Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Nagyon rossz az ingatlankínála...

Nagyon rossz az ingatlankínálat, mindig is ez volt? Ingatlan.com-on kivul hol keressek?

Figyelt kérdés
Egyszobás, vagy 1,5 szobás lakást keresek Pesten, 38-40 millióig, nem földszinteset, nem panelt. Csak és kizárólag nagymamabutoros, életveszélyes gázkazános, lelakott lakások vannak. Volt Zuglóban apámnak egy egyszobás lakása, amiben a szüleim válásáig éltem, amit anyukám teljesen felújitott nekem. Apám ezt a 33 nm-es lakást most 38-40 millióért akarja eladni nekem, ha visszavásárolnám (hitel+ egy nagyobb lakást árulunk abból). Körülnéztem a piacon, ennyiért már vannak nagyobb lakások is a 14. Kerületben, de undorítóan lelakva. Azt érzem apám jól felárazta a lakást, és patthelyzetbe kerültem, mert szeretnék szép környezetben élni, és nincs pénzem felújítani egy lakást. Viszont jó helyen lévő felújítottat gyakorlatilag lehetetlen találni. Külkerületek nem játszanak, nincs autóm. Van esetleg más hely, ahol ti nézitek a lakásokat? Mi lenne a helyes döntés? Vásároljam vissza apámtól felárazva az ingatlant?

júl. 3. 14:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kérjél ingatlanbecslőt és max. piaci áron vásárold meg. Alkudj, mert ha Te nem adsz ki annyit a lakásért, amit apád kér, hidd el más se fog. És más is alkudna.
júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Neki nem érdeke eladni. Annyit kér érte, amennyit akar. Ha nem adom meg a kért összeget, mehetek ahová akarok, ő meg egy vadiúj, felújított lakásban lakik.
júl. 3. 14:52
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Most mit ertesz "nem panel" alatt? Egy '30 vagy '50-es evekben epult tarsashaz szerinted jobb egy panelnel?
júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Szóval anyád felújította apád lakását. Hm.. ez fura. Miért is újította fel, számla van róla? Mert akkor jogosan kérheti ezt az összeget apádtól. Apád meg megéri a pénzét. Ő hol lakik egyébként? Mert a történet nem kerek.
júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nekem újította fel, én laktam benne. Számlák nincsenek nagyon, melyik szaki ad? Nem tudja kerni, mert ő a vagyonosabb fél (anyám), és egy vagyonjogi perben többet veszítene, mintha megegyezne, apám meg zsarol. Ő most ott lakik ebben a zuglói lakásban, amikor kiderült, hogy válás lesz, kidobott onnan.
júl. 3. 15:05
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem panel alatt azt értem, hogy nem klasszik panel, se nem csúsztatott zsalus. Téglaház.
júl. 3. 15:06
 7/22 anonim ***** válasza:
15%
Költözz anyádhoz.
júl. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Ott lakom:D de 30 evesen talan nem vele akarok lakni, parkapcsolatom is van.
júl. 3. 15:11
 9/22 anonim ***** válasza:
27%

"Nem panel alatt azt értem, hogy nem klasszik panel, se nem csúsztatott zsalus. Téglaház."


Ok, arra celoztam, hogy egy 80+ eves tegla lakasnal meg egy csusztatott zsalus is lehet jobb minden szempontbol.

júl. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Màrpedig Pest nagyrésze 80+ éves téglaház. Én egy klasszik nagypolgári nagybelmagasságú lakásban nőttem fel, utána meg Zugló kertvárosban. Nem fogok panelbe költözni. Évtizedekre eladósítom magamat ezzel a lakásvásárlással, nem akarok olyan lakást venni, ami nem tetszik. Szerintem ezt felesleges magyarázni.
júl. 3. 15:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!