Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi a véleményetek az ingatlano...

Mi a véleményetek az ingatlanosokról? Megéri velük dolgozni?

Figyelt kérdés
Van egy 170 millió körüli házam, de nem tudom hogy egyedül, vagy segítséggel adjam tovább.
júl. 12. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

2-5%-k a jutaléka, a kérdés csak az, hogy ezt ki akarod e fizetni neki. De úgy is értelmezheted, hogy 8,5 milliért feladtál néhány hirdetést.

Bár rengeteg ember van aki 2 összefüggő értelmes mondatot nem tud leírni, a képekről nem is beszélve...

júl. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Van jó ingatlnos, de több a szerencsétlen. Annyiból jobb, hogy sokan jobban bíznak egy ismert ingatlanioda képviselőjében, mint egy magánszemélyben.
júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok a szerencsétlen ingatlanos, aki semmit nem tud az ingatlanról vagy hülyeséget beszél róla, meg aki lusta megmutatni az ingatlant.
júl. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Retusált képeket tesznek fel az ingatlanokról. Pl beázást, penészt lefotoshoppolják, lyukas tetőt kihavítják stb.

Semmi alap infót nem tudnak elmondani az ingatlanról (falazat anyaga, mikor épült, stb).

Természetesen a hirdetésbe se írnák bele ezeket, csak novella hosszú baromságokat írnak (a gyönyörű Pphacom hegység lábától mindössze 50 kmre, Balatontól 200 kilométerre, Budapesttől 150 kmre fekvő elképesztően gyönyörű festőket is megihlető szépségű kis falucskában található. Mellette folyik közvetlenül a Duna is, 100 kmre.....)

Lusták megmutatni az ingatlant. Alig lehet velük időpontot egyeztetni. Természetesen délután, vagy hétvégén nem érnek rá. Telefonra se válaszolnak ilyenkor.

júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1,Sokan nem hívják fel az ingatlanos hirdetést, mert a vevő annyit pakol rá pluszba az árra, hogy ne neki kelljen fizetni utána.(ciki ha eddig 170 ért hirdetted, most lazán 200lesz.aki eddig gondolkodott rajta, már biztos elengedi)

2,felkészületlen, vagy agyament csalogató hirdetést ír, ami a helyszínen derül ki, hogy nem fedi a valóságot.

3,nem ad át kevesebb ajánlatot, mert nem éri meg neki

4,már a telefonban puhatolózik, hogy megvan e már az összeg, vagy el kell adni valamit.

Komolytalannak tűnő vevőnek nem ad időpontot,nem ér rá.


Ami mellette szól:normális ingatlanos, fotóssal dolgozik,

nem az ájfonos fotókat használja fel.

Nem te küzdesz a turistákkal.

júl. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem haragszom az ingatlanosokra, sok gondot levesznek a vállamról. Adtam el házat 4 éve, nagyon utáltam, hogy mindenféle idiótákkal kellett egyeztetenem, hogy mikor jönnek megnézni. Aztán volt, aki el se jött, voltak akik eljöttek, de csak a fingot fűrészelték, hogy "kár hogy itt nincs még egy szoba, meg kár hogy a kerítés ilyen közel van a házhoz" stb, csupa olyannal vegzáltak, amire nincs ráhatásom. Bedurrantam, adtam egy kulcsot egy ingatlanosnak, mondtam neki, "csak akkor hívjál, ha valaki ajánlatot akar tenni, a mit miért nem lehet és a fikázóknak még csak a híre sem érdekel". Eleve kiszámíthatatlan volt, hogy mikor tartózkodom ott, időközben ki is költöztem belőle, nekem így jobb volt. Nagyon sokat dolgozott vele a csajszi, szívesen fizettem neki ezért.

Amit utálok, az az a fajta nyomulós ingatlanos, aki ha kiteszem egy hirdetést, erőszakos, mondja a magáét, mint egy verset, nem hagy szóhoz jutni, stb. Ígérget olyanokat amit tudom, hogy nem tudna betartani. Most is edok el egy lakást és ennél van egy ilyen megszállott, aki állandóan zaklat.

júl. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ingatlanosok megkockáztatom legalább a fele nem is végzett ingatlanos, csak beállt dolgozni az egyik ingatlanos céghez, megmondták neki, mit csináljon és azt csinálja valahogy, ahogy ő gondolja. Ők azok, akik csak meghirdetik az ingatlant és a legtöbb kérdésre a nem tudom a válasz, a fotók is olyanok, amilyenek és egyéb szolgáltatásokat nem tudnak nyújtani.


Az igazi ingatlanos ért az épület diagnosztikához, ideálisan a kapcsolódó műszaki dolgokhoz, a törvény szerint megfelelő értékbecslést készíthet, bármit kérdezhetsz mindennel tisztában van, jogi és pénzügyi témában otthon van, ismeri a keresletet és a kínálatot, az ezeket befolyásoló tényezőket, tudja milyen éppen az ingatlanpiac és várhatóan milyen irányba tart.

Az eleve alap, hogy tudja, mikről és milyen fotókat kell készíteni, nem felejti le az alaprajzot sem és már a hirdetésben is megfelelően közli az információkat. Ha értelmes és miért ne lenne, nem retusál, nem szépít, mert ha elmegy a vevő megnézni az ingatlant, úgyis látni fogja a szembeötlő hibákat. Ezeken felül illedelmes, tisztelettudó, nem erőszakoskodik.

aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: Plusz nem vezeti félre a vevőit (mert a hitelességével és a működési engedélyével játszik). Sajnos találkoztam olyan ingatlanosokkal, akik olyanokat mondtak, vagy olyan szabályokra hivatkoztak, amik nem is úgy vannak ahogy ők azt előadták. Vagy ingatlant nézve láttam, hogy milyen, laikusok által is jól észrevehető építési hiba van és elkezdte kimagyarázni, hogy az úgy jó. Sok a szándékosan inkorrekt ingatlanos és akkor csodálkoznak, ha általában sokaknak rossz véleménye van róluk.
aug. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!