Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vett már valaki végrehajtás...

Vett már valaki végrehajtás alatt álló ingatlant? Mik a hátulütői? Hogy lehet megtekinteni egy ilyen lakást?

Figyelt kérdés
Ha van közműtartozás is az ingatlanon az engem mint következő tulajdonost fog érinteni valahogy, vagy az az előző tulaj "sara"?

2017. jan. 5. 13:30
 1/10 anonim válasza:
39%
Ez engem is érdekelne :)
2017. jan. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Hátulütője lehet, hogy nem tudod előre megnézni, mert ha nem együttműködő a tulaj, akkor nem engedi be a végrehajtót. Plusz elhordhat mindent az ingatlanból, én láttam olyat ahol még a radiátorokat is kazánt, csapokat, szóval mindent elvittek ami mozdítható. Ez persze fedezetelvonás, ilyet nem csinálhat mert ezért külön megüti a bokáját, de fizikailag sajnos megteheti. És ha valaki el van keseredve és már mindegy neki, akkor meg is teszi. Közműtartozás téged nem érint, ha ilyen ingatlant veszel meg teljesen tisztán kerül a nevedre, amiatt nem kell aggódni.
2017. jan. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Vettem. Jelzálogjog, végrehajtási jogok, elidegenítési és terhelési tilalom is volt rajta. Árverésen kívül a tulajdonostól vettem meg. A lakást meg lehetett tekinteni, nem hiányoztak az alapvető felszereltségek. Az eladónak is volt hová mennie utána a gyerekeivel.

Ezeket mind le kell ellenőrizni, óvatosnak kell lenni.



A bejegyzett végrehajtási jog jogosultjától kell igazolást kérni, hogy abban a pillanatban ténylegesen mennyi az adós tartozása, mert ugye az egy dolog, hogy amikor bejegyezték a jogot, mennyivel tartozott. Az akár nőhetett, akár csökkenhetett.

Ugyanígy kell eljárni a jelzálogjog bejegyzéseknél is.


Ha adva van az összes tartozás, akkor el lehet dönteni, hogy belemászunk, vagy sem. Nekem 2 hónapom ment rá, hogy kifizettem az összes hitelezőt (én személyesen), és bejegyezték a tulajdonjogomat.


A földhivatalnál rendszeres vendég voltam, mert ellenőriztem, hogy a bejegyzett jogok rendesen törlődnek-e. Még a végrehajtókat is szemmel tartottam. :)


A tartozás után fennmaradó összeget (kb. 1 millió) csak akkor adtam a kezébe az eladónak, amikor kiköltözött és átadta a lakáskulcsot. Nem érdekelt, hogy ezzel nem tartom a szerződésbe foglaltakat. Őt sem, mert a pénzéhez akart jutni, tehát az érdekünk találkozott, így haladt az ügy. :D


Jelzálogjoggal, elidegenítési és terhelési tilalommal érintett ingatlant a jogosult beleegyezése nélkül nem tudsz eladni/venni.


Csak végrehajtási joggal terheltet bármikor, de akkor azt is tudod, hogy kötelezhető vagy a rá bejegyzett tartozás (ez nem feltétlenül egyenlő a tulajdoni lapon szereplő összeggel) megfizetésére, ha az eredeti adós azt nem teszi meg.

2017. jan. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
... és ha nem fizeted meg helyette, akkor az ingatlan árverezhető...
2017. jan. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A lakás megtekintése:


Ha a tulajdonos akarja értékesíteni, akkor logikus, hogy engedi a megtekintését, hiszen el akarja adni, ember pedig zsákbamacskát nem vesz.


Ha az árverést már kiírták, vagy árverésen kívül értékesítené a végrehajtó, akkor a "hirdetményben" szereplő időpontban van mód megtekinteni. Ha szeretnéd, akkor jelezd a szóban forgó végrehajtónak ebbéli szándékodat, vele kell beszélned.

2017. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 xswerdy ***** válasza:
83%
A meghirdetett megtekintési időpont nincs egyeztetve a tulajjal. A végrehajtó azt kitűzi, és értesíti a tulajt. De állítólag az esetek nagyobb részében nem lehet bejutni. Hát ilyenkor úgy kell meghatározni azt az árat, ameddig elmész, hogy feltételezed, hogy bent mindent újítani kell.
2017. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
És mi van ha a tulaj hiteltartozása nagyobb, mint a lakás értéke, amennyiért elkel? Attól még a lakás tehermentessé válik a tulajon meg rajt marad a maradék adósság? Vagy a bank ilyenkor azt elengedni vagy mit csinál?
2017. jan. 8. 09:24
 8/10 Lelkes Tamás válasza:

Ezt kell csak elolvasni, itt minden le van írva érthetően:


[link]

2017. jan. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 xswerdy ***** válasza:
100%
lehet, hogy nem is banknak tartozik az illető. meg lehet, hogy van több ingatlanja is, amit szintén árvereznek. Vagy a fizetését is tiltják. Vagy még marad tartozás. Elég tipikus, hogy ha közös költség tartozás van, akkor a végén a ház nem kap semmit, mert miután a bankot kifizetik, nem marad a befolyt pénzből. Ebből a szempontból mindegy, a végrehajtási vevő tehermentesen veszi az ingatlant.
2017. jan. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen tehermentesen kerül a vevő tulajdonába.

Ilyenkor akinek nem jutott pénz (kielégítési sorrend), az hoppon marad.

A jelzálogjogosultak az elsők, ha többen vannak, akkor a sorrend aszerint történik, hogy ki jegyeztetett előbb jogot az ingatlanra.

2017. jan. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!