Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ez mennyire fer dolog?

Ez mennyire fer dolog?

Figyelt kérdés

Albérletben élet, akarom mondani éltem. Kirajott a tulaj, mert hogy kell neki a szoba, amiben laktam.

Azt mondta, mert rongáltam, nem fogom visszakapni a teljes kauciót...

Nem is értem, mit képzel! Irtunk szerződést! Akkor, ha ő mondja fel vissza kéne kapnom nem?!?

Amikor megkérdeztem, hogy mégis miért, akkor felsorolt egy csomó "hibát", hogy miért nem használom rendeltetésszerűen a szobát. Meg, hogy az áll a szerzödésben, hogy bármelyikönk felmondhat előbb, de ha én mondok fel előbb, akkor semmi nem jár vissza, ha ő, akkor meg a káreseteket levonhatja. Mekkora egy szemét! Erről nem akart szólni?

Szerintetek? Jelentsem fel?



2020. máj. 23. 23:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%
Hozd rendbe a hibákat, amit okoztál, állíts vissza mindent eredeti állapotába, és visszakapod a kauciót. Ja, hogy te erre nem vagy hajlandó?! Bérlők gyöngye.
2020. máj. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Leöntöttem vörösborral a hófehér falat, amit le kéne kaparni meg glettelni újra mert soha nem lesz már fehér, de bocs főnök!
2020. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

Levonhatja a káresetet, úgyhogy kérdezd meg az ügyvédedet hogyan lehet felmérni ezek értékét, hogy a különbözetet visszakapd, különben azt mond a bérlőd amit akar (bár az ügyvédre elmehet a kauciód összege).

Azt meg áruld már el, hogy hogy nem sikerült fehér festéket 1800 Ft-ért, vasalatot/fát 600 Ft-ért, 20 Ft-ért smirglit meg ecsetet 120 Ft-ért venni, (esetleg még glettet ha szükséges) hogy lefesd a k*rva falat, megcsináld a bútort és visszakapd a pénzt? Ha oda se telefonált előtte a bérlőd akkor megértem: ebben az esetben mondd meg neki hogy a kiköltözés határidejére kijavítod a hibákat. Ha nem enged akkor tényleg paraszt és tényleg elküldeném a fenébe.

2020. máj. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
54%
13-as vagyok, esetleg dobhatnál képet a lakásról, nem mindegy hogy tropára törted a 300 000 Ft-os bútort vagy kilazult egy csavar a 30 éves használtan vett ikea bútorban.
2020. máj. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Még maradhatok itt 2-3 hetet, amíg le nem jár egy 1 hónapos a felmondási idő.

Nem fogom kifesteni, kirakott ez már az ő dolga.

Elmentem ügyvédhez is, hogy adja vissza zsidója a pénzem, erre a másik zsidó is csak lenyúlt a kis "tanácsáért" és nem nekem adott igazat!

Most várom annak a sgg tulajnak valami festő barátját jövő hétre, hogy csináljon valamit és utána a számla alapján kapok vissza...


Remek!

2020. máj. 28. 11:13
 16/17 anonim ***** válasza:

13-as vagyok Pedig most nem sgg 100%-ban a tulajod ha a kaucióból csak a festés árát vonja le, de az mondjuk tényleg nem szép hogy hamarabb kirakott.

Máskor írj a szerződésbe olyan pontokat ami véd a pofáraeséstől.

2020. máj. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Az lesz!


De az is szemétség tőle, hogy nem szólt, hogy eeből nekem bajom lehet :(

2020. máj. 28. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!