Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vevőként hogy lehet az ingatla...

Vevőként hogy lehet az ingatlanosokat kikerülni?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak olyat hívsz fel, amit magánszemély hirdet, pl. benne van, hogy "tulajdonostól". Aztán meg lehet nézni, hogy ha tetszik egy ingatlan, nem hirdetik-e többen, esetleg más helyen is - amelyik az olcsóbb, jó eséllyel az a tulaj hirdetése. Ki is lehet nyomozni, hogy pásztázod a google maps-en előbb, aztán odamégy és hátha valaki ajtót nyit.

Viszont ha álmaid házát pont olyan hirdeti, akinek kizárólagos szerződése van egy ingatlanossal, akkor nem tudod megkerülni, mert ő sem adhatja el nélküle.

tegnap 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 SZTANN ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok az alkalmatlan, semmirevaló ingatlanközvetítő. Emiatt vannak ellenük sokan. Viszont egy igazi HOZZÁÉRTŐ INGATLANOS olyan szakember, aki sokkal többet tud, jobban ért hozzá, mint a tulaj vagy a vevő. Ilyenkor nagyon is megéri igénybe venni a segítségüket - pl. azért, mert reális és elfogulatlan a véleményük, sokkal több ingatlant ismernek, összehasonlítási alapjuk van, ajánlani is többet tudnak, ha előadod az igényeidet. A törvényes lebonyolításban is rutinosak. Ritka az a magánember, aki csak úgy jobban értene ehhez.

Inkább az ingatlanosok között válogass, és találj hozzáértőt!

tegnap 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Szívesebben bizniszelnék a tulajdonossal, mint egy közvetítővel. Egyszerűbb így."

Nem biztos. Megértem az ellenérzésedet, mert eléggé felhígultak a közvetítők. De ha a tulajdonos például hónapokig külföldön dolgozik, és nem tud hazafutkosni körbemutatni és árulni az ingatlant, akkor közvetítőt bíz meg. Neked meg lehet, hogy egy ilyen külföldön dolgozó ingatlanja is jó lenne, de elesel a lehetőségtől, mert idegenkedsz az ingatlanostól...

Szerintem légy nyitott, és az ingatlant nézd, ne azt, hogy ki árulja.

tegnap 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én éppen eladok.

Tőlem kb 150kmrre van az ingatlan.

Számomra kizárt, hogy minden nézelődőnek ugorjak, aztán vagy eljön vagy nem. Minden második már az ajtóban alkudozik, volt aki már telefonban. Beleköt mindenbe, vagy enyeleg, hátha mosolyogva elengedek 20 milliót. Inkább fizetek azért, hogy ezt valaki tudja le helyettem.

Ki tudná kerülni az ingatlanost, ha akarja, akkor sem engednék többet.

tegnap 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!