Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik évszakban pörög leginká...

Melyik évszakban pörög leginkább a lakáspiac, és miért?

Figyelt kérdés
Egy ideje árulom a lakásomat, de nincs nagy mozgás. Nyáron meleg van, és mindenki nyaral. Télen meg hideg van. Bízhatok az őszben?

2017. júl. 30. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, nyáron kicsit leülnek a dolgok, illetve augusztustól azért már kicsit megpezsdül. Télen csak a december végi időszak csöndesebb.
2017. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan városban laksz, ahol van egyetem is, akkor augusztusban van élénkülés, mert az frissen felvett hallgatóknak ha megtehetik a szüleik, akkor albérlet helyett inkább lakást vesznek a tanulmányok idejére.

Ha nincs nagy oktatási élet, akkor csak a nyaralás ideje az ami szűkíti a keresletet. Van aki nyáron szeret vásárolni, hogy lássa a kertet is. Van aki meg éppen télen megy, hogy az eladónak ne legyen lehetősége a szép kerttel dicsekedni és pozitívumként felhozni. És lássa, hogy milyen meleget szoktak tartani a házban. Nem mindegy, hogy 18 vagy 23 fok van bent - amikor a gazda a 30 ezer forintos havi gáz-számlát mutogatja.

2017. júl. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Bihar Valatonon válasza:
100%
Változó, az enyém pl karácsony előtt pár nappal kelt el tavaly...amúgy a nyár ennél nem befolyásoló sokan akkor szeretnek költözni, mert jó az idő a pakolgatáshoz. Attól is függ persze milyen város, vagy a város milyen részén laksz, hogy ott mennyire kelendő az ingatlan.
2017. júl. 31. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos van benne évszakhoz köthető ingadozás, de kategorizálni nem lehet. Én pl. decemberben vettem, mert akkorra találtam megfelelőt.
2017. júl. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Télen, mert a legtöbben tavaszra tervezik az újrakezdést.
2017. júl. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mindegyik adasvetelem szeptember es oktőber hónapban bonyolítottam meg a csaladtagok is nem direkt véletlen
2017. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ, és ment a zöld pacsi!
2017. aug. 1. 00:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a tavaszi és nyári hónapokra gondolnám a legnagyobb forgalmat. Ha csak nincs egy nagyon csábító lehetőség akkor senki nem szeretne minuszokban pakokni, takarítgatni, költözködni. A hideg évszakokban amúgy is borúlátóbb, pesszimistább az ember (a magyar főleg :) ), míg a jó idő és sok napsütés jobb kedved, ez által bátrabb vállalkozó szellemet hoz.

Év eleje mindenképp halott, a legtöbben kiköltekeznek az ünnepek alatt aztán téli álmot alszanak március végéig.

A nyaralás szerintem nem igazán befolyásolja azokat akik ingatlant akarnak venni, adott évben spórolni szokás egy nagyobb önerőre, lakberendezésre, stb. Szabadság is több igényeltetik egy lakhely változásnál.

Szerintem.

2017. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!