Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Erdemes e abban gondolkozni,ho...

Erdemes e abban gondolkozni,hogy kihazuatni az osszes fogam es fogsort berakatni? Soha az eletben nem lene gondom a jovoben a fogaimmal,nem?

Figyelt kérdés
csak egy gondolat...
jún. 12. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz gondolat. A fogorvos szerintem azonmód hívná a mentőket, hogy szállítsanak a pszichiátriára.
jún. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem. Egy teljes alsó-felső fogsorral hirtelen tele lesz a szád. Az ínyed sorvad, a fogsor egy idő után nem illeszkedik pontosan, mozog, billeg. Időnként újat kell csináltatni. Ezenkívül az is tud nyomni, törni, bár ez csiszolással orvosolható. Az esetek nagy részében nehéz megszokni, persze nem lehetetlen. Egy felső fogsor a szájpadlásra is ki van terjesztve, ezért ha hányingeres vagy, szenvedés lesz, mire megszokod. Úgyhogy ha nincsenek olyan nagyon ramaty állapotban a saját fogaid, akkor addig őrülj, amíg van saját fogad.

Dióhéjban ennyi jutott eszembe, vagyis a válaszom mégegszer röviden: nem érdemes.

jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért nem jó kihúzatni az összes fogadat ha nincs olyan betegség ami indokolná, mert;

-szkeletális(csont) eltérést okoz az alsó és felső állkapocsnál, ill. az állkapocscsontok elkezdenek sorvadni, amitől úgy fogsz kinézni, mint egy vasorrú bába nemtől függetlenül

-A foghiány nem csak esztétikai hiány, ha műfogsort raksz be vagy protetizált fogsort(beültetést), akkor az a szkeletális eltérést minimalizálja, de nem pótolja az eredetit 100%-osan, csak funkciót javít, ill. mivel a táplálékot normálisabban meg tudod rágni, nem megy tönkre az emésztésed.

-fogak nélkül is vannak fertőző és nem fertőző szájbetegségek, amik a rosszul ápolt száj/foghiány/rosszul gyógyult foghiányos sebek miatt alakulhatnak ki. Pl.: csonthártyagyulladás, szepszis,fekély. Fertőzések: baktériumok, vírusok, gombák miatt. Vagy leukoplakia(szájrákmegelőző állapot) a sok fertőzés miatt....

-a foghiány miatt nem normálisan megrágott, nyállal bevont táplálék(pl: ha nem reszeled le az almát) tönkrevágja egy idő után a gyomrot és a beleket.


Remélem tudtam segíteni. Picit utánaolvastam a Medicina kiadó, Semmelweis kiadó könyveiből... pl: gasztroenterológia, fogorvostudomány témákban. Ajánlom őket :)

jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet. Fogászati szempontból kicsit ahhoz tudnám hasonlítani, mintha levágatnád a lábad, így már sosem kell attól tartani, hogy eltörik, cserébe lehet rácsodálkozni arra, hogy egy lábprotézissel mennyire nem egyszerű az élet. Csak erre rájön az is, hogy a csont fogmeder része addig van ott, amíg fog is. Ahol kihúznak fogat, ott a fogmeder elsorvad. Kinek előbb, kinek később. A teljes protézis szerkesztése nem akkor lesz bonyolult, mikor megszabadítanak a fogaidtól, hiszen van akkor még csontod, hanem 10 múlva, mikor elsorvad. Nem is bonyolult, mert teljes kivehető fogsort csinálni a legegyszerűbb dolog a világon, hanem egyszerűen neked abban az életben már kényelmes pótlásod nem lesz. Az alsó folyamatosan mozogni fog, újra kell tanulni enni, ami persze eléggé leredukálódik a könnyen megrágható ételekre, lehet búcsút mondani a steaknek, a hamburgernek, de még a rántott csirkecombnak is. Dióhéjban, ami számodra érdekes lehet. A magam részéről amúgy nem vállalnám, ha valaki ilyesmivel keresne meg.
jún. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, utána az egy örök kiadást jelent és sosem lesz olyan erős, mint a sajátod. Nekem egy hátsó fogamról lejött a korona, mikor gumi ugrott ettem... Akkor lepergert előttem, hogy miért nem vigyáztam jobban rá, hogy ne kelljen rá koronát tenni. Azóta próbálok nagyon vigyázni és a saját foghoz ragaszkodni, az amíg egészséges, addig érték. Persze a fogorvos lehet nem fog lebeszélni, mert neki ez jó üzleti lenne, milliós bevétel. Nekem azt a hátsó fogamat 130 ezerért mentették meg gyökérkezeléssel és 4 év után jött le a korona. Szóval nagyon sokba kerül minden fogorvosi ellátás egy jobb orvosnál.
jún. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!