Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » 33 éves férfiként érdemes még...

33 éves férfiként érdemes még lakótársas albérletben gondolkozni vagy fölösleges?

Figyelt kérdés

Utoljára 3 éve laktam lakótársas albérletben, 2 egyetemistával. Aztán korábbról hallva megunta a tulajdonos, hogy nagyon sok a rotáció és úgy döntött, hogy felmondja az albérletünket és kiadta a lakását egy családnak.

Azóta egyedül béreltem ismét lakást.

Korábban már laktam 3 évig egyedül, de anyagi megfontoltságból lakótársast kerestem, amit fent említettem.


Most megint évek óta egyedül élek, de gondolkozom ismét, hogy pénz szűke híján inkább keresek egy lakótársas albérletet, hogy tudjak egy kicsit félretenni.


Eléggé egyedülálló típus vagyok, nem vagyok túlzottan párkapcsolatfüggő, szóval nem sok esély van arra, hogy a jövőben párkapcsolattal összeköltözzek bárkivel is.


Így 2 opció marad: maradok a 200.000 Ft-os albérletnél vagy keresek egy lakótársast 100.000 Ft körüli bérleti díjért, ebben az esetben, félre tudnék rakni változóan kb. 150-200.000 Ft-ot havonta.


Jelenleg, olyan 100.000 Ft-ot tudok félrerakni, de ha kicsit kiköltekezek, akkor van, hogy csak 40-50 ezer forintom marad. Amiből nem túl gyors az építkezés.


Egyetem alatt is laktam rengeteg lakótársas albérletbe, szóval tisztába vagyok vele, hogy milyen, azonban a korral, hogy haladok már egyre kevésbé szeretek másokhoz alkalmazkodni. A legrosszabb inkább az, hogy többségében mindig egyetemisták írtak rám korábbról is, hogy csatlakozzak. Az ő bioritmusuk viszont nem arra van beállva, hogy este 9-10 óra körül lefeküdnek és reggel 6-kor kelnek. Ebből fakadóan rossz volt az alvásom már korábban is, hogy hangoskodás volt a lakásban.


Nyilván én sem feküdtem le 20 évesen este 9 órakor szóval nem őket szidom ezzel.


Viszont a pénz az nagy úr, és +100.000 Ft havonta nagy motivációt adna most ehhez.

Szeptemberben-októberben költöznék egyébként


júl. 22. 20:47
A kérdező szavazást indított:
Én már csak kizárólag egyedül élnék
Simán laknék másokkal, feltéve ha sikerül normális embereket találni
Előbb költöznék össze korai párkapcsolatban valakivel, mint idegenekkel
16 szavazat
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
A város lemaradt, hogy Budapesten
júl. 22. 20:47
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Koltozz kulfoldre
júl. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%
Neked kell tudnod hogy mennyire éri meg egy lakás bérlés. Ennyi idősen saját lakáson gondolkodnék, vagy elköltöznék a fővárosból valami olyan régióba ahol el tudok a saját szakmámban helyezkedni és saját házat vennék. De csak egy tipp, mindenki másként gondolkodik. Ha belegondolsz amennyi lóvét ellocsolsz az albérletre annyiból már saját házat is vásárolhatnál. 100 ezer forintot tudsz félretenni, az is valami. De nyilván édes kevés jelen esetben. Megkérdezhetem mit dolgozol? milyen egyetemet végeztél?
júl. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt csak te tudod eldönteni. Van, aki 50-60 évesen is idegenekkel lakik együtt, akár anyagi okok miatt, pl. tipikus válás után, akár csak pl. munka miatt másik országból ideköltözve otthon nem adott fel mindent. De azért a legtöbb ember ha teheti, saját szép nagy teret igényelne, ahol nem kell alkalmazkodni és birtokolhatja, átformálhatja.
júl. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Vegyél lakóautót részletre.

Nem trollkodom, én is eljátszom néha a gondolattal, mert jelenleg most én is direkt kerülöm a kapcsolatokat, besokalltam, és szerintem sok évre. Igaz, nekem van házam, de ha nem lenne, lehet belevágnék. Nem olcsó az sem, de hatalmas előnye a szabadság, felb__od magad és arrébb mész pár száz kilométerrel, vagy akár pár országgal, sosem kell agyalni a munkába járás miatt sem. Magányos farkas lélekkel el lehet rajta kattogni. Ha pedig megtalálod a másik feledet társként, az is fog tudni azonosulni vele - ettől ő a másik feled. Ha ez alapján nem kellesz valakinek, az menjen is a f___ba, ha pedig gyerek is kell majd, ketten össze lehet építeni az életet hozzá.

júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%

Igen a lakóautó amit én is mondani akartam. Nyilván nomád élet, de rengeteget meg tudsz spórolni, nem is igazán kell részletre venned, egy használt, kicsit régebbi de jól felszerelt lakókocsit, vagy lakóautót abból a pár százezerből meg tudnál vásárolni. Ami meg a párkapcsolatot illeti.... nehéz a férfiak élete. Magányos és zord. 32 évesen én is beleuntam az ismerkedésbe, a félresikerült párkapcsolatokba. Csak a saját életem, jólétem és boldogságom érdekel, senki után nem rohangálok, nem küzdök. Menjenek a fenébe.

3as voltam.

júl. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
28%

Elvált férfiként élek így egyedül. Minden nap este 8 felé lefekszem,mert 4 órakor kelek, a munkám miatt. Hétvége is néha munka.

Élesen jövök ki,de megvan mindenem. Viszont őszinte leszek, nem élnék lakótárssal ,főleg nem olyannal,akit nem is ismerek. Pedig anyagilag könnyebb lenne.

És hasonlóan az előttem szólóhoz,soha többé nem állok szóba nőkkel sem,mehetnek oda, ahova gondolom....Nagyon jól érzem magam egyedül,főzök,mosok,megcsinálok mindent és még a hobbimra is van időm és pénzem is.


F/Bp

júl. 23. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Én most zártkerte gyűjtök távol a várostól.

Nem kell se villany,se gáz,se vezetékes víz.

Nomád életet akarok élni a telekre majd jurtát állítok és kutat furatok.

júl. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%

Fúrt kút nem feltétlenül ad ivóvizet. Na meg sokba is kerül és nem tudhatod, mennyi lesz a hozama.

Az ilyen nomád elképzelések télen szoktak megdőlni, amikor szigetelni kellene valahogy a lakóautót meg a jurtát meg a farostházikót. És a kivilágítatlan sáros földutakon bejutni legalább az eső boltig. Nekünk is van zártkerti nyaralónk, télen enyhén szólva macerás megközelíteni meg 5 fokról felfűteni, ivóvizet meg mindig kannákban hordtuk, hiába van kút, az locsolásra sem elég sajnos, pedig nagyon mély.

júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
16%
8as az a legjobb. Nem egy barátnőm megkérdezte hogy mi számomra az álom ház. Mondom jurta, nem hitték el pedig komolyan mondtam. Nincs olyan nő amelyik elköltözne velem távol mindentől, letörne a körme ha meg kell mozdulni.
júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!