Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ha a szomszéd mérgezi a...

Ha a szomszéd mérgezi a rágcsálókat, neki kellene a tetemeket is összeszedni?

Figyelt kérdés

Szomszéd állítólag látott valami rágcsálót a kertben, ami meglepő úgyhogy ez az utolsó utca a teleülésen és mögöttünk már a "vadon" van, természetesen egy csomó állattal.

Most rakott ki mérget.

Ha bármilyen állat - rágcsáló, madár, kutya, macska - elpusztul emiatt, akkor azt neki kell eltakarítani? Vagy nekem kell majd akkor a kertemből összeszedni a tetemeket miatta? Régen anno mikor a régi szomszédunk rakott ki mérget akkor a mi kertünkben hevert a döglött patkány többször is és nekünk kellett gondoskodni róla... ez fair? Hogy működik ez?


2020. máj. 22. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Jobb lenne ha addig zargatná a patkányokat amíg át nem költöznek hozzátok?
2020. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Te szeded össze, ahogy én is összeszedem a saját kertemből.

A döglött patkányra nincs ráírva, hogy kinek a mérgétől pusztult el, macska hozta e át, vagy csak kimúlt aggkori végelgyengülésben.

Nekünk nincs patkányunk, nem is lenne hol, mert se pince, se magtár, sem egyéb melléképület, mégis idén 2x volt döglött patkány a kertünkben, holott 100% biztosan tudom, hogy egyik közvetlen szomszédom sem mérgez, a kijáró macskáik miatt.

2020. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

És arra is készülhetsz, hogyha a házad előtt van elütött állat és nincs gazdája (mert ilyenkor általában senkié) azt is neked kell eltakarítanod, ha nem akarod nézegetni és szagolgatni a bomló tetemét, a légyrajokról nem is beszélve.

2020. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Külterületre tilos mérget kirakni.Azért kemény bünti jár .
2020. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!