Férjemmel első közös ingatlant veszünk, hogyan alakulnak a tulajdoni hányadok?
Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy az ő szülei rengeteget segítenek nekünk anyagilag, az én szüleim annyira nem állnak jól, anyagiakon kívül ők is mindenben segítenek. Ingatlanvásárlás előtt állunk, a férjem egyértelműnek tekinti, hogy ez teljesen közös, de bennem mégis van egy olyan érzés, hogy az én részemről messze nem tudok annyit beletenni ebbe, mint ő. Ki hogyan oldotta meg ezeket? Szeret nagyon a családja, de nem akarom, hogy esetleg később az legyen belőle, hogy na nekem is ugyanannyi tulajdonjogom van és nem raktam bele annyit... A férjem mindig elhessegeti ezt a témát, mert neki teljesen természetes, hogy ez közös lesz.jan. 22. 15:35
1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, még annyi, hogy a házasságkötés után szerzett vagyon automatikusan fele-fele arányban oszlik meg, de akkor sem érzem fairnek vele szemben :(
jan. 22. 15:37
2/15 anonim válasza:
Kössetek házassági vagyonjogi szerződèst, hogy kinek mennyi a behozott vagyona, ès milyen arányba osszátok fel a házat ez alapján. Így vàlás esetèn a fèrjnek nagyobb rèsz jut, a behozott vagyon arányában. Ügyvèdet igènyel
3/15 anonim válasza:
Ha ez kozos lesz, fogadd el. Legyen fele fele
4/15 anonim válasza:
Rég rossz, ha ezt nem tudjátok megbeszélni, és vadidegenek tanácsát kéred ki ebben.
5/15 anonim válasza:
A legjobb, ha házassági szerződést köttök. De az is megoldás, ha van egy nyilatkozat a szülőktől, hogy a pénzt ajándékba kaptátok a lakásra és ennek értelmében nem számít közös vagyonnak. Értelemszerűen az ingatlan tulajdoni arányait is e szerint célszerű bejegyeztetni.
6/15 anonim válasza:
Na az én exnejem pont fordítva volt. Ragaszkodott hozzá, hogy fele-fele legyen az ingatlan úgy is, hogy a pénz egy részét örököltem, más részét meg egy a szüleimtől ajándékba kapott lakás árából fedeztük. A békesség kedvéért belementem, mert tudtam, hogy hiába lesz ez bejegyezve a földhivatalnál, van olyan, hogy telekkönyvön kívüli tulajdoni hányad, és emiatt úgysem számít kinek a nevén van a ház. Ő ezt nem tudta. Váláskor persze volt pofáraesés, hogy a bírónő nem ítélte meg a fele házat neki, hanem figyelembe vette ezeket különvagyonként. Mondjuk más módon bosszút állt, meg a gyerekkel zsarolt, de ez más történet már.
7/15 anonim válasza:
Én azt gondolom , hogy ha a másik fél többet tett félre mielőtt megismerkedtetek , vagy netán a családjától kapott azt pofátlanság lenne számomra egyenlő részre osztani. Nem is lenne ehhez képem. Viszont ha már együtt elek valakivel onnantól minden számla, csekk , kiadást mar közösnek tekintenèk egyből. Illetve ha a ház felé mondjuk hitel, a hitellel fizetett része is közös lenne számomra, magától érthetődően. De olyat amihez jelenleg meg semmi közös penz , nem tudnám közösnek tekinteni.
9/15 anonim válasza:
Nem feltétlenül kell vagyonjogi szerződést kötni. Ha a férjeddel megegyeztek (vagy te ragaszkodsz hozzá), akkor a belefeccölt pénz arányában osztjátok meg a tulajdonrészt. Vagyis nem 50-50% lesz, hanem mondjuk 70-30 %. És akkor ez kerül bejegyzésre a tulajdoni lapon is. Illetve ennek arányában fizetitek majd a tulajdonszerzési illetéket.
10/15 anonim válasza:
9: mennyivel tisztább így a felállás. Mondom úgy hogy egy komoly kapcsolatban én mindent közösen fizetünk elvben hiszek. De az előtt külön, netán másik családjától kapott pénz kozosse tetelen mar én is fent akadok. El se fogadnám én részemről ha a másik fél ezt szeretné tenni , meg ha szívesen is tenné.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!