Könnyü felnött, értelmiségi lakótársat találni 2-es együttlakásra Budapesten? Kb 50 (60) -ezer Ft. -ot kérnék.
Szingli 30+ férfi-os közalkalmazottként(140e nettó) olyan 50e Ft.-ot szeretnék lakhatásra költeni. Ezt ugy gondoltam megoldani, hogy egy 60-70 Nm-es lakást keresek, ami talán átlagosan havi 100e Ft.-ból kijön (rezsivel) és keresni hozzá egy második embert.
Kérdés:
Budapesten mennyire bevett dolog 25-30 körüli értelmiségi fiataloknál, hogy ennyiért keresnek "fél lakást"?
A háttér, hogy Németországból költöztem haza, ahol ez nagyon megszokott dolog (talán 30-40-éves korig is), de tavaly Debrecenbe kerülve rájöttem, hogy nehéz lakótársat találni, mert a fiataloknak(diákok) nincs enyi pénzük, akinek meg van, az a partnerével költözik össze, vagy magasabb a keresete és lakást bérel. Meg... valahogy nem szokás.
(Külföldi diákok welcome, de abból csak pár ezer van a városban, és már elkezdödött az tanév.)
Diákoknak nincs enyi pénzük, akinek meg van, az a partnerével költözik össze, vagy magasabb a keresete és lakást bérel.
(Külföldi diákok welcome, de abból csak pár ezer van a városban, és már elkezdödött az év.)
Van tapasztalatod? (vagy, ha írsz valamit, mi alapján írod?)
extrakérdés: hol hirdetnél, hogy a 25év fölötti korosztályt elérd?
23 éves egyetemista vagyok, saját tapasztalat alapján írok. Budapesten 40-50-60 ezer forintért már lehet egy garzon lakást bérelni és akkor már sokan inkább ezt választják (akár másodmagukkal is), mint hogy ennyiből összebútorozzanak egy idegennel. Ez valahol érthető szerintem. Sok ismerősöm van viszont, aki úgy került fel Budapestre, hogy nem igen volt más lehetősége, társbérlőként költözött be valakihez, amíg saját lábra nem tudott állni, valaki kifejezetten erre vadászik.
Az általános véleményem, hogy rengeteget számít az ár. Ha belősz valahova egy garzon lakás környéke alá árban, akkor könnyen fogsz bérlőt találni, ha nem, akkor nehezen.
Én élnék mással, nincs ezzel problémám, hozzászoktam az egyetemi évek alatt. Az egyetlen elgondolkodtató tényező az lenne, hogy te 30+ férfi vagy, én meg egy "fiatal és törékeny leányzó", így marha nagy bizalom kéne részemről, hogy költözzek, bár nem is az én korosztályomról volt szó. :)
köszi, nagyon hasznos volt!
Az érv számomra az lenne, hogy szívesebben lakom a 'belvárosban, jó helyen' mint az agglomerációban 50p-re az egyetemtöl, ahol a szórakozási lehetöség a tesco es a cseho:)
Ezért én 30+an is inkább nagyobb lakást vettem ki, és albérlöt kerestem, persze az olyan helyen volt, ahol ez szokás.
Én is "fiatal és törékeny" -nek érzem magam, lehet, könnyebb vagyok nálad :-p
En nem mondom, hogy lehetetlen, a forgalmasabb, jobb helyeken meg plane nem. Nem sok ennyiert valami "elit" kornyeken lakni Budapesten szerintem.
A diakoknal altalaban az a jellemzo, hogy minel olcsobb lakas kegyen a leheto legtobb fele osztva az osszeget, de szerintem ez ertheto. A kulfoldi diakok altalaban legalabb masodmagukkal szeretnek osszebutorozni valahol, vagy akar csoportban. Nekik viszont nem olyan merev az elkepzelesuk az arakrol, igy ok jo celpont lehetnek.
Na mindegy, ha jo helyen van, nyugis kornyek (c tipusu allampolgar mentes) es szep lakas, te meg szimpi feju vagy, akkir nem hinnem higy gond lesz a lakotars talalassal. :)
Most a Városmajor u.ban, Déli pu Metrótol 5 percre lenne egy 80nm-es lakas, ez ketten annyiból jön ki, amennyit irtam (mert csaladi lakas).
Nem állítom, hogy ez "elit" környék, de azért csomó park van, a moszkva gyalog nincs 10 perc, é a mammut mögött nagyon jó helyek lettek:)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!