Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vett valaki olyan lakást,...

Vett valaki olyan lakást, amivel végül nem lett elégedett mégsem? Mit és mikor csináltatok a helyzettel?

Figyelt kérdés

Vettünk egy lakást, de az életmódunk (munka, gyerek, stb.) megváltozott közben gyökeresen, hirtelen, és már nem optimális a lakás számunkra. A NAV-nál azt mondták, hogy 5 év múlva tudjuk csak eladni, ha nem akarunk fizetni rá adót. Addig nyilván tűrni kell.:)


Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy alakult?


2016. júl. 6. 13:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Adót csak akkor kell rá fizetni, ha többért adod el, mint amennyiért vetted. De akkor is le lehet vonni a különbözetből mindenféle dolgokat. Itt a kalkulátor.


[link]


Számold ki és gondold át, hogy mennyire változott meg az életetek és az az "elbukott" összeg megér-e annyit, hogy megfelelőbb lakást vehessetek.

2016. júl. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én így jártam. Nagyon zajos a hely, azért szabadulni akarok tőle, viszont kiszámoltam, hogy nagyon rosszul járnék az illeték és az adó szempontjából, ha most adnám el. Majd az ötödik évben rástartolok, akkor már jelentéktelen az összeg, addig még kibírom azt a másfél évet.

Ráadásul most kezd talán jobban beindulni az ingatlanpiac, könnyebb lesz eladnom és nagyobb lesz a választék. Legalábbis ebben bízom.

2016. júl. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát ezt a kalkulátort inkább ne is láttam volna. Rosszra számítottam, de nem ennyire....:D
2016. júl. 7. 09:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Á, hidd el, jó hogy láttad, rosszabb lett volna, ha eladod és akkor szembesülsz vele, hogy MENNYI?!
2016. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én 4 év után adtam el a 10ért vettet 14-ért és 130.000-et kellet végül befizetni...
2016. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, alig több mint egy éve lakom itt, de annyira rosszul érzem magam (utólag kiderült hibák a lakásban, zajos lakók), hogy mindenképpen el fogom adni. Én is utánaszámoltam, és lehet, hogy 2017-re fog csúszni az adásvétel, így kb. 100 ezerrel kevesebb lenne az adó, de ha még idén sikerül jó árat kialkudnom érte, inkább bevállalom az adó miatti buktát, a lelki békém és a nyugalmam megéri azt a kb. 200 ezret. :)
2016. júl. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
előző: milyen típusú lakás? (panel, régi tégla, új építésű stb. )
2016. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régi építésű (kb. 100 éves), körfolyosós téglaház.
2016. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!