Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez mennyire fer dolog?

Ez mennyire fer dolog?

Figyelt kérdés

Albérletben élet, akarom mondani éltem. Kirajott a tulaj, mert hogy kell neki a szoba, amiben laktam.

Azt mondta, mert rongáltam, nem fogom visszakapni a teljes kauciót...

Nem is értem, mit képzel! Irtunk szerződést! Akkor, ha ő mondja fel vissza kéne kapnom nem?!?

Amikor megkérdeztem, hogy mégis miért, akkor felsorolt egy csomó "hibát", hogy miért nem használom rendeltetésszerűen a szobát. Meg, hogy az áll a szerzödésben, hogy bármelyikönk felmondhat előbb, de ha én mondok fel előbb, akkor semmi nem jár vissza, ha ő, akkor meg a káreseteket levonhatja. Mekkora egy szemét! Erről nem akart szólni?

Szerintetek? Jelentsem fel?



2020. máj. 23. 23:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mire értetette a tulaj, hogy nem rendeltetésszerűen használtad a szobát? Milyen hibákra hivatkozik? Mivel okoztál kárt a tulaj szerint?
2020. máj. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
Hát ha tudod, hogy mit jelent feljelenteni, jelentsd fel.:)
2020. máj. 24. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Leöntöttem borral a falat, mondtam neki, hogy bocs, de nem érti, hogy véletlen volt.

Azt szétesett a fiók, mert beleborult a tusfürdö... ja persze... nem szar bútort kéne nekem adni és máris nem lenne gondja!

2020. máj. 24. 00:01
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a bérlők gyöngye! 😅
2020. máj. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Kárt okoztál. Fogadd el hogy nem kapod vissza a kauciót. Attól hogy véletlenül öntötted le a falat, még leöntötted. Mindegy hogy szándékos vagy véletlen, de károkozás történt.
2020. máj. 24. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi gond Kérdező!

Ajánld fel, hogy kifesteted a szobát olyan állapotúra, mint amikor átvetted, a bútort is rendbe hozatod, vagy ha javíthatatlan akkor lecseréled és utána jogosan tartasz igényt a kaucióra!

2020. máj. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Leöntöttem borral a falat, mondtam neki, hogy bocs, de nem érti, hogy véletlen volt."



Ja hogy véletlenül öntötted le! Az akkor máááás, akkor nincs baj! Ha véletlenül öntötted le, akkor a festés is kevesebbe fog kerülni, mert ilyenkor olcsóbban adják az anyagot, és a festő is kevesebbért dolgozik, igen!

2020. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz 7-es, nem olcsóbban, hanem ingyen van minden, mert hiszen véletlen volt és a bérlő mondta, hogy bocsi!
2020. máj. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
19%
Azért az megér egy misét, hogy ha ő mondja fel a szerződést, akkor a kaució dupláját kell visszafizetne neked. Én feljelenteném és pereskednék vele holtodiglan, ha nem akar fizetni, jól megszívatnám. De ez a te döntésed mit lépsz.
2020. máj. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%

Na most két dolog nem tiszta. Mit jelent az, hogy "kirakott" a tulaj? Egyik napról a másikra, vagy szólt előre (legalább 1 hónappal)?

Plusz nem tudom mit jelent az, hogy nem adja vissza a kauciót? Mennyi vot a kaució? Egy borfoltért és egy szétment hitvány fiókért nevetséges benyelni 200 ezres kauciót, de egy 50-et simán eltehet, csak akkor igazolja számlákkal is, hogy ennyi meg annyi volt a javítás és ne csak hasra csapjon. (Illetve hasra is lehet csapni, csak akkor te is egyezz bele.)

2020. máj. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!