Mi az oka, hogy ennyire drágák a budapesti ingatlanok?
A szüleim szeretnénk túladni az örökölt pesti lakásunkon, s ennek kapcsán, látva annak horribilis árát, gondolkodtam egy kicsit.
Egy lelakott lakásról van szó, ronda lépcsőházban, Józsefvárosban, olyan árajánlatot kaptunk rá, amiből nyugat-Magyarországon egy gyönyörű, új ház kijön.
Igaz, nem meg-, hanem bérbevennék, 180 000 forint+ rezsiért.
Megértem, hogy van egy komoly, nagyvállalkozói réteg Budapesten, akinek fontos, hogy ott éljen, de az nyilván nem egy lepukkant lakást vesz majd meg Józsefvárosban, mint a miénk.
Az viszont irreális, hogy bérből élő alkalmazott is vásárol Pesten.
Nyugat- magyarországi falvakban 20 millióból veszel és felújítasz egy kertes házat, 5 percnyire megyeszékhelytől úgy, hogy háromszoros fizetések vannak a Budapesthez képest (szinte mindenki Ausztriába ingázik át dolgozni).
Velemben 150 000 forintért "kastélyt" adnak bérbe, 4-5 fürdővel, nagy terekkel, gyönyörű helyen.
Kőszeg 5 perc, Szombathely 10, Bécs 1 óra.
Sajnos a kérdésem nem értetted. Mindenkinek egyértelmű, hogy a kereslet befolyásolja a piacot, viszont a kérdés, hogy miért ekkora a kereslet?
Valóban olcsó Budapest európai mércével, viszont például akkor minek nevezzünk egy Sopron melletti falut, ahol többszörösét keresik az emberek, mégis negyede áron vásárolnak ingatlant.
Pedig mi más generálná a keresletet, mint az elérhető jövedelem, s ez igaz természetesen a bérbevételre is.
11: Sokkal kevesebben élnek állásban szerzett jövedelemből, mint hinnéd. És ez amúgy is csak a magyaroknak fontos, amit példának írtál.
Ha figyeled a társadalmi folyamatokat, a magyarokat elüldözik és kiirtják, és a helyükre külföldieket telepítenek be. Nem tudom, milyen módszerrel dolgoznak a titkosszolgálatok, abba sem látok bele, a migrációs hullámot hogyan idézték elő, mert nem vagyok maffiatag.
Csak az eredményét látom.
Ha meghirdeted a lakásodat, 20-ból 19 jelentkező külföldi lesz. Nekem volt japán, angol, belga, flamand, francia, svájci, ausztrál, olasz, német, spanyol.
Milyen paraméterei vannak amúgy annak a lakásnak?
Még lehet, hogy kevés is a 180 000.
"Valóban olcsó Budapest európai mércével, viszont például akkor minek nevezzünk egy Sopron melletti falut, ahol többszörösét keresik az emberek, mégis negyede áron vásárolnak ingatlant."
Erre már többen kommentelték, hogy NEM ÍGY VAN.
És még ott van mindemellett a CSOK és az, hogy a magas bérleti díjak miatt hitelre is érdemes vásárolni, mert a bevételből fizetik a hitelt.
Meg vagyunk mi cseszve, és nem először.
Banditakormányaink voltak 1990 óta. Először a nagy vállalatokat verték szét, utána amit lehetett eladtak külföldnek, és a cégek után most sorra kerültek a lakások is. Hogyan is tudná a magyar megfizetni a drága lakásokat, amikor a jól fizető multik, például, zömében külföldi szakembereket hoznak ide a leányaikhoz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!