Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudnék összeszedni...

Hogyan tudnék összeszedni pénzt egy lakásra?

Figyelt kérdés

25 éves egyetemista vagyok és nagyon-nagyon szeretnék egy saját lakást.

200 ezer forintom van félre téve eddig. Még 2 évem van az egyetemből.

Havonta körülbelül, 120 ezer forint ösztöndíjat kapok amiből a számlák kifizetése után, körülbelül 70 ezer forintom marad egy hónapra. De félre teszek amennyit tudok.

Gyógytornásznak tanulok jelenleg, még 2 évem van.

Budapesten vagy Miskolcon szeretnék egy kisebb panel lakást, vagy bármilyet csak a sajátom legyen.

Mibe tudnék befektetni?

Tudom hogy, ez a mai világban leányálom maximum 40 éves koromra lesz saját lakásom de mégis reménykedem.


Köszönöm szépen.



júl. 17. 19:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Tehát ha jól értem, 70 ezer forintból te nemcsak megoldod a táplálkozást, hanem meg félre is raksz belőle. Mivel ez totális képtelenség és teljesen lehetetlen, javaslom, készíts egy tudásanyagot, hogyan csinálod. Biztosan sokakat érdekelne. Te egy varázsló vagy. De akkor lakást is tudsz varázsolni, nem?
júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Igen magamnak megoldom egy hónapra a táplálkozást, 70 ezer forintból számlákat nem fizetek, kollégiumban élek.

Nem mindig 120 ezret kapok, valamikor többet, 150-170 ezer.

Minden félévben kapok 250 ezer forintot, amiből orvosi dolgokat, évszakra ruhákat, szórakozást, szükséges elektronikai eszközöket (mondjuk nem régen tönkre ment a telefonom) és a szüleim támogatom belőle,ami marad abból teszek félre.

júl. 17. 20:41
 3/23 anonim ***** válasza:
16%
Miért gondolod hogy bármi változni fog ha lesz egy saját lakásod?
júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Úgy lesz saját lakásod, hogy végzel az egyetemmel, lesz jól fizető állásod, és legalább 5 évig erősen spórolsz, a megtakarításból pedig el tudsz indulni ingatlan ügyben. Ha lesz addig párod, összeadjátok a megtakarítást és közösen járjátok az utatokat. Nem biztos hogy Budapesten vagy Miskolcon lesz lehetőségetek ingatlanhoz, de valahol el kell indulni, lehet az kisváros vagy falu is.
júl. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Ezért szeretem ennyire ezt az oldalt mert 3 válaszol eddig 1 kapcsolódik a kérdésemhez.
júl. 17. 22:35
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tudsz a leggyorsabban önerőt képezni, ha suli után hazaköltözől, munka mellett pedig maszekolsz
júl. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Így egyetem mellett sehogy. Párszázezer összespórolt forinttal nem lehet csodát tenni, akarmibe fektetsz be.
júl. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem utan elmesz dolgozni es gyujtesz penzt. Ha lesz parod akinek szinten van olyan amicioja hogy sajat lakast akar , gyujt is penzt, akkor kozosen tudtok venni, foleg ha komolyan gondoljatok egyutt.

Egyedul nagyon nehez.

Ha van 5 milliod es felveszel 20 millio hitelt 20 evre akkor kb 150 ezres torlesztovel szamolhatsz a mai kamatok mellett.

Nem neztem utana hogy Miskolcon mennyibe kerulnek a lakasok es nem is ismerem a varost hogy mi szamit jo kornyeknek ahol erdemes lakni.

júl. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Noren1989 ***** válasza:
7%

Jólfizető àllàsa szerintem igen kis eséllyel lesz.


Hirtelenjében ràkeresve br. 4-5k között voltak a fizetések, amik ma kb a megélhetéshez elegendőek.


A maszekolàs megoldàs lehet, de ehhez kb az kell, h még vagy 10évig anyuékkal élj, ne dolgozz messzire, ne legyen kàros szenvedélyed, ne fizess lakbért..........

júl. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
43%
A gyógytornászok nagyon jól keresnek.
júl. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!