Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtam az ingatlanunkat,...

Eladtam az ingatlanunkat, létezik, hogy valaki pont átadás napján fizetné ki?

Figyelt kérdés

Megvan az ügyvédi papírozás, a szerződést úgy fogalmaztuk meg, hogy a vevő szeptember 15-ig fizeti. Azaz most vasárnap. A birtokba adás napja pedig szeptember 15-e.

Az ügyvéd múlt héten volt. Akkor azt mondta a vevő, hogy megvan a pénz, most már csak az átadást várják.


Még sosem adtam el ingatlant, az nem túl szélsőséges, mikor valaki az átadás napján, azaz lehet, hogy csak vasárnap fogja kifizetni netbankon keresztül? Mert most már erre tippelek, hogy 1 héttel az ügyvéd után még nincs kifizetve.


Az ingatlant többször megtekintette, már üres állapotú volt.

Szóval abban semmi változás nincs már és nem is lesz.


Azt reméltem, hogy ma kifizetik, de nem jött ma utalás, szerintem már nem is fogják.


Én meg nem akarom a vevőt zargatni, nem akarok agresszívnak tűnni.


De jobban örülnék én is, ha fizetné hamarosan, mert a széljegy már rákerült az ingatlanra.


6 napon már nyilván nem múlik, de szeretném ezt a stresszes időszakot letudni.


szept. 9. 13:36
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Értem, így világos. Meg jogos, hogy ne kamatozzon nálam idézőjelesen.

Mindegy, akkor valószínűleg vasárnap marad, az sincs már messzire, csak elég stresszes a dolog, vagyis annak élem meg, aztán jó lenne túl lenni rajta.

szept. 9. 14:54
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Eloleget vagy foglalot fizetett? Elobbi eseten meg veszteseg nelkul elallhat a vasarlastol...
szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy el akarna állni. Nem tudom melyiket fizette, most nem emlékszek rá. A szerződés meg nincs a közelben.
szept. 9. 15:46
 14/19 A kérdező kommentje:
Foglalót, közben megkerestem.
szept. 9. 15:49
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Az duplán jár vissza ha eláll az adásvételtől. Mi 90%-ot fizettünk előre, 10%-ot a birtokbavétel napján utaltuk a lakásból amikor átvettük a kulcsokat, kitöltöttük a birtokba adási jegyzőkönyvet. Nem azért tettünk így hogy ne az eladónál kamatozzon, előre a teljes összeget nem fizetjük ki. Az is lehet,hogy most jut még a szükséges pénzhez. Ne aggódj. Egyébként ha nem fizet határidőre kamatot is lehetne kérni úgy tudom ha ezt rögzítették a szerződésben. Érthető,hogy aggódsz, nagy dolog ez, de hidd el, a másik fél részéről is az, biztos rendben megy minden.
szept. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
18%

Akkor fizeti ki, ha te mindent megcsináltál, ami az átadáshoz kell.

Ami majd az átadáskor fog kiderülni.

Addig nem érdeke fizetni, mert mi van, ha nem költözöl addig ki, nem csinálod meg a nullás igazolást, nem jössz el, nem adoöd át a kulcsokat, stb.?

szept. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16-os, ez viszont már hülyeség.

Szinte sose esik egybe az átadás és a fizetés.

Szinte mindig kifizetik már átadás előtt, és az a gyakoribb, hogy a birtokbaadás van hetekkel, hónapokkal később. Ha nincs kötbér akkor meg általában visszatartanak még 10%-ot a birtokbaadás napjáig. A mi esetünk, hogy 90% nincs kifizetve az a nagyon ritka.

Átlagban 1-6 hónap szokott lenni fizetést követően a birtokbaadás.

Erre találták ki a kötbért, amiket te fogalmaztál meg, biztosítéknak, hogy napi kötbért fizet, ha nem költözik ki.

Arra meg amiket írtál arra van a jogi ügyintézés.

szept. 10. 13:33
 18/19 anonim ***** válasza:
70%

17: Dehogy hülyeség. Ez az egyik biztosíték.

2-3 évente adunk el és veszünk lakásokat, mindig így van.

Legalább 10%-nyi vételárrész visszatartása a birtokbaadás napjára van.


"A mi esetünk, hogy 90% nincs kifizetve az a nagyon ritka"

Igen, de hát ti állapodtatok meg így, ti akartatok erre szerződni.


"Erre találták ki a kötbért, amiket te fogalmaztál meg, biztosítéknak, hogy napi kötbért fizet, ha nem költözik ki."

Az is pluszban.

De azzal kitörölheted, ha kifizetted a teljes árat, azt nem nagyon fogod tudni visszaszerezni, ha őneki nem áll szándékában kiköltözni. A kötbér az élethelyzeted nem oldja meg.

szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta ?
okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!