Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha ezt írom lakáshirdetésbe...

Ha ezt írom lakáshirdetésbe visszatartja az ingatlanosokat a hívástól?

Figyelt kérdés
A hirdetés legelejére egy ilyesmi szöveg: "Nem akarok ingatlanos használni. Ha mégis felhív, azonnal rácsapom a telefont és tiltom a telefonszámát. Nem fog meggyőzni hogy együttműködjek önnel"
aug. 17. 16:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azokat semmi sem tartja vissza.
aug. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Ez azért így elég udvariatlan (hogy udvariasan fejezzem ki magam). Szerintem kedvesen is le lehet ezt írni, így is úgy is fel fog hívni pár.
aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
A hirdetés végére írjuk oda, hogy "ingatlanosok kíméljenek".
aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyetlen használható ellenszer van, hogy kevesebb ingatlanos keressen.

Nem adsz meg telefonszámot a hirdetésben! Tavaly így árultam egy lakást és sikerült is eladni 2 hét alatt. Valamilyen szinten a lakástúristákat is visszatartod.

aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Nagy ívben lesz4rják.

Mondd nekik telefonon, hogy elmentetted a számukat, nevüket. Ha még egyszer hívnak, kiteszed őket meleg szexpartner keresőre. Facebookról leszeded a képüket és meg is van. Én ezzel koptattam le az otpt.

aug. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Írhatsz bármit, akkor üzenetben keresnek meg.
aug. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
84%

Én egyszer láttam egy olyat, hogy “ingatlanosokkal ügyvéd előtt kötök csak szerződést, amely

1. nem kizárólagos

2. tartalmazza, hogy az általam használt platformokon nem hirdethet (facebook, ingatlan.com, jófogás)

3. az általam meghatározott ár fölött kell rátennie a jutalékot (így az én hirdetésem ára alacsonyabb lesz).


Az ügyvédi költséget az ingatlanos állja, akkor is, ha ebből neki később haszna nem származik. Aki ilyen feltételek mellett vállalja, hogy hirdeti az ingatlant, az alábbi telefonszámra tud sms-t írni.

aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
33%

mint ex ingatlanos, semmi sem tartja őket vissza :D

van minden ingatlanirodának egy webes oldaluk ahol a telefonszámodat elmentik, és ha nem működtél együtt, akkor 24 óráig "inaktív" vagy a rendszerükben, és addig nem fog hívni az az adott iroda. 24 óra után ismét hivogatni fognak.


bármit is írsz bele, nem fognak vele foglalkozni, mindenképpen felfognak hívni :)


talán az egyetlen megoldás az lehet, hogy "van már ingatlanos, kizárólagos megbízással"

Dee, ez meg egy vevőt riaszthat esetleg vissza, aki elhiszi ezt a mondatot és az ingatlanost akarja kihagyni a buliból (bár a vevőnek rohadtul mindegy hogy kin keresztül veszi meg az ingatlant)

aug. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#2: Nem kell azzal udvariasnak lenni aki nem érdemli meg.

#3: Az nem ér sokat, az év elején árultam az ingatlanom és ez volt a hirdetés legelső sora, szépen udvariasan. Ugyanúgy hívogattak.

#4: Érdekes ötlet. Szerintem ez sok vevőt is meggátolna, ha megnehezíted a kapcsolatfelvételt. De sok ingatlanos simán üzenetet küldött az ingatlan.com-on.

#8: Nem ez volt a tapasztalatom, miután 1-1 ingatlanost letiltottam többnyire nem hívtak az adott irodától utána, de lehet próbálkoztak volna csak nem ment nekik.

aug. 18. 21:50
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

De, udvariasnak kell lenni mindenkivel, aki udvariasan hív fel. Tudod, a stílus maga az ember.

Nem kérem ingatlanos segítségét, köszönöm. Viszont hallásra.


És akkor mi van, ha felhívnak, mondjuk heti 1-2? Nem kell meghívnod őket vacsorázni.


Félreértés ne essék, én is eladó vagyok, nem ingatlanos, de azért ez nem olyan mértékű zaklatás, hogy ettől ki kell készülni.

aug. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!