Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kell nekem fizetni letétet/dep...

Golden_girl kérdése:

Kell nekem fizetni letétet/depositot?

Figyelt kérdés
Párommal együtt éltem itt Angliában. Közben szétmentünk, így én haza költözök. Az e havi albérletet kifizettem, de ő még követeli a letétnek a felét. Én úgy gondolom hogy ez nekem fölösleges!
2016. máj. 6. 20:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze, igazad van. Ne fizesd ki. A volt párod egy igazi "úriember".
2016. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:

Ő marad a lakásban, amit eddig együtt béreltetek? Ki fizette a depositot? Ha feleztétek, akkor neki kellene neked kifizetnie a részedet, hiszen majd ha egyszer megszűnik a bérleti jogviszony, ő fogja visszakapni.


És módosítani kellene a szerződést a tulajjal, hogy a jövőben ő az egyedüli bérlő, tőled ne követeljen semmit, ha a későbbiekben esetleg valami vita adódna.

2016. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!