Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes zártkerti ingatlanban...

Érdemes zártkerti ingatlanban gondolkozni?

Figyelt kérdés
Önerőm 10 millió forint, szívem szerint összkomfortos családi házat vennék faluhelyen, de rá kell jöjjek, hogy rózsaszín felhő az egész, hiteleket meg nem akarok a nyakamba venni, a spekulánsokat se szeretném támogatni. Mivel értek valamennyire az önellátáshoz, kertművelés gyanánt, így képbe jött a zártkert. De mennyire megoldható az ott lakhatás? Mennyire működő képes megoldás? 10-12 millióért milyen ingatlanok vannak? S hol érdemes nézelődni? Nem vagyok helyhez kötve, csak azért.
2021. máj. 17. 05:39
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Sokan laknak állandó jelleggel zártkerti ingatlanban vagy hétvégi házban, szóval lehetséges, azzal nincs gond. Be nem jelentkezhetsz úgy tudom. Az igényeidtől függ, szerintem a közműveken és a közlekedésen múlik.
2021. máj. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismered azt a viccet, hogy ki az abszolút irigy ember?

Aki azért nem kefél, hogy a másiknak ne legyen jó!


Te 10 M Ft-al inkább belemész egy magad számára erősen kompromisszumos megoldásba, minthogy a "spekulánsokat"(?) támogasd?


Nos:

- Van ahova be lehet jelentkezni, van ahova nem.

- A zártkertek 99%-ban külterületi mezőgazdasági területek, amik vagy ki vannak vonva a mezőgazdasági területekre vonatkozó jogszabályok alól, vagy nem, de ez a tulajdonlapról kiderül.

- Jellemzően nagy földterületek, kis beépíthetőséggel

- Rendszerint a zártkerti ingatlanok nyaralónként vannak használva, a pici ingatlan (beépíthetőség!) miatt így sokan nyaralóként használják. Ezért szezonon kívül az egész terület kihalt, viszont a nagy földterület miatt szezonban sincs a szádban a szomszéd.

- Hogy közmű van vagy nincs, az szerencse, vagy választás kérdése, 10 millióért már lehet kapni közművest.

- Nincs közvilágítás, szemétszállítás, postaszolgálat

- Az utak zömében földutak, amiket a telektulajdonosok tartanak vagy nem tartanak karban.

- 10 millióból már bárhol kapsz az országban, te döntsd el, hogy neked melyik országrész a szimpatikus.


Inkább vegyél egy normális lakóházat, némi hitellel megtámogatva, ahogy az egész világon mindenki teszi!

2021. máj. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

jah, a szomszéd kicsi, szétdőlő ház is 1,8.

úgy néz ki, cigányoknak megfelel, megveszik.

Ennyiért talán bárkinek, aztán lehet oda új valami, bár sima telek is van 3-ért a faluban

2021. máj. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
53%

most ezzel nem rasszista akarok lenni, mert tök igényes cigány ismerőseim is vannak. Sőt.

Csak pl vannak falvak, ahol tök sok romos ház, redőny szakadt, vakolat szakadt. és laknak benne, és hát jah, biztos erre futja szegényeknek, erre kényszerülnek, örülnek ennek is, csak sokaknak meg nyilvánvaló módon ennél több az igényük, inkább gyűjtenek

2021. máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok irigy, fel is dughatja az az ember a pénzét, aki mások nyomorán nyerészkedik. S most finoman fogalmaztam. Én is tudok egy olyan mondást, miszerint “a koporsónak nincs zsebe”.
2021. máj. 17. 17:00
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkozni érdemes, megvenni és odaköltözni már nem.
2021. máj. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!