Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ősszel, télen elkezdhet...

Ősszel, télen elkezdhet pangani a lakáspiac vagy kár erre várni?

Figyelt kérdés

Autót ugye kevésbé vesznek az emberek télen, inkább tavasszal/nyáron jön meg hozzá a kedvük.

Lakásoknál is lehet ez a helyzet?


2017. júl. 12. 18:55
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Igen gondolj bele ha télen veszel egy lakást akkor kb szinte semmit nem tudsz rajta felújítani. Meg most nyáron ott vannak az egyetemisták akik albérletet keresnek stb stb
2017. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem kötekedni akarok de az autó piac pang nyáron: Mostanában hallottam néhány kereskedőt a nyári uborkaszezon miatt panaszkodni és hogy várják már az őszt.

Az interneten meg a lakáseladók panaszkodnak hogy alig vannak mostanában érdeklődők úgyhogy a lakáspiac is pang nyáron.

Azon már lehet okoskodni hogy ez miért van így - talán mert ez a pihenés és a nyaralás időszaka.

Tavasszal és ősszel van pörgés. De még a tél is forgalmasabb mint a nyár.

2017. júl. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

Nyáron sehol semmi nem történik, mindenki szabadságon van, aki meg pont nem, az szarrá dolgozza magát, mert a többi szabadságon van :)

A nagytőkések is elmennek ilyenkor 1-2 hónapra nyaralni.

Ősszel minden újra beindul.

De a lakásárak már lefele fognak menni, persze bőven nem a válság utáni szintre.

Mivel a lakáspiac már tavasszal is fékezett, elég egyértelmű, hogy az eladók túlárazzák a lakásokat, ezért nem fogy. Persze mindenhonnan nyomják fizetett cikkben hogy most kell "befektetni". Hát nem. Most volt a lokális maximum. Viszont aki meg akar szabadulni a "befektetésétől" az most nagyon kapálódzik, hogy drágán tudja eladni.

Most Bp. IX. kerületi módra éri csak meg a befektetés, mikor a polgi a haverod, és ötödáron megveszed a lakást az önkormányzattól. Azon tényleg lehet kaszálni.

2017. júl. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Most felhívtam jópárat és már nincsenek meg a lakások. 1-2 nap alatt elmennek még magas árakon is.

Ha ez a pankós időszak akkor milyen lehet a nem pangó?


És külső kerületben nézek, 19,15,17,18,stb.

Panelt max tetőtérit v földszintit nem veszik annyira hamar.

2017. júl. 13. 13:59
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A lakásoknál úgy van, hogy év végéig megy a biznisz, azaz novemberben biztos, és még éppen talán decemberben is, persze akkor azért a karácsony közbeszól. Év elején, januárban, február közepéig a fű se nő az ingatlanpiacon. Szerintem az ingatlanosok akkor nyaralnak :D. Olyankor sehol semmi mozgás. Az év eleje általában mindenben ilyen, pl. karácsonykor kivásárolják magukat az emberek, januárban csak a mindennapi élethez szükséges dolgokat veszik meg. Február közepén-végén kezd megmozdulni a lakáspiac, kerülnek fel új hirdetések, stb.

Ha az árakra gondoltál, olyan prognózist hallottam, hogy a magas árak még vagy öt évig megmaradnak.

2017. júl. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a lakáspiac télen áll. Ahogy más is mondta decembertől februárig kb. a fű sem nő. Ezt követően megindul. Azt gondolom nyár közepe felé talán megint van egy leülés, majd (főleg egyetemvárosok közelében) esetleg a ponthatárok kiderülését követően ismét lesz egy nagyobb hullám, ami szépen csillapodik télre. Pangásnak a nyárit nem nevezném.

Egyébként júliusban kezdtünk el lakásokat nézegetni és engem nem az idegesített, hogy "már elkelt". Sokkal inkább a rengeteg ingatlanos, aki csak közvetít, vagyis "nem is tudja eladják-e végül is a tulajdonosok a lakást", avagy "rendben egyeztetek időpont a tulajdonossal" aztán vagy visszahív, vagy nem.

Egyetlen egy lakás megtekintése ment nagyon gördülékenyen ingatlanossal. Gyakorlatilag a telefonomat követően 5 perc múlva hívott, hogy másnap este mehetünk. Megnéztük és meg is vettük. Mint kiderült délelőtt tették fel a hirdetést, amire én már délután telefonáltam. Mi néztük meg először.

Egyébként az sem mindegy, hogy a lakásvásárlás mely fázisát nézzük, mert mi ugye július végén néztük ki, augusztus közepén szerződtünk, tehermentesítés, hitel szerződés, stb. November vége a birtokba adás.

2017. okt. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ha az ember talál egy jó kéglit és már egy ideje keresgél, tök mindegy, ha milyen évszak és hónap van, rámozdul. Az eladó meg odaadja, akár karácsony előtt egy héttel is, ha számára megfelelő vevőt talál.
2017. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Most a héten mondta a rádióban egy ingatlanos szakember, hogy "szokás szerint most kezd felpörögni az ingatlanpiac" ergo nem ilyenkor pang.
2017. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem hinném, hogy pangana.

Én éppen ősszel néztem ki a leendő házamat, és december 20-án költöztünk. Mondtam is a feleségemnek, ennél gazdagabb Jézuskánk sosem lesz.

2017. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ősszel adtuk el a lakást és november végén vettünk, december közepén költöztünk. Festés tavaszra maradt.
2017. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!