Ha olyan hosszú az udvar, hogy a végén már a szomszéd párhuzamos utca van, akkor jó befektetés oda felhúzni egy házat, és a teleket megfelezve eladni?
Tehát utca, ház. Az utcával párhuzamosan még egy utca a kert végében. És a kert olyan hosszú, hogy oda nem épült ház, de ezen szomszéd utca másik végén vannak házak.
Szóval lenne két ház a telken, középen kerítés választaná el, és a telekpapír mondhatni szét lenne bontva. Így nem az üres telket adná el az ember, hanem a ráépült házat.
Nincs itt semmi bürokrácia.
Egy új telket akarsz létrehozni aminek megvannak a szabályai. Nem lehet csak úgy leválasztani egy kerítéssel, hogy na akkor mostantól az egy másik telek és keresek rajta pár milliót. Régen az ősember körbehugyozta és az onnantól az övé volt. Ma a civilizált ember pedig betatja a szabályokat. Arra a telekre, házra lehet majd hitelt felvenni, annak fedezete lesz, a bank is meg fogja vizsgálni hogy elfogadja-e, meg tovább is lehet adni, stb....
Senki nem mondta, hogy ezt megkerulnem vagy hogy ez a resze zavar. A burokratikus jelzot arra ertettem, hogy ennyire telepules-, sot telepulesreszfuggo, hogy lehet-e.
Amugy par ezres hevesi falurol van szo, rohadtul nem 100 millios pesti ingatlannyereszkedes a cel, de mindegy is.
1. Minden településnek van saját területfejlesztési szabályzata, terve. Csak ők mondhatják meg, oszthatod vagy nem.
De ha megosztható, és oda akarsz másik házat építeni eladási céllal, akkor azt nem lehet közmű nélkül.
2. Vagyis sokkal előbbre való ÉPÍTÉSI TELEKKÉ alakítani, közművesíteni, mint építkezni. (Közmű nélkül nem is építhetsz, ill. úgysem kapsz hozzá lakhatási engedélyt - vagyis mégsem lesz az egy ház, csak egy használhatatlan félkész cucc... ) A közművesítést a szolgáltatók TERVEZIK, csak utána válik az üres telek építési telekké.
Szóval van egy SORREND ... feltéve, hogy egyáltalán engedélyezik a telekmegosztást.
Olyan nem létezik, hogy építesz egy működésképtelen házat, valaki megveszi (majd hülye lenne...), és majd ő kiküszködi a közművesítést (amit vagy megkap, vagy nem) ...
2# +
Mivel ezt már 2021-ben végig csináltam:
0. Hész ellenőrzése -->ok
1. földmérőt kihívsz, kiméri a telkeket intéz mindent, csak fizetni meg aláírni kell. Ezzel párhuzamosan indulhat a tervezés, vagy kivitelezővel elő szerződés kötés.
2. Ha megvannak a földhivataltól a papírok, generál szerződés kötés, ezzel párhuzamosan, minden közműszolgáltatóval szerződés kötés/ igény beadás. Ha a villany és a víz szerződés a szolgáltatótól megjött mehetsz a bankba hitelért, a többi közmű ebben a fázisban lényegtelen.
3. Kész a tervdoksi, jogerőre emelkedik az építési engedély, épül a ház. Addig a meglévő háztól adod a vizet, villanyt.
A bank általában 30% önerőt kér, ami kb szerkezetkész házat jelent + terv doksi, + telek. Ha ez elkészült, csak utána finanszíroz a bank.
4. A házam teljes építési ideje tervezéssel együtt 14 hónap volt, A gázórára kellett végül csak várni 1 hónapot.
Nem ördöngösség a közművesítés, csak töltöd a forma nyomtatványokat és fizetsz.
Ha meg bonyolult a hész értelmezése, egy telefon a jegyzőnek ügyfélfogadási időben aztán, 2 perc alatt megmondja neked.
Ha pedig nincs a telek végén lévő utcában közmű, vagy hiányos, mehet az ikresítés... mint manapság az ikerházaknál is ilyen van általában.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!