Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miből van az embereknek pénze...

Miből van az embereknek pénze 100 mikor nézzük millió feletti ingatlanok vásárlására valóban a lakosság körülbelül 20-30%-a tudja megvenni az 100 millió feletti ingatlanokat?

Figyelt kérdés

Mikor néztük az ingatlanokat nagy részük ami normálisan is nézett ki 100 milliónál kezdődött vagy a felett volt, igaz Budapest és környékét néztem...

Miből tudnak ennyi pénzt ingatlanra adni, szerintem 5 évig dolgoznék akkor összejönne esetleg egy 50-60 millió, egyszerűen nem értem az embereket miből veszik ezeket a drágább ingatlanokat?


júl. 28. 13:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Mert már van egy ilyenjük, pl. örökölték vagy ketten örököltek, eladják és összeköltöznek, vagy volt egy 70-80 milliósuk és felvesznek hozzá hitelt. A nagy többség nem úgy vesz, hogy összespórolja nulláról. De persze olyan réteg is van, akiknek 10-20 vagy 100 kiadó ingatlanja van és aprópénz neki. Nagyon nagy az olló és nyílik.
júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Ja és valószínűleg, amikor a nagyi vette, amit megörököltek, még egy külterületi nyaraló volt vagy egy felajánlott önkormányzati lakás... stb. Szóval ilyenkor nem feltétlenül egy gazdag családra kell gondolni, maximum annyi, hogy épp nem adósodtak el meg nem kellett sok testvérrel osztozkodni és megmaradt. Óvónő, tanár, gyógytornász, közalkalmazott bölcsész és hasonló alacsony fizus barátaim simán laknak így ilyenekben régi budai értelmiségi családok sarjaiként... , nem járnak nyaralni, étterembe, sokszor nincs kocsijuk, iPhonejuk meg pláne, de a gyerekeiknek talán szintén lesz mit örökölni.
júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Van egy fiatal beosztottam,

24 éves a srác.

A nagyapjának volt Budán egy 89m2 lakása


( önkoris lakás volt amit 90-ben megvehetett a nagyapja fillérekért.)


Nagypapa elhunyt,a lakást a srác apja megörökölte.


95 millióért eladták a lakást, abból a pénzből pedig itt vidéken házat építettek kulcsra készen a beosztottamnak.


95 millió + azon kívül még pár millió amit az apja is a saját megtakarításából beleadott.

És ott van 24 évesen a 100 millió forintos háza.


Az lényegtelen,hogy fél millió forintja nem volt soha egyben a srácnak.


75m2 nagy amerikai konyhás nappali+2 db hálószoba.

Egy csoda az a ház.

júl. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem 5 évig dolgoznék akkor összejönne esetleg egy 50-60 millió, egyszerűen nem értem az embereket miből veszik ezeket a drágább ingatlanokat?"



:D :D :D

júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
akik komolyan valaszolnak, tenyleg nem latjak, hogy kamu a kerdes?
júl. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben nem annyiért vették mint amennyiért árulják.

Kb 8 éve még fele ennyibe kerültek a házak.

júl. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
4. Bocsi 50 év akart lenni
júl. 28. 17:17
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha 7-8 éve vettél egy lakást hitellel 18-20 millió forintért, akkor azt most eladhatod kb. 45-ért. Ha közben kicsit spóroltál is hozzá, jól keresel, akár felvetted a babavárót, pici jelzálogot, stb., akkor már összepattintasz 70-80-at mondjuk. Majd a következő lépcsőfokban megvan az a 100 milliós is lazán és még nem is örököltél és különösebb mákod sem volt, meg nem is IT-ben dolgoztál.
júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy írják, nagyon sokan kapják meg családon belül a nagyszülők lakását.
júl. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Annyiért hirdeti, aztán 2 év múlva már 30%-ot enged.

Ilyen is van sok.

júl. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!