Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek, mit szólnának...

Szerintetek, mit szólnának ehhez az ingatlanosok?

Figyelt kérdés

Településen belül, ismerve az eladó ingatlanokat, feltenném én is a hirdetést, csak épp a tulajok elérhetőségével, utcanévvel...


Ezek a hiénák nagyon rászálltak az eladó házakra, de ők se tudják eladni. Vélhetően a maguk törvényei szabályai szerint szeretnék eladni és nem a tulajnak kedvezve...


Mikor egy házat 3 millióval többért tesznek fel, mint azelőtt - mielőtt behálózták volna a tulajt - fel volt téve, szerintetek normálisak...? Hanyag, vacak képekkel, de előnyös leírással (amiről én tudom a fele csak szépítés). Pl. nagyon jó áron szép állapotú nagykertes stb., panorámás, de azt már természetesen mélyen elhallgatják hogy cigány a szomszéd. Ha épp nem veszed észre és belevásárolsz, így jártál.


2018. okt. 4. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Senkit nem kényszerítenek, hogy ingatlanost fogadjon! Nem gondolod, hogy nekik nincs erre kapacitásuk, hogy egész nap a hívásokat fogadják meg körbevezessék az embereket?????
2018. okt. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Ha nem a tiéd az ingatlan ne tegyél fel semmit sehová! Ha a tiéd nyugodtan felteheted,ingatlanosnak akkor fizetsz ha neki sikerült eladni a házat.
2018. okt. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha mellőzni akarod az ingatlanközvetítőt, akkor meghirdetés után vegyél ki pár nap (1-2 hét) szabadságot, hogy az érdeklődőknek megmutasd az ingatlanod. Az érdeklődők szinte kivétel nélkül ingatlanközvetítők lesznek. Tapasztalat!. Ingatlanossal kösd ki írásbeli megbízással, hogy maximum mennyiért hirdetheti meg és ebből x összeg lesz a jutaléka, amit te adsz neki és a vevőtől nem kérhet semmit.
2018. okt. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem KIZÁRÓLAGOS az ingatlanossal a szerződésed és te vagy az eladó, akkor ott és úgy hirdeted, ahogy akarod, de ha te találsz magadnak vevőt, akkor is ki kell fizetned az ingatlanost kizárólagos szerződés esetében.

Speciel én már láttam olyan hirdetést, ahova bele volt írva, hogy a szomszédság kisebbségi, de a jobb fajtából.

2018. okt. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Azon felül, hogy jogilag aggályos amit kitaláltál, nem kéne beleszólnod csak azért, mert bántja az igazságérzeted. Félreértés ne essen, rühellem az ingatlanosokat, fél évig voltunk lakáskeresésben és 99%-ban féreg mind. Értem én, hogy rámenősnek kell lenni, de gusztustalan trükkjeik vannak, információkat tartanak vissza, hazudnak, stb.

De ettől függetlenül nem hatásköröd ezt csinálni, plusz kitolsz az eladóval is, mert a legtöbb ingatlanos olyan szerződést köt a tulajdonosokkal, hogyha nem rajtuk keresztül adják el az ingatlant, akkor kötbért kell fizetni. Szóval aki 1x aláírt egy ingatlanos szerződést, annak az úristen irgalmazzon, ha nem olvasta át töviről-hegyire.

2018. okt. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#5 köszönöm, sajnos ez van. Piszkálja az embert. De nem fogom megtenni...
2018. okt. 4. 16:18
 7/11 anonim ***** válasza:
17%
Mihez mit szólnának?
2018. okt. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Ha segíteni akarsz a településen élő, házukat árulóknak, keresd meg Őket, beszélgess el Velük. Persze ha van családjuk vélhetőleg azzal már konzultáltak erről, tehát nem biztos,hogy érdemes beleavatkoznod.


Tudod mi jutott eszembe rólad? A pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve..Segíteni szeretnél, de ehhez nincs jogod ebben az esetben.


Ha Hozzád közelálló kerül ilyen helyzetbe, előre megtudod,hogy árulni szeretné a házát, ajánld fel a segítséged, de egyébként hagyd.


Én végtelen km-ről kerülném el az ingatlanost, de ha valaki ezt az utat választja, jogában áll.


Nekem is van egy ingatlanos ismerősöm aki a kistelepülés előljárójának a gyereke. Természetes,hogy ott, és a környező településen bizalmat szavaznak Neki, főleg az idősek, akik nem tudják maguk lebonyolítani az értékesítést.

2018. okt. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnának?Ha kizárólagos szerződést kötöttek Velük az adásvételt csak rajtuk keresztül lehet bonyolítani, tehát az Ő malmukra hajtod a vizet ha vevőt viszel a házra.


Ha viszont nincs kizárólagos szerződés megteheted, persze a tulajdonos hozzájárulásával, hiszen zet nem tiltja semmi.

2018. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Valószínű szerződés szegésért eljárást indítanának a tulajdonosok ellen, főleg ha a szerződésük úgy szólt, hogy ők nem hirdethetik meg semmilyen portálon. :) Nagy segítséget jelentenél a számukra!
2018. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!