserébe leveszi a jelzálogjogot.

Bakker, amúgy is kötelező ügyvéd a szerződéshez, az ő dolga úgy megfogalmazni a szerződést, hogy a vevő védve legyen és mégis működjön minden.


Tehát a nyitókérdésre a válaszom: Nem tudom, miért mondják, de nem igaz. Pláne most, amikor keresleti piac van.

2019. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
Köszi 15 fizettem 8évig, ismerem. Mondjuk szerintem minden biztosítás kidobott pénz...
2019. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14: Gondolom, akkor nem költitek el minden hónapban a maradék 422 000 Ft-ot túrórudira meg utazásra például, tehát félretesztek évi 2-3 milliót, és akkor vesztek nagyobb lakást, amikor a vételár nagyja összegyűlik... (?)
2019. jan. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem abszolút nem riasztó hitellel terhelt lakást venni, semmivel sem különb, mintha tehermentes lenne. Minden barátunk az elmúlt egy-két évben vásárolt lakást és talán egy páros tudott olyat, ami tehermentes volt. Az eladó hitele nem a vevő ügyintézési feladatait növeli, abszolút semmi az egész, kb. csak egy igazolás kell az aktuális tartozásról és egy végtörlesztési igény. Ezeket nem a vevő szerzi be, neki tök mindegy hova utalja ő, vagy a hitelező bankja a pénzt.

Mi szocpollal és jelzáloggal terhelt ingatlant vásároltunk. Annyiban bonyolított a helyzeten, hogy egy oldallal hosszabb lett kb. a szerződésünk és az államkoncstárnak utaltunk, nem az eladónak. Majd a bankunk az eladó bankjának és amikor megkapták a törlési igazolást, akkor a maradékot a tulajdonosnak/eladónak. Mi ezekről csak azért tudtunk, mert folyamatosan érdeklődtünk hol jár az ügy. Egyébként semmi extra teendőnk nem volt.

Vannak olyan barátaink, akik jelentős közműtartozással és jelzáloggal terhelt lakást vettek. Azt is csak az bonyolította, hogy az eladó elég lassan tevékénykedett mindenben, a szájába kellett rágni mikor mit kell tennie, hogy a vevő rendezni tudja az ő tartozásait... pedig le volt írva a szerződésben feketén fehéren. :)

Ha valaki ettől megriad, az tájékozatlan és talán jobb is ha nem ő lesz a vevő.

2019. jan. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:

Mondjuk ez várható is, hogy ilyen lesz a vevő, mert aki nem ilyen annak kevésbé lesz adóssága, kevésbé kerül kényszerhelyzetbe.

Másfelől nem viccből olcsóbb az ilyen ház, hanem azért mert ott tenni kell valami plust is, pl. a problémás vevővel -szakodni.

2019. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!