Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Önerő nélkül, hogy vehetek...

Önerő nélkül, hogy vehetek fel hitelt lakásvásárlásra KH-nál?

Figyelt kérdés

6 mf-ért vennénk házat a férjemmel. Ha az értékbecslő felértékeli 8 millióra, akkor sikerülhetne? (mert annyit ér valóban a ház). Vagy az adás-vételiben kellene a nagyobb összeget feltüntetni? Szerintetek?

Valakinek valami jó ötlete? Előre is köszönöm!


2015. jún. 23. 23:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

8-as 9-es teljesen igazatok van, mintha én írtam volna ezeket a a sorokat!

Ki lehet játszani az adás-vételiben leírt összeget, csak a tulajjal kell megbeszélni, kell, hogy megbízzon benned, az Ő érdeke is, hogy el tudja végre adni.

Ha másképp nem megy a dolog akkor ezt kell csinálni, az albérlet helyett inkább a lakáshitelemet fizetném, ami a miénk lesz egyszer. Másrészt nagyobb illetéket kell majd fizetni, ha nagyobb összeget írunk a szerződésbe???

Ez kit érdekel? Kibírom azt a pár 10 ezressel többet, ha csak ezen múlik, hogy a bank nagyobb összeget utaljon és így végre meg tudjuk venni a házat!

2015. jún. 24. 09:42
 12/16 anonim ***** válasza:
Nemrég adtuk el a lakásunkat, a vevőink pont a K&H-val járták meg, mert nem kapták meg a kért hitelt, pedig nekik volt önerejük..... Nem fogja a K&H-s értékbecslő felértékelni nagyobbra az ingatlant, mint 6 m ft! Ők is ezt akarták, hogy többre értékeljék, jól alul is értékelték! Úgyhogy nem hinném, hogy ez működik. Ráadásul a bank szemét is volt, mert először mondott egy összeget, hogy mennyit ad (ez sem lett volna elég a vevőinknek), aztán 2-3 héttel később, már ezt is lecsökkentették hülyeségekre hivatkozva. Szóval ez nem igazán lehetséges, ráadásul a K&H-tól óva intelek!
2015. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Ők is bevontak még pótfedezetet is, ezt kihagytam. Tehát 2 ingatlanfedezet volt a hitelre. Így sem kapták meg. A jövedelmük (2 főnek) kb. 400.000 Ft. volt.
2015. jún. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szó sincs arról, hogy minden eladó belemegy, ezt nem is írtam. Lehet csak szerencsénk volt, de akiktől mi vettük, muszáj volt elköltözniük, volt egy beteg kisgyerekük, és csak az 50 km-re lévő óvoda volt hajlandó felvenni, így elköltöztek. Nekik az volt a lényeg, hogy minél hamarabb eladják.

Természetesen az eladónál is függhet több dologtól, mennyire fontos neki, hogy eladja, pl. válás utáni vagyonmegosztásról van szó, vagy csak egy öröklésről, amikor egy üresen álló házról beszélünk, amit nem sürgős eladni. Vagy egy bedőlt jelzáloghiteles házról, amit azonnal el kell adni, különben áron alul árverezik. Na ilyenkor jöhetnek a trükkös megoldások.


A másik sarkalatos pont természetesen az értékbecslő, nyilvánvaló, hogy egy 5 milliós házat nem fog 10-12-re értékelni, ekkorában ezt nem lehet megjátszani. De 1-2 millióval szerintem lazán lehet trükközni. Persze az is előfordulhat, hogy kevesebbre értékeli, és nekünk megint csak szerencsénk volt. Bár mi épp azért csaptunk le a lehetőségre, mert szerintem az a ház (régi típusú sátortetős kockaház, az a tipikus, amit minden sarkon látni lehet, 64 m2) többet ér, mint 5 millió, és teljesen reális volt, hogy 7-ért vesszük.


Szóval tényleg a szerencsén és a körülményeken múlik, függ az eladótól és az értékbecslőtől is.


Tényleg, miért csak a K&H jöhet szóba? Ha minimális különbség van a hiteldíj-mutatók között, több helyen is be lehet próbálkozni, ha csak 1-2 ezer ft lenne a különbség a törlesztőrészletek között.

Mi is bementünk anno a K&H-ba, egyrészt elég flegma volt az ügyintéző, másrészt megkérdezte, jhogy házasok vagyunk-e, mondtuk, hogy nem, hát onnantól elhajtott, egyáltalán nem volt együttműködő, ők nem adnak lakáshitelt a nem házasoknak, kb. 12 éves gyerekként kezelt minket. (26 voltam akkor)

Utána az erste is elutasította a kérelmet, végül az OTP megadta a hitelt.

2015. jún. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Valóban a K&H-nál fontos a házasság, ugyanis a vevőink is ennek hatására házasodtak össze.
2015. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A bank kéri az adásvételi szerződést a hitelhez. Abban bent kell lennie, hogyan fizetitek q házat. Ha nyolc millióra becsülték fel, de te hatért veszed meg, akkor is kérni fogja a bank, hogy a 20% önerőt fizesd meg az eladónak, és ha azt megfizetted, ő akkor fogja utalni a maradék 80%ot, ennél többet akkor sem, ha az ingatlant többre értékelték. Abba meg hülye lennél belemenni, hogy papíron is legyen nyolc millió, majd kifizeted a hitelből az önrészt, mert egyrészt a bank addig nem fog utalni, amíg te nem adtad át az összeget, másrészt meg mit csinálsz, ha a vevő utána a nyolc milliót követeli tőled? Amit a bank egyébként nem is neked fog adni, hanem neki utalja egyszerre. A másik lehetőség, az esetleg a szabad felhasználású jelzálog hitel, de a bank nem fog szabad felhasználású jelzálog hitelt adni olyan házra, ami még nem a tiéd. Arra csak lakáscélú jelzáloghitelt fog adni, aminél pedig nem tudsz trükközni. Azt már csak félve teszem hozzá, hogyha az értékbecslőt, akit a bank küld, megpróbálod megkenni, jelenteni fogja a banknál és onnantól kezdve szóba sem állnak veled, felkerülsz egy belső banki listára, és annál a banknál soha többé hitelt nem fogsz kapni.
2015. jún. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!