Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Önerő nélkül, hogy vehetek...

Önerő nélkül, hogy vehetek fel hitelt lakásvásárlásra KH-nál?

Figyelt kérdés

6 mf-ért vennénk házat a férjemmel. Ha az értékbecslő felértékeli 8 millióra, akkor sikerülhetne? (mert annyit ér valóban a ház). Vagy az adás-vételiben kellene a nagyobb összeget feltüntetni? Szerintetek?

Valakinek valami jó ötlete? Előre is köszönöm!


2015. jún. 23. 23:48
1 2
 1/16 Boh0930 válasza:
Lakáshitel igénylésnél minden esetben minimum 20%os önerő szükséges tudomasom szerint :) Vagy egy 150000 forintos netto jövedelem :)
2015. jún. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
Hitelt nem szabad felvenni csak akkor ha abbol amit a penzen vettel tobb penzt csinalsz. Amugy alkudjatok ezzel is akar egy milliot megsporolhattok.
2015. jún. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%

Önerőt 20-30 %-ot kérnek. Ezt viszont be is kell mutatni, legalábbis rajta kell lenni a bankszámlán.

Ha adásvételiben nagyobb összeg szerepel akkor se ti se az eladó nem jár jól. Ugyanis mindkettőtöknek a magasabb pénzből kell majd adózni.

2015. jún. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Miért jó neked, ha többre értékelik? EZt nem értem.
2015. jún. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az ertekbecslot a bank kuldi. Az altala megadott ertek 75-80%-at adjak meg maximum hitelkent, a tobbit neked kell prezentalni. Ha magasabb osszegre becsuli, meg magasabb onerot kell bemutatnod. A tulajdonos sem menne bele, hogy magaesabb osszegrol szoljon a szerzodes, mivel neki ezutan adoznia kell. Nektek magasabb osszeg utan vetnek ki az illeteket. Kinek jo ez?


Ha egy vasatok nincs felreteve, megis hogyan akartok hitelt felvenni? Mibol fizetnetek vissza?

2015. jún. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Önerő nélkül nincs hitel, ezt szerintem te is tudod.
2015. jún. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Van pénzünk, csak sajnos nem fedezi a 20% önerőt, mindkettőnk jövedelme viszont megfelelő lenne a bank számára, rendesen tudnánk is fizetni a törlesztőt.

Pót fedezettel viszont a ház árának 100%-át lehetne igényeli? Én legalábbis úgy tudom. Ti mit gondoltok?

2015. jún. 24. 08:55
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Szinte mindenki hasonlót ír, de én mindet meg kell, hogy cáfoljam. mi is így csináltuk. Falun 5-ért vettem a házat, 7-et írtunk a szerződésbe.

Kijött az értékbecslő, volt nála egy példány a szerződésből, rá is írta a papírjára, hogy 7-et ér a ház.

Irgalmatlan nagy baromság, hogy a rendelkezésedre álló önerőt be kell mutatni. Miért kéne? És ha nem annál a banknál van a számlád, ahol a hitelt veszed fel? Én még olyat sose hallottam, hogy más banktól vigyél igazolást, hogy neked ott van letéve x összeged.

Mi eleve úgy írtuk a szerződést, hogy 2 milliót előzetesen odaadtunk, mint előleget, a maradék 5-öt kértem meg hitelre. 4-et adtak. Így nekem 1 millióról kellett külön gondoskodnom.

A 7-nek a 4 kb. 70%-a, akkor ha 5 millióról írjuk a szerződést, mennyit adtak volna? 3,5-et, mert biztos nem adtak volna többet az ingatlan értékének 70%-ánál, tekintve, hogy keleti országrész és kis falu.


Az illeték, amit még írtok. Hogy nem érdemes, mert akkor SOKKAL többet kell fizetni. Mi van??? lehet változtak a szabályok, de nekem a 7 milliós hivatalos összegre 88 ezret állapítottak meg. Ez 1,25 %, gondolom olyan nagyon nem térhet el. Mennyivel fizettem volna kevesebb illetéket, ha 5 millióra állapítják meg? 10 ezerrel? De száz ezrekkel kevesebb hitelt kaptam volna! Ki az a hülye, aki ilyenkor az illetéken vacakol?

Ha nektek 2 millió a különbség, szerintem az illeték különbsége akkor sem lesz 20-30 ezernél több, az adott hitel viszont akár 1-2 millióval is kevesebb lehet egy 6 millás házra, mint egy 8 millásra.

2015. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Írjátok, hogy magasabb értéknél magasabb önerőt kell bemutatni. Igen ám, de ha a ház értéke csak papíron magasabb, épp azzal az összeggel, amit önerőként elszámolnak, akkor valójában semmit nem kell prezentálni. A szerződésbe belefoglaljjátok, hogy az előleget az ügyvéd előtt átadtad. Készpénzben, tanúk aláírásával. Hisz magára a szerződésre is kellenek tanúk. A bank nem fogja kinyomozni, hogy neked az a pénz valaha számlán volt-e, nem kell róla igazolást vinned, hogy mikor, melyik bankfiókban vettél fel ekkora készpénzt. Ők azt fogják látni, hogy te már 2 milliót kifizettél.


Azt megint nagy hülyeségnek tartom, hogy ha nincs megtakarításuk, ne vegyenek fel hitelt, mert miből fizetnék vissza? Mi van? Hát a fizetésükből! 2-3 milliós megtakarítást ki tud ma összehozni? Hát biztos nem egy fiatal, aki albérletben lakik, vagy nem kap otthonról támogatást! De a havi törlesztőt simán ki fogja tudni fizetni. Az nem több millió, hanem mondjuk havi 40-60-80 ezer. Amennyi az albérleti díj. Csak azután a sajátjában lakik. Ha a jövedelme a bank szerint elbírja a hitel törlesztőjét, akkor igenis van esélye megkapni a hitelt a magasabbra értékelt összeggel. (Mivel mi épp így csináltuk, ha van még kérdésed, kérdezz nyugodtan!)

2015. jún. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ma 09:07

Én most májusban vettem ingatlant, és kellett az önerő bemutatása. Nekünk a számlán volt, amit a bank le tudott ellenőrizni.

Én nehezen tudom elhinni, hogy olyan sokan belemennének abba, hogy pár millióval többet írjon az adásvételnél, hogy a vevő jól járjon. Aki eladja az ingatlanát nem jár jól.

Ha ennyire könnyű lenne ahogy írod, akkor mindenki rohanna ingatlant venni. (akkor vennék még egyet, hiszen nem kell önerőt bemutatni)

2015. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!