Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adásvételnél ez...

Ingatlan adásvételnél ez bevett gyakorlat?

Figyelt kérdés

A vevő ügyvédje az eladó aláírását kéri egy átvételi elismervényre, amiben az áll, hogy a vételi összeg egy részét átvette. Ezt az ügyvéd letétbe helyezi addig, amíg valóban megkapta az eladó az összeget.

Ehhez hasonlóan egy olyan nyilatkozatra is kérik az eladó aláírását előre, amiben visszavonhatatlan, minden további megkérdeztetés nélküli hozzájárulását adja ahhoz, hogy a vevő nevére átírják az ingatlant. A vételár megérkezéséig szintén ügyvédi letétben lenne.


2024. ápr. 19. 14:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem itt keverednek a dolgok.

Előre nem írunk alá semmit, ezt értelmes ember tudja.

Az ügyvédi letét lehet az, hogy az előleget kifizeti a vevő az ügyvédnél, de azt a tulajdonos csak akkor kaphatja kézbe ha megtesz valamit időben, addig az aláírt átvételi nyilatkozat arról szól, hogy a vevő kifizette, azonban azt a pénzt még az ügyvéd őrzi.

Ugyanígy lehet később is, hogy pl. feltétele az adásvételnek, hogy a korábbi hitel legyen levéve az ingatlanról. Ekkor is lehet úgy, hogy az előlegből előbb rendeznie kell a hitelt az eladónak és a többi pénzt addig az ügyvédnél hagyja letétben a vevő, a tulaj akkor kaphatja meg ha a földhivatalnál széljegyzetben felkerült, hogy a hitel lekerült az ingatlanról.

Olyan esetben tudok hasonlót elképzelni, hogy előre aláírt nyilatkozat kell legyen az ügyvédnél adott esetre ha az eladó nem tud személyesen akármikor bemenni és aláírni. Külföldön dolgozik de el akarja adni a lakását, akkor nem tud azonnal menni és aláírni.

Minden más esetben a szerződésben magában kell benne legyen hogy mi minek a feltétele, mikor fog életbe lépni, hogy lehet visszalépni stb.

Nálunk a szerződésben benne volt lépésről lépésre mikor fizet a vevő és mennyit, mit kell tenniük, a hitel felvételre mennyi idejük van, mikor kell kiköltöznünk a lakásból stb. Ahogy előtte amikor vásároltunk akkor is benne volt a szerződésben hogy ők X időpontig intézik a hitel lekerülését a lakásról és ha ez nem történik meg akkor mi vevők visszaléphetünk simán az addig fizetett összeg visszaadásával, meg hogy ha minden pénzt az eladó megkap akkor automatikusan érvénybe lép az ingatlan tulajdonváltása stb.

Nem nagyon értem mihez kellene ilyen előre aláírt papír meg olyan nyilatkozat amit nem lehet visszavonni ha az illető nincs más országban az üzlet alatt hogy ne tudja aláírni. Nekem nagyon nem tetszik az ilyesmi, nem mennék bele olyanba, hogy valamit előre aláírok és vissza se vonhatom.

Ennek olyan "forgassuk ki a tulajdonából a hülyét" hangulata van.

2024. ápr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%
6- os ha meghiúsul a vétel akkor szívjon az eladó? Nem engedném a szeljegyet nem tudom mikor kell rátetni de erre van a foglaló, nem? Ha vmi történik akkor át eladó tényleg nem tudja eladni amíg le nem kerül.
2024. ápr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
58%
Meg valami6- os: Veled nem ugyleteltem volna az előleg nem foglaló!! Inkorrekt dolog volt a részetekrol bocsi Ja de leginkább önző
2024. ápr. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%

Ez a becsületes eljárás.Nem mások pénzére játszani,ha valami közbe jön.

Az ügyvéd mondta,ő sem szeretne bíróságra járni utólag.

2024. ápr. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Becsületes? Ne rohogtess! Ezt a 6- osra írod? Azt én írtam. Ez kitolás az eladóval ha a vevő előleget ad! Soha nem adnám el okyannak, aki előleggel akarna szórakozni.
2024. ápr. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban van olyan, hogy azonnali utalás. Az ügyvéd irodájában át lehet utalni a pénzt és szépen meg lehet oldani mindent egyszerre. Nem szükséges biankó papírokat aláírni. Ha meg a vételár egy részét a bank állja akkor addig a fenti eljárás, majd tulajdonjog fenntartással a többi, ami lekerül, ha a bank kifizette a fennmaradó összeget.
2024. ápr. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az előleg beletartozik a vételárba .Senki sem akar 100 ezreket kidobni.
2024. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt (OTP)
2024. ápr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a becsületes eljárás.Nem mások pénzére játszani,ha valami közbe jön."


Az ertelmes megoldas mindket fel reszerol elotte tajekozodni a lehetosegekrol es alaposan tervezni mindent egy ingatlan kaliberu ugyletnel. Ertelmes emberek felfogjak ennek a sulyat es tudjak, hogy a masik fel (is) valoszinuleg penzt, idot, energiat fektet az ugyletbe, ha az egyik miatt meghiusul (mindig a butasaga, tudatlansaga, hanyagsaga, nemtorodomsege miatt van), a masiknak kara keletkezik. Ertelmes emberek ezt figyelembe veve allapodnak meg foglaloban, annak mertekeben, vagy ha tenyleg laza ugy mindkettonek, max elolegben.


Szoval annyira van ott masok penzere jatszas, mint a masikkal valo szandekos szorakozas, idorablas.

2024. ápr. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Tűpontos utolsó.
2024. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!