Miért hiszik azt az emberek Magyarországon, hogy Hálivudban laknak?
Lepusztult panelokat hirdetnek több tizmilliokert,miközben lassan mar Ausztriaban is olcsobbak a lakasok mint nalunk.:
Vagy lemaradtam valamiröl? Nalunk is mar atlag 2 ezer eurot keresnek az emberek és azt is evente 14x? Elnezest..en ugy tudtam,hogy az összeszerelö üzemekben meg mindig 140 netto a divat.Az is inkabb több müszakban.
Na, hagyjuk már ezt a pofátlan süket dumát, ingatlanüzérek és más tolvajok!
Mert az is biztos, hogy akik marokszámra vásárolják fel a lakásokat, hogy aztán airbnbézzenek meg hasonlók, nem becsületes munkával gürcölték össze a milliókat.
A másik:
Mivel van pár figyelőlistám az ingatlanpontkomon, nyilvánvaló, teljesen világos, hogy az ingatlanosok is verik fel az árakat.
Azt láttam többször is, hogy magánszemély meghirdet egy ingatlant, amely elsőre nem kel el, még alacsony áron sem. Két-három hónap múlva megunja a telefonok megválaszolását, esetleg a lakásnézők kísérgetését, és egyszer csak azt látom, hogy eltűnik az ingatlan, majd megjelenik valamelyik ingatlaniroda kínálatában az eredeti árhoz képest kb. 15%-kal drágábban. nyilván az ingatlanosnak is van közvetítői díja, de az nem 15%. Persze, az is tény, hogy lehet alkudozni, sőt, kell is!
MODERNKORI LAKÁSMIZÉRIA MAGYARORSZÁGON (2018)
Okok:
- a sok brókerbotrány után a brókercégek hullanak, mint a legyek ( [link] a befektetők más „gazdaállatot” kerestek a pénzüknek;
- airbnbézés;
- a CSOK, az albérleti támogatás és egyéb hasonló konstrukciók révén az állam csak a bankokat és az ingatlanspekulánsokat támogatja, hisz a lakásért fizetendő banki hitel ma, a CSOK-os (vagy csókos) világban is ugyanannyi, mint – teszem azt – ezelőtt 10 évvel. Az ingatlanspekulánsok felsrófolták az árakat, így tehát az állam által ilyen-olyan formában adott kedvezmények (amelyeket az adófizetők zsebéből vesz ki az állam) végül a bankok és ingatlanüzérek zsebében landolnak. Mit jelent ez? Azt, hogy jelenleg az állam, a kormány hűtlenül kezeli az állami vagyont;
- igazodás a nyugati árakhoz;
- szokásos infláció.
(Sokan a kereslet növekedéséről beszélnek, de hogy növekedhet a kereslet, ha a népességszám folyamatosan csökken, emellett, százezrek vándoroltak ki külföldre, a legtöbbjük nem tér vissza, és – már akinek volt – a lakásuk felszabadult?)
Mi lehetne a megoldás a mostani budapesti lakásmizériára?
(ami rengeteg párkapcsolatot is tönkretesz – tehát, kedves méltóságok, a népességfogyást a lakásmizéria felszámolása nélkül sem lehet megállítani!)
Íme egy megfizethető, logikus és hosszú távú megoldás!
A kormányok 1989 óta nem építenek bérlakásokat, lényegében csak kiárusították a régi államiakat. Pedig vannak állami beruházások más területen, gondoljunk csak az autópályákra, hidakra, utakra, a rengeteg térkövezésre stb. Tehát, pénz mégiscsak van, de ezeket a mindenkori kormányok kizárólag jól mutató (presztízsértékű) vagy gazdaságilag halaszthatatlan beruházásokra adják.
Én sem azt mondom, egyébként, hogy állami bérlakásokat kellene építeni, mert ezeknél – akárcsak az önkormányzati lakásoknál – az a nagy probléma, hogy a bérlők lelakják őket, nem gondoskodnak a karbantartásról.
Mi akkor a megoldás?
Annyira kézenfekvő, hogy csodálkozom, hogy ez eddig a kormány nagytudású, de főleg hatalmas pénzeket felhappoló (természetesen az adófizetők pénzéről van szó!) tanácsadóinak, szakértő tudálékosainak nem jutott eszébe.
1.) A megoldás a lakáslízing.
Tehát, az állam épít – nem profit alapon, hanem önköltséges alapon! – lakásokat (vagy megvesz használtakat!), és azokat kiadja lízingbe KIZÁRÓLAG OLYAN EMBEREKNEK, akiknek nincs lakásuk. Tehát ez lenne az első lakás a lízingelőnek.
A lízing időtartamát a bérlő választaná ki. Ha valakinek sok megtakarítása van, akár 5 év múlva az övé lehetne a lakás, de szerintem a jellemző a 30 éves lízing lenne. Az államnak megtérülne a befektetése, a bérlőnek lenne saját lakása, amelyet nem lakna le, ugyanis tudná, hogy a lízing után az ő tulajdona lesz.
A különbség az állami lakáslízing és a bankok által kínált lakáshitel között az lenne, hogy itt nem piaci alapon történik az ügylet, bár az állam nem veszítene rajta.
Egyéb intézkedések:
2.) Fokozatosan emelkedő adók kivetése a 2., 3. stb. lakásra, hogy az ingatlanüzérek minél előbb igyekezzenek megszabadulni a teherré vált, amúgy csalt, lopott, szélhámoskodott pénzből vett, lakástól. Ezt a kormány max. 2 hónap alatt nyélbe tudná ütni, de csak azért ilyen lassan, mert nyári szünetet tart az Országgyűlés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!