Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtam az ingatlanunkat,...

Eladtam az ingatlanunkat, létezik, hogy valaki pont átadás napján fizetné ki?

Figyelt kérdés

Megvan az ügyvédi papírozás, a szerződést úgy fogalmaztuk meg, hogy a vevő szeptember 15-ig fizeti. Azaz most vasárnap. A birtokba adás napja pedig szeptember 15-e.

Az ügyvéd múlt héten volt. Akkor azt mondta a vevő, hogy megvan a pénz, most már csak az átadást várják.


Még sosem adtam el ingatlant, az nem túl szélsőséges, mikor valaki az átadás napján, azaz lehet, hogy csak vasárnap fogja kifizetni netbankon keresztül? Mert most már erre tippelek, hogy 1 héttel az ügyvéd után még nincs kifizetve.


Az ingatlant többször megtekintette, már üres állapotú volt.

Szóval abban semmi változás nincs már és nem is lesz.


Azt reméltem, hogy ma kifizetik, de nem jött ma utalás, szerintem már nem is fogják.


Én meg nem akarom a vevőt zargatni, nem akarok agresszívnak tűnni.


De jobban örülnék én is, ha fizetné hamarosan, mert a széljegy már rákerült az ingatlanra.


6 napon már nyilván nem múlik, de szeretném ezt a stresszes időszakot letudni.


szept. 9. 13:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
10% előleg már kifizetésre került amúgy. A szerződés napján.
szept. 9. 13:37
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nemrég vettem lakást, részben hitelből.


Az OTP május végén a szerződésben augusztus 15. határidőt adott meg a folyósításra, és aug. 14-én folyósította az eladónak az összeget.

Azt hiszem az eladónak lett jó pár új ősz hajszála.


Rutinom nekem sincs, de nem feltétlen van gáz.

szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Azért ha az átadás napjáig nem fizet és ha svéd még hozzá, akkor ne egyedül menj, nehogy addig üssön míg alá nem írod hogy kp-ban kifizetve.
szept. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
53%

Ma még csak 9-e van, nem késett semmivel, nyilván, ha 15-én nem lesz a számládon a pénz, nem adod birtokba.


Remélem az előleg csak elírás és foglalóként szerepel a szerződésben.

szept. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, aláírtad a szerződést, hogy szeptember 15-ig kell kifizetnie az ingatlant. Miért kellene neki korábban kifizetnie?
szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Ha a webshopon rendelek egy terméket, előre fizetéssel, azt is vélhetőleg pár nappal kifizetem, mint mikor átveszem a csomagot.


Mert akkor írhattuk volna azt, hogy a fizetés napja 15-e. Ebből nekem az a következtetés, hogy 15-ig bármikor fizetheti, de nem azon a napon akarja, hanem korábban.


banki utalás a fizetés módja, szóval KP amúgy sem jöhet szóba.

szept. 9. 14:12
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha az átutalás a fizetés módja, akkor ez nekem (#1 és #2) biztonságos üzletnek tűnik.
szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A birtokbaadás napja 09.15. Így a vevőnek nem érdeke, hogy addig nálad kamatozzon a pénze, miért kéne hamarabb fizetnie?
szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi aznap kaptuk meg a pénzt, amikor az átadás is volt. Találkoztunk a vevőkkel, ők átutalták a pénzt (mivel belföldi utalás ezért kb. 2 percen belül a számlánkon volt) mi meg odaadtuk a kulcsokat.

Aztán viszlát, visszhall.

szept. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha 15-ig fizethet, akkor a lényeg, hogy 15-én a számládon legyen a pénz, ellenkező esetben nem adsz birtokot és kész. Nem kell ezen stresszelni, a széljegy is csak ideiglenes, ha nem történik meg a kifizetés, akkor 6 hónap után törlődik és kész.

Egyébként normál esetben nem így szokták írni a szerződést, hanem úgy, hogy a fiz. határidő mondjuk 09.15., a birtokbaadás meg a fizetéstől számított 3 munkanap. Akkor meg azon görcsölnél, hogy 9-én fizetett, de te csak 15-én akarsz birtokot adni...

Engedd el. Nagyon egyszerű. Ha a pénz a számládon aznap, akkor kap birtokot, ha nincs, akkor nem.

szept. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!