Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vételnek mi a menete?

Ingatlan vételnek mi a menete?

Figyelt kérdés

Aki jártas ebben, leírná részletesen, hogyan zajlik onnantól kezdve, hogy hirdetésben lévő házat meglátja az ember majd felhívja a közvetítőt, időpontot beszél meg vele, majd gyakorlatban is megtekinti az ingatlant?


Mikor érdemes statikus segítségét kérni? Hogyan zajlik az ügyvéddel a papírozás, egyáltalán szükséges-e feltétlen ügyvéd (most már) ingatlan vásárlásához? Minden ilyen dolog érdekelne!



2016. nov. 8. 23:03
 1/6 A kérdező kommentje:
Adózás is érdekelne, ház vásárlás után kell-e adóznom, és ha igen, mennyit, valamint adóbevallásnál a házvételnek gondolom lennie kell nyomának?
2016. nov. 8. 23:09
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha megnézed a lakàst, megegyeztek az àrban. Ügyvéd előtt foglaló vagy a teljes vételàr kifizetése. Foglaló ha hiteles teljes vételàr ha van annyi kp-d. Igen kell ügyvéd, mert ő fogja az érdekeid védeni. Ő ír szabàlyos dzerződést, eljàr a földhivatalnàl stb.

Lakàsvàsàrlàsi illetéket kell fizetned, a vételàr 2%-àt vagy 4 %-àt.

Ezt csekken figja a NAV kiküldeni. Ezt megfizetheted teljes összegben vagy 12 havi részletben. Részletfizetést màr az ügyvéded is kérheti a nevedben a papírok benyújtàsakor.

2016. nov. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiválasztottam a neten, másnap találkoztam az ingatlanossal, kivitt a házhoz. Első dolog: csak készpénzért eladó. Kettő: megnézni alaposan a házat, kint ls bent is, tető, vizesblokk, van-e csatorna bekötve stb. Milyen a fűtés? Utána leültünk és megbeszéltük, hogy az irodában leteszem az 1%-ot. Elmentem oda az ingatlanossal, letettem az 1%-ot, két nappal később az iroda ügyvédje elkészítette a szerződést is, az eladóval aláírtuk, ezután kifizettem a 10%-ot. (Az ügyvédet az eladó fizeti). Aztán kivihettem a holmimat, megírtuk, melyik bútor marad. Végül a közművek átírása (ehhez kell a szerződés), víz, villany, gáz, csatorna. Ezután jött a maradék vételár kifizetése és a kulcsátadás. Egy hónap múlva jött az Elmü, villanyórák ellenőrzése, szerződéskötés. Három hónap múlva jelentkezett a NAV is (ügyvéd intézte, mint a földhivatalt is). Végül a szerződéssel irány az önkormányzat, lakcimkártya csere, helyi adó intézése. Nagyjából ennyi volt.

Ügyvéd nélkül NINCS érvényes adásvételi szerződés! Ez törvény.

2016. nov. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ügyvèdi költsègeket nem az eladò fizeti,hanem a vevo. Es ő maga jelölheti ki az ügyvèdet.
2016. nov. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ügyvéd kötelező természetesen. Díját az általános szokások szerint a vevő fizeti, és a szokásjog szerint ő választja az ügyvédet. A felek ettől persze eltérhetnek.

Az illeték mértéke lakóingatlannál 4%. A két százalékos küszöb már megszűnt, de vannak bizonyos kedvezmények (35 éven aluli első lakásvásárlása esetén csak a felét kell megfizetni, tehát lényegében itt tényleg 2%, de más miatt, stb.)

A földhivatali eljárási díjat is a vevő fizeti. (6.600,- Ft)

2016. dec. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az is szabály, ha valaki eladott egy drágább ingatlant, vett egy olcsóbbat és ingatlanost is fizetett, ráadásul 5 évnél régebben volt az eladott ingatlan tulajdonosa, nem kell illetéket fizetni.
2016. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!