Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mekkora hitelben volna érdemes...

Mekkora hitelben volna érdemes gondolkozni Budapesti lakás tervének vásárlása esetén?

Figyelt kérdés

Szegeden élek, itt van egy kisebb garzonlakásom, ami jelenleg is ki van adva 120.000 Ft-ért, abból adózok egy kicsit, kb 100.000 Ft tiszta bevétel.


Plusz jelenleg lakok egy 3 szobás panellakásba, amit ingatlanbecsüs, 33 millió Ft-ra értékelt.


Jövő évben tervben van, hogy értékesítem a jelenlegi 3 szobás lakásomat és felköltözök Budapestre.


10 év futamidejű hiteleket néztem, 13 millió Ft, ami még nem volna vészes, nagyjából 145.000 Ft havi törlesztő volna fix kamat mellett.


De az, olyan 46 millió Ft-ot jelentene össz pénzt tekintve.

Abból költség:

40 milliós lakást nézve:

4% NAV: 1.6 millió Ft.

~ 2,5 millió ft bútorra, gépesítésre


1-2 millió ft beosztva egyéb felújításra -HA szükséges.


Viszont 40 millió Ft-ért még elég szerény lakásokat lehet kapni, inkább csak garzont. Én pedig már család alakulása miatt legalább 2 szobásban gondolkozok.


Érdemes volna több hitelt - több futamidőre felvenni?


Jobb lokáció, nagyobb méretű lakások azért 50 millió ft körül indulnak.


20 millió Ft hitel 20 évre, havi 150k törlesztő, viszont ebben az esetben már ~36 milliót kell visszafizetni a banknak.


13 millió esetében 10 évre csak 17 milliót.


Szakmámat tekintve a fizetésem Bp-n, olyan 350.000 nettóra datálható.


tegnap 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Netto 350es fizu plusz a 100 mellett ami bejon a kiadasbol, en nem vallalnek hitelt. 510et keresek es igy se merek. Epphogy felremegy 50 nyugdijra
tegnap 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

33 millió ft önerővel én ezen a dolgok nem hezitálok, ha nagyon nagy gebasz lenne, akkor ott van plusz fedezetnek a másik lakás is, annak az értéke most kb 27 millió ft.

A lakásbérleti díja egy garzonnak 200-220.000 Ft most Budapesten, szóval ezzel a filozófiával, akkor felköltözni se érné meg senkinek, a hitel még így is 70.000! ft-tal kisebb és az nem lesz sose az enyém.

tegnap 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ha eladsz és veszel ingatlant akkor az illeték nagy része levonható. A 350+100 bevétel mellé egy 150-es törlesztőt bevállalnék még.
tegnap 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fix kamatozású 15-20 évre Raiffeisent próbáld.
tegnap 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy 3-as írta, ha másik lakás eladásából fizeted az új vásárlását akkor nem kell utána annyi illetéket fizetned, csak a különbözet után. Vagyis ha veszel egy 50 milliós lakást és abból 33 millió a mostani lakás eladásából van, akkor vagyonszerzési illetéket csak az 55-33=22 millió után kell fizetned.

Értem, hogy bevételként van neked a garzon havi bérleti díja, de nem lehet hogy egyszerűbb lenne azt is eladni és hitel nélkül vagy minimális hitellel lakást venni? Szegeden egy garzon is sokat ér.

tegnap 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én simán vennék fel több hitelt, ha megérné. De a kérdésem, hogyha 350 lesz a nettód pesten, megéri menni? Mik a kilátások? Jelenleg annyira keveset keresel, hogy a kettő közötti különbözet megéri, hogy egy kisebb, rosszabb helyen lévő lakásba költözz hitelre?
tegnap 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már azt se értem minek akarsz 350 nettóért Szegedről Budapestre költözni. Vagy ez valami vicc? Mi ebben a logika?

Szeged sokkal élhetőbb méretű város. Budapesten csak a városon belüli munkába járással el fog menni napi 2x1 órád, ha nem több!

Szegeden ugyanezt megoldod 2x15 percből!

ma 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mekkora hitelben volna érdemes gondolkozni Budapesti lakás tervének vásárlása esetén?"

Te most egy budapesti lakás tervét akarod megvenni? Vagy csak fogalmazni nem tudsz? xD

ma 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!