Miért nem veszi meg senki a házunkat?
"hirdetésbe nem írta bele, hogy gumigyár működik 100 m-re a háztól, hogy sertés- vagy cigánytelep van a közelben"
Ne haragudj, de nem ismeretlen helyre megy el megnézni az ember a lakást, hanem amit már kinézett, ismer.
"hogy a kedves kis házikó 4 nagy emeletes ház között szorong, és minden ott lakó azt bámulja, mit csinálnak itt az udvaron éppen, stb. 2
Ezeket is az eladóval való kapcsolatfelvétel ELŐTT szoktam megnézni!
51-es! Miből gondolod, hogy minden leendő vevő ismerős azon a környéken, ahol házat akar venni? Nagyon sokszor előfordul, hogy semmi helyismerete nincs, itt a gyakorin is sokszor kérdezik, hogy ki ismeri ezt, vagy azt a környéket, érdemes-e ott házat, lakást venni.
A hirdetésből pedig pont azok a dolgok nem derülnek ki, amelyek igazából érdekesek lehetnek a vevő szempontjából. Egyrészt szinte soha nincs ott a házszám, tehát nem tudod megnézni a látogatás előtt az ingatlant kívülről. Másrészt a hirdetéseknél olyan gyatra fotók vannak fenn, amikről alig lehet valamit megállapítani, ráadásul jobb esetben 4-5 fotót tesznek fel a fotogénebb helyekről, pont a rizikósabbakat nem lehet látni, ami érthető, ha el akarja adni valaki az ingatlant. Nyilván nem teszi bele a penészes falról készült fotót a hirdetésbe.
Szóval nagyon is a helyszínen derül ki, hogy valami megéri-e a hirdetett árát, vagy sem. Arról nem is beszélve, hogy van egy személyes "varázs", amit vagy érez a vevő, amikor megnézi a lakást, vagy sem. Ez a fotókról nem jön le.
52: Én úgy gondolom, nagyon elveszett az az ember, aki ezeket így csinálja, és súlyos millióiba kerül a lustasága/ügyetlensége/elveszettsége. Elég ritka is.
Tapasztaéatból mondom, mert mi világéletünkben foprpgtunk ebbena körben, mindig mozgatjuk az ingatlanainkat, hoyg anyagi elpnyre tegyünk szert általa, tehát haosnszőrű emberekkel van kapcsolatunk.
Kiemelem ezt az egyet azok közül, amit írtál - példának:
"Egyrészt szinte soha nincs ott a házszám, tehát nem tudod megnézni a látogatás előtt az ingatlant kívülről."
Felhívom és megkérdezem. Magánszemély megmondja a házszámot, sőt bele is írja a hirdetésbe eleve, mi is beleírtuk idén, amikor eladtunk egy lakást.
Ingatlanos is néha beleírja vagy megmondja, illetve ugyanaz a hirdetés megvan a tulajtól is ugyanazon a felületen, tehát meg lehet találni a házszámot a hirdetések között.
De ha ez mind nem megy, a telefonhíváskor a háztömböt mindenképp belövi az ingatlanos.
A találkozást is mindig az adott házszám elé tervezi, tehát onnantól, hogy találkozót beszélünk meg, tudom a házszámot, mert megmondja, hogy találkozunk ez és ez előtt a ház előtt.
100-ból egyszer van, hogy 2 házzal arrébb volt az eladó lakás mégis, mint ahova hívott.
a negyedik opció, hogy mivel ismerem a házakat, a fotó alapjén már tudom is, nem csak a házat, hanem magát a lakást is.
Van, hogy ha nem hirdet a tulaj, de rájövök, melyik az a lakás, akkor bemegyek és így kerülöm meg az ingatlanost, tehát megkeresem a helyszínen a tulajt.
Vannak fogalmazási módok, szófordulatok akár a hirdetésben, akár a szóbeli kapcsolatfelvételkor, amik egyértelmű negatívumokat jelentenek. Pl. ha ne akarja leírni, hogy udvari, akkor nem szerepel a hirdetésben, hogy utcai, és azt írja, világos a lakás. :D
Ezeket nagyon hamar meg lehet tanulni. Hogy ki nem mondott dolgok mit jelentenek.
Az első 200 hirdetés és telefon után tudod ezeket a fogásokat.
Pl. ha társkeresőben azt olvasod, gáláns urakat keresek, akkor a gáláns az egy fedő kifejezés, valójában mostanában azt jelenti, hogy aki fizet az együttlétért.
Ugyanezek a kulcskifejezések megvannak ingatlanpiac esetén is.
Még egy tipp a Kérdezőnek, ami eddig nem jutott eszembe:
Mi angolul is feladtuk a hirdetést.
Ha tudtok idegen nyelven társalgási szinten, azokon a nyelveken is hirdessetek!
A mi érdeklődőink 85%-a nem beszélt magyarul.
52: "van egy személyes "varázs", amit vagy érez a vevő, amikor megnézi a lakást, vagy sem. Ez a fotókról nem jön le."
Nagyon jól megfogalmaztad, köszönöm.
Ez az egyetlen szempont, ami miatt megnézünk egy lakást (a saját családomról beszélek). Minden más szempontot kiderítünk, mielőtt megnézünk valamit. Amikor minden más szempont szerint jó a lakás, csak akkor akarjuk megnézni belülről.
Így is 100 fölött néztünk meg lakásokat, mire meglett idén, amit kiválasztottunk. Az egész 2016-os évet rászántuk most egy ingatlanfelújításra/eladásra és lakásvételre.
Ingatlanos vagyok. Miért nem nézitek meg a környékbeli országos ingalanirodák ( nem "garázsirodákra" gondolok ) szolgáltatásait, azt, hogy a segítségükkel milyen előnyökhöz juthattok ? Lehet, hogy nagyon sok hasznos tanácsok tudnának adni.
Sok sikert az eladáshoz :) !
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!