Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyiket választanátok, mint...

Melyiket választanátok, mint eladó: 100 millió most vagy havi 400 ezer?

Figyelt kérdés

Melyiket választanátok, mint eladó: 100 millió most vagy havi 400 ezer?

Egy 150m² ház. Vevő lenne rá egy hónapon belül.

Vagy 2 albérletet kialakítani (1 millió ráfordítással) belőle és 200+200 kiadni? Annyiért kb. 1 napon belül is lesz bérlő. (Budapesti viszonyokat nézve.)


Félek ha a 100 milliót választom, akkor nehogy rossz, felesleges vacakokra költsem. Bár egyáltalán nem vágyom nagy dolgokra. De egyáltalán nem is vagyok egy pénzügyi mágus.

Van egy kis vállalkozásom, azt már nem igen akarom továbbfejleszteni, inkább csak amennyit a vállalkozás hoz.

10 éve van a bankba vagy 10 millió körüli megtakarításom (Szükséghelyzetre) . 3%-os kamatokkal ha most kivenném, nem biztos, hogy kapnék 12 milliót. (Jó volt állampapír most, de 10 millió most 2/3-át éri talán, mint 10 éve.) Szóval az se megoldás, hogy bankba parkoltatnám.


febr. 10. 17:56
A kérdező szavazást indított:
100 millió
Havi 400 ezer
Egyéb
31 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
40 millióért venni belőle egy kisebb lakást és kiadni, a többit befektetni.
febr. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy akarnék albérlőkkel bajlódni. Elég sok problémát tudnak okozni.
febr. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

2-eshez csatlakozom. Nem akarsz te a bérlőkkel szívni.

10 millióból vegyél vacakokat, 90 milliót meg ossz szét e kérdés megválaszolói között! Köszi!

febr. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
76%

1) Először is a matek: A 400 ezret kb. 21 évig kapnád, utána mi lesz? :)


2) Az infláció miatt 21 év múlva a 400 ezer vélhetően szrt se fog érni. V. ö.: 2003-ban 400 ezer az átlagfizetés 450%-a volt, most épp csak meghaladja.


3) A 100 millió nagy összeg, be tudod fektetni, a 400 ezret nem. Persze értem az aggodalmad, de felnőtt vagy, ezt vagy tudod kezelni vagy nem.


4) A jegybanki alapkamat most durván 10%, azaz egy év múlva kapnál a 100 milliódra 10 milliót, ami máris kétszer annyi, mint a 12x400 ezer.

febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

A kérdés nem jól lett feltéve.

Nem VAGY 100 millió VAGY 400 ezer havonta, hanem VAGY 100 millió most, vagy 400 ezer amíg szeretnéd addig havonta ÉS MÉG utána a lakás ára ami most 100 millió, később meg több lesz.

Ha most nem akarsz semmit kezdeni a pénzzel akkor egyszerűen bízz meg valakit a lakás kiadásával! Akkor nem neked kell vele foglalkoznod, mégis hoz havi fix jelentős jövedelmet a kiadása amiből fenn lehet tartani, fel lehet újítani amikor szükséges lesz és majd eladod akkor amikor valami másra kell a pénz.

febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4, Igen most 10%, de jövőre meg 5% talán.

Infláció meg "lehazudva" 4%-ra.

De mint írtam ez a bankba tartás nem éppen jövedelmező volt nekem.

A befektetés is rizikós (nem ingóságba, mert akkor minek adnám el 100 millióért) pl. egy vállalkozásba mert ott is átlátom a buktatóit. Ma Magyarországon a vállalkozások 50%-a csődbe megy. Volt pénz, nincs pénz.

Igen az albérlet macerás, de fixnek mondanám.


5, Igen vagy 100 millió egyszeri alkalommal vagy 400 ezer minden hónapba, de 2 év múlva az lehet 500 is, meg 6 év múlva 600.

Előbbihez több befektetői magabiztosság kéne éreznem. Pozitív eredményekkel lehetőleg.

Utóbbi nagyon albérletfüggő is. Pozitívan jó tulajdonságú, rendszerető bérlőkkel lehetőleg.

febr. 10. 20:29
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem jól gondolkodsz, a kiadás biztosabb. Az ingatlan tartja az értékét, jobb, ha abban van a pénzed. Hiába kapnál most 100 milliót, hova tennéd, hogy ne veszítse az értékét rohamosan? Másik ilyen ingatlant nem is tudnál belőle venni. Kiadni mindig ki tudod, és akkor az ingatlanod még mindig megvan.
febr. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Ez nem anyagi kérdés, hanem hogy milyen életet akarok élni. Akarok a házzal dolgozni, vagy kell egyben az összeg másra, mert el akarok költözni...

Az ingatlan egy olyan jószág, ami kér enni ... még akkor is, ha csak fenntartod és nem adod ki. Évi pár nap törődést igényel minimum.

febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább választanám a havi 400ezret.

Nem adnám el azt, ami havi bevételt jelent.

Azért se, mert írtad, igazából nem is tudnál mit kezdeni a 100millióval.


Azt tudnod kell, hogy

semmilyen pénzügyi háttérrel nem rendelkezem.

Csupán a józan paraszti ész. Az se sok 😉

febr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%

Hát ha nincs szükséged több pénzre, add nekem a házat!:)

Ha a 100 millióval gond mihez kezdeni, akkor a havi 400 000-rel nem gond mihez kezdened?

febr. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!