Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladás részletre,...

Ingatlan eladás részletre, vagy lakáslízing. Nekem, mint eladónak lennének buktatók?

Figyelt kérdés
Örököltem egy kis házat, amire nem számítottam. Üresen áll, eddig csak a pénzt vitte. Gondoltam, sokan vannak, akik nem kapnak hitelt, de az albérleti díj helyett, inkább vennének házat részletre. Nekem, mint eladónak, milyen hátrányaim származhatnának ebből? Természetesen közjegyző, ügyvéd részvételével gondoltam... köszönöm!

2016. nov. 19. 20:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Ha rendesen szerződtök mi bajod lehetne?
2016. nov. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindössze annyi, hogy beköltözik, nem fizet, és benne marad.

Csak KP-ért adunk el ingatlant, NEM PEDIG SZOCIÁLIS ALAPON!!

2016. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt nem teheti meg. Magánszemélyek közötti ingatlanlízingnél, amennyiben a vevő nem fizet, elveszíti az addig ráfordított összeget. A tulajdonjog csak abban az esetben kerül hozzá, ha maradéktalanul megfizette a vételár összegét adott határidőn belül. Amennyiben 60 napja késik a törlesztéssel, hatósági kilakoltatást lehet ellene kérni. Eddig tudom. De...

Mi van, ha időközben meggondolja magát? Ehhez elég lenne egy záradék a szerződésben? Pl. "Amennyiben a vételár megfizetésétől visszalép, az eladó megtarthatja az addig kapott összeget és a tulajdonjogot." ?

2016. nov. 19. 23:48
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez butaság.

Nem vagy te jótékonysági intézmény, sem bank. Ha valaki akarja, majd megveszi hitelre és akkor ugyanúgy fizeti a részleteket, mintha neked fizetné, csak a bank kockáztat nem te.


Ha meg nem kapna hitelt, mert túl nagy kockázatot jelentene neki adni, akkor annak te se akarj részletre házat kínálni. Ha egy banknak nem éri meg vele szerződni, akkor neked többszörösen nem éri meg.

2016. nov. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Közjegyző,ügyvéd,de a bírságot ki hagytad.Ki pengeti az első részletet a vevő,utána nem fizet.Neked meg évekig pereskedned kell még kirakják.Lakottan ki fogja megvenni?Ráadásul a közüzemi díjakat ,ha nem fizeti,kikapcsolják,és utána neked saját költségre kell befizetned az elmaradásokkal együtt,hogy vissza kapcsolják.Én ezt nem tenném.Hallgass a 4-esre.
2016. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam el házat, a vevő három részletben fizetett. Csak az ügyvéd előtt kötött szerződés aláírása után utalta át a bankja az első részletet, a másikat később, de az utolsó részlet kifizetése előtt nem kapott kulcsot. Ezzel mindketten kizártuk a csalás lehetőségét.
2016. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 xswerdy ***** válasza:
100%

Utolsónak: persze az tipikus, hogy az ember 2-3 részletben fizet, de mondjuk 2 hónapon belül. Itt meg olyasmiről lenne szó, hogy több év alatt részletekben.


Nálunk nem igazán jellemző, de pl. Amerikában igen. Gyakorlatilag az eladó egyben a hitelező, és persze ezt nem szociális alapon teszi, hanem a bank hasznát is zsebretéve. De persze ekkor a hitelezés kockázata is az övé. Ezt lehet csökkenteni, a pontos konstrukciót ki kell az ügyvéddel együtt találni.

2016. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Azt nem teheti meg"..."eddig tudom. "



Megteheti,...és rosszul tudod!!!

2016. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Elnézését, javítom: ,,Nem teheti meg abban az esetben, ha a szerződésben rögzítve van, hogy x napos késedelem után kilakoltatják." Beszélek ügyvéddel, hogy neki mi a véleménye, aztán lehet, hogy belevágok. Sajnos van olyan élethelyzet (pl elment kezesnek, de a hiteles nem fizet és így BAR listás lett), hogy hitelt nem kaphat, pedig fizetni tudna. Én is szívesebben vásároltam volna annó így ingatlant. Meglátjuk! Addig is, köszönöm mindenkinek!
2016. nov. 21. 05:53
 10/14 anonim ***** válasza:
47%
Részletre magánszemély általában akkor szokott ingatlant értékesíteni, ha az ingatlan nehezen eladható egyösszegben. Sok minden kivédhető egy jó szerződéssel, de fizetésképtelenség esetén szerintem senki nem szeretne kilakoltatással foglalkozni, ez mindenképpen kellemetlen helyzet magánszemélyek között.
2016. nov. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!