Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Árulom a házam, van egy vevő...

Árulom a házam, van egy vevő jelöltem 3 hónapja, nagyon lassan halad a dolog, hétfőn írnánk szerződést, de nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hónap alatt elutasították őket több banknál, most az efyik anyja venné fel a hitelt, de ez is fura, hétfőn mennénk vételi szándéknyilatkozatot tenni, de nem tudnak foglalót sem adni, tegnap megnézte egy készpénzes vevő jelölt nézte 60%ra igérte, hogy kell neki, de kért 1 hét gondolkodási időt, de ha az elsőkkel megirom a szerződést eladhatom közben egy másiknak így hogy nem kapok foglalót?
jún. 8. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján 0 ft-ból akarnak házat venni..., az ilyenekkel nem kell foglalkozni.

Én megvárnám azt az 1 hetet!

jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ügyvédeddel beszéld meg, aki a szerzödést készítené! Egyébként nem vacakolnék a nem-kap-hitelt társasággal.
jún. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Helyiek, ismerem őket, bizom bennük, hogy össze szedik a pénzt, akkor ha van egy ilyen szerződés nem tudom másnak eladni?
jún. 8. 15:42
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Ha van egy szerzödés, akkor neked kell bánatpénzt fizetni, ha másnak adod el.
jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SZTANN ***** válasza:
100%

Én semmiképpen sem írnék szerződést addig, amíg nem tudják a vételár jelentős részét kifizetni. Ilyenkor a barátság nem elég biztosíték. Átadni meg úgyis csak akkor szabad, amikor a teljes vételárat rendezték.

Én tovább keresném a megfelelő vevőt (majd kialakul, meglesz-e a pénz).

jún. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ismered őket akkor beszélj velük, hogy toljátok el a szerződést 1 héttel. Akkor ha annyi idő alatt sem jön nekik össze a foglaló meg a többi akkor minden egyéb költség nélkül tudsz a másik jelentkezővel beszélni.

Az ismerősödéknek is jobb ha nem költenek most pénzt az ügyvédre mikor a foglalóra sem telik nekik. Vártál 3 hónapot, most ők várjanak még 1 hetet. Foglaló nélkül nem érdemes szerződést kötni, mert mi van ha 3 hát múlva közlik, hogy még se sikerült?

Persze foglaló nélkül te is kiléphetsz belőle és az ügyvéd sem a te költséged, csak ha már ismered őket akkor ezt nem kellene megtenni.

Ahogy előttem írták, akkor érdemes szerződést írni ha van egy foglaló és rövid időn belül várható az ár jelentős része. ha nem tudják, hogy maximum 3-4 hónap múlva kapják a CSOK-t meg a hitelt utána, akkor még ne írjatok szerződést.

jún. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31%
4 nem kell fizetnie, ők se fizettek foglalót.
jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon eladhatatlan az az ingatlan, ha nulla forintos vevővel szenvedsz 3 hónapja, így vagy takargatod évekig, vagy kockáztatsz.

Én biztos nem adnám ilyen vevőnek, aki 3 hónap alatt se hitelképes nem lett sokadszorra sem, de még foglalót se tudott adni, sőt szerződést se kötött.

Húzd el most te, addig amíg a másik jelölt jelentkezik.

Bár ilyen 60%-is bemondás kb. azt jelenti, hogy nem érdekli, csak nem merte a szemedbe mondani

jún. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!