Ilyet bele lehet írni a szerződésbe?
Elég bonyolult ügy, szóval csak a lényeg: 3,5 millió Ft-ot kér a tulaj, hogy messzebb lefoglalhasson egy kis házat.
Mi viszont nem szeretnénk, hogy odaadjuk a pénzt és egyszerűen lelép vele.
Bele lehet írni a szerződésbe, hogy abban az esetben, mikor megjön a hitelünk (mondjuk 2 hónap) és a tulajdonos elérhetetlen, abban az esetben a Miénk automatikusan a lakás?
#10
"Beleírni bármit lehet, de ez érvénytelen kikötés. Semmis.
Egy ingatlan adásvételi szerződés így nem tud létrejönni."
Ami a szerződésben benne van, az a két fél megállapodása, ha mindketten aláírják és az ügyvéd ellenjegyzi.
Attól a perctől ez mindkettőjükre nézve érvényes.
BÁRMIRE (!) szerződhet két fél, ami nem ütközik törvénybe.
Ha én olyan feltétellel akarom eladni az ingatlanomat, hogy a vevő fizessen 10 Ft-ot és egy évig csak spenótot egyen, akkor azzal a feltétellel adom el, ha a vevő ezt aláírja és a szerződés szerint be is tartja.
9-es!
Én azt gondolom, hogyha egy adás-vételt elindítok, akkor már nem jöhet közbe semmi. Pont azért, mert az kitolás valamelyik féllel és igenis ezért kell szerződésbe foglalni a "mi van ha" pontokat.
Ha komolyan elakarom adni a házamat, találok rá vevőt, aki foglalót is tesz le érte, akkor eszem ágában sincs elállni az adás-vételtől.
Ha a vevő komolyan meg akarja venni a házamat és leteszi érte a foglalót, akkor később ne jöjjön közbe kósza gondolatként sem, hogy "jajj mégsem". Éppen arra való a jog, hogy ezeket a helyzeteket tisztázza és bizony igen. Lehetek bunkó, meg nem empatikus, de az általad titulált bánatpénzt úgy eltenném lelkiismeret furdalás nélkül, mint a huzat, mivel addig, amíg ő az időmet húzta, elképzelhető, hogy már régen eladtam volna másnak és én is tudtam volna lépni.
Gondolj bele! Nekem hiányzik a házam ára a leendő házam kifizetéséhez, esetleg még hitelre is várok. Minden pontosan ki van számolva időben. Ha hirtelen fordul egyet a vevőm és azt mondja bocs mégse, akkor én ott állok vevő nélkül, hirdessem meg újra a házam miközben elesek a kinézett ház megvásárlásától és még jó eséllyel a hiteltől is.
Érdemes a másik felébe is belegondolni ennek, nem csak azt nézni, hogy "fú ez a szemét foglalót kér".
3,5 millió forint ez esetben a biztosíték arra, hogy mindkét fél komolyan gondolja a szándékát. "Meggondolás", avagy "közbejött valami" esetén pedig issza a levét...
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Mindenki zöld kezet kapott.
Hamarosan megyünk az ügyvédhez a tulajdonossal. Kíváncsi leszek, hogy mire jutunk.
"Ami a szerződésben benne van, az a két fél megállapodása, ha mindketten aláírják és az ügyvéd ellenjegyzi.
Attól a perctől ez mindkettőjükre nézve érvényes.
BÁRMIRE (!) szerződhet két fél, ami nem ütközik törvénybe.
Ha én olyan feltétellel akarom eladni az ingatlanomat, hogy a vevő fizessen 10 Ft-ot és egy évig csak spenótot egyen, akkor azzal a feltétellel adom el, ha a vevő ezt aláírja és a szerződés szerint be is tartja."
Ez akkora butaság, hogy inkább meg se szólaltál volna.
Nem nehéz érvénytelen/végrehajthatatlan szerződéses kikötés létrehozni. A papír mindent elbír. Ha önként teljesítenek a felek, akkor is rendben van.
De bejegyezni ezt a földhivatal nem fogja! Ez NEM ingatlan adásvétel.
És egyébként ügyvéd vagyok. Én nem is ellenjegyezném ezt. Magánmegállapodásként írják le nyugodtan, de ez tisztességtelen kikötésként még a bíróság előtt sem állna meg. Ilyenre nem teszek pecsétet. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!