Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyi idő egy ház vásárlása?

Mennyi idő egy ház vásárlása?

Figyelt kérdés
Hazat szeretnenk majd venni a parommal. Tobb honapja kivalasztottuk a kiszemelt lakast. Jelenleg hyujtunk ra de ha minden jol megy 1-2 honap es meg lesz ra a penz. Ha megnezzuk es minden rendben lesz kb mennyi ido mig kezunkben a kulcs? Semmilyen tamogatast nem szeretnenk. Ugyvedet is intezunk. Onerobol lenne az egesz . Szeretnenk minel hamarabb bekoltozni. Mar az ingatlan megtekintesere is szakemberrel erkeznenk hogy felmerhessuk az esetleges hibakat. Koszonom a valaszt.

2016. ápr. 24. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Rá kell szánni több hónapot és fél év is lehet, mire megvan a megfelelő. Lehetnek ugyan kisebb hibái, de mégis a legjobb. Osztani-szorozni kell, akár építőmesterrel vagy statikussal menni, mindent alaposan megnézni. Én az első hármat már rangsoroltam, amikor az egyiket visszavonták. A neten találtam meg végül az igazit.
2016. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja és azonnal megvolt az előszerződés (1% kifizetése), két nappal később aláírtuk a szerződést 10% kifizetésével, majd ezek után már vihettük is a bútorokat. Az utolsó részlet kifizetése után átirattuk a gázt, vizet, villanyt, aztán kaptuk meg a kulcsokat.
2016. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 xswerdy ***** válasza:
70%

Nagy kérdés, hogy lakott-e jelenleg a lakás. Ki kell-e valakinek költözni, netán még azután kell lakást keresnie, hogy ti megkötöttétek a szerződést.


Másik kérdés, hogy van-e rajta valami teher, amit még rendeznie kell az eladónak.


Ha tök üres a lakás, és nincs teher, és ti meg kp. akartok fizetni, akkor gondolom, nincs akadálya, szerződtök, fizettek, és rögtön költöztök.


Én azért több ingatlant megnéznék. Építészt, statikust csak oda vinnék, amit már megvennék. Neki minden kiszállásnál van egy díja, nem hiszem, hogy érdemes lenne őt az első megnézéshez már felbérelni.


Ha pedig 1-2 hónap múlva meglesz a pénzetek, akkor már kezdjetek el nézelődni, illetve azt a konkrét kiszemeltet legalább megnézni, hogy téynleg élőben is olyan jó-e.

2016. ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A parom eleg sokaig epitoiparban dolgozott uh a szakerto nem kerul semmibe raadasul van par ismerose aki velunk egyutt megnezne uh a plusz koltseg ezen a teren kilove :). A lakast ingatlanos hirdeti es mar tavaly osz ota nezegetjuk . Eleg draga de beleszerettunk. Remelem nem lesz semmi gond vele. Nagyon jok a parameterei de persze ezt szemelyesen latjuk meg igazan ahogy irtatok is. Es mivel regota hirdetik a lakast igy gondolom orulnenek egy kezpenzes vevonek igy ha valami nem stimmel alkudni fogunk. Csak mar annyira varjuk es hamar szeretnenk bekoltozni. Csak mindenhol azt irjak h hitellel mennyi ido meg stb es azzal ugye nem sokra megyek mert nekunk az nem lesz. Ugy tudom ha sajat ugyveddel csinaltatjuk akkor sokkal gyorsabb es biztonsagisabb is. Csak nagyon remenykedem hogy ha minden rendben max egy honap alatt koltozhetunk.
2016. ápr. 24. 21:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért nézzétek meg jól, ha egyébként kelendő környéken van, és nem ment még el, az gyanús. A magas árból pedig lehet jócskán alkudni, főleg ha eddig nem nagyon volt vevő - pl. az ára miatt.
2016. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én március 12én voltam először megnézni, azt amit most megvettem. Utána 14én az építésszel együtt. 21én voltunk az ügyvédnél, április 15ig kifizettem az önrészt, ma voltam a közjegyzőnél aláírni a hitelt, és ma kötöttem lakásbiztosítást. A jövő héten átutalja a bank a maradékot és május közepétől kapom meg kb a kulcsot. Szóval csak a papírmunka volt két hónap kb.
2016. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!