Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladásnál először az...

Ingatlan eladásnál először az átírás történik meg az új tulaj nevére, vagy a fizetés az új tulajtól?

Figyelt kérdés

Ha először az átírás történik meg, mondhatja-e az új tulaj, hogy már kifizette az árat, közben meg mégse, és fordítva? Hogy működik ez, hogy nehogy becsapjanak, mert teljesen járatlan vagyok ebbe a témába.

köszi


2023. nov. 24. 22:31
 1/10 A kérdező kommentje:
pl. készpénzes fizetés esetén.
2023. nov. 24. 22:32
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Először fizet az új tulaj,utána írják a nevére.
2023. nov. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Az adasvetelit készítő ügyvéd azután adja csak be a földhivatalba az adásvételit, hogy megkapod a vételárat.
2023. nov. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Azért kell ügyvéd, hogy ne csapjanak be.
2023. nov. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ingatlant eladni kizárólag ügyvéd vagy közjegyző igénybevételével lehetséges. Másképp nem fogják átírni a vevő nevére.

Bárhogy meg lehet állapodni, de kápés fizetésnél a szokás az, hogy az ügyvéd szeme láttára adja át a vevő a pénzt, és ezt az ügyvéd bele is írja a szerződésbe, hogy előtte történt a pénzátadás. Utána ezt a szerződést fogja elküldeni a Földhivatalnak, és ez alapján írják át az ingatlant a vevő nevére. De azt se másnap, hanem több hónap múlva, szóval még addig is ki lehet verni a balhét, ha valami nagy disznóságra derül fény.

2023. nov. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy 5-ös írta.

Annyi kitétellel, hogy megegyezés szerint lehet kérni azt is, hogy a vételár vagy csak egy része az ügyvédnél legyen letétben addig amíg meg nem történik az átírás, vagy a szerződésben ki lehet kötni, hogy az utolsó részletet csak akkor fizeti ki a vevő ha a bejegyzés megtörtént a földhivatalnál ás erről van papír.

A szerződés aláírásával az ügyvéd egyből be tud menni a földhivatalba és be tudja jelenteni a tulajdonos váltást. Ezzel egy széljegyzet kerül a tulajdoni lapra az ügyletről, ami már azonnal látható és így utána másnak már nem lehet csak úgy eladni ismét, hogy két vevőtől szedjenek be pénzt ugyanazért. Aztán eltelik a szokásos átfutási idő és ha nem szólnak a felek, hogy vissza az egész, még se történt meg a tulajdonosváltás, akkor a tulajdoni lapon rendesen ott lesz az új tulajdonos.

Nálunk több lépcsős volt a folyamat.

Volt egy előszerződés, ekkor előleget adtunk (aztán amikor eladtuk akkor kaptunk), ezzel már elment az ügyvéd a Földhivatalba és ott valamit intézett a szerződéssel, utána pár héttel aláírtuk a szerződést benne a fizetés részleteivel, pl. hogy mekkora összeget milyen határidőre kell kifizetnie a vevőnek, mikor kell átadnia a lakást a tulajnak stb. Ezzel felkerült a széljegyzet a tulajdoni lapra és a szerződésben látható volt, hogy még hónapokig nem lesz végleges, mert még az utolsó részlet kifizetése csak akkor lesz esedékes. Aztán a kiköltözés után lett kifizetve az utolsó részlet és ekkor az ügyvéd megint bement a Földhivatalba, hogy jelezze a tulajdonosváltás megtörtént - innen pár napra rendesen a tulajdoni lapon is rajta volt az átírás az új tulaj nevére.

De más ügyvédnél, más partnerrel lehet másképp megy, érdemes megkérdezni az ügyvédtől, hogy ő mit és hogyan tart jónak, hogy szokta csinálni.

2023. nov. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A legáltalánosabb az, hogy az ügyvéd intéz mindent. Az aláírt szerződést beküldi a földhivatalba, ott érkeztetik és széljegyre kerülsz mint új tulajdonos. Ezzel mindenki számára egyértelművé válik, hogy folyamatban van egy adásvétel, aki lekéri a tulajdoni lapot.

Ha a vevő fizetett, azt igazolni kell az ügyvéd felé, aki intézi a földhivatalnál, hogy a széljegyről átkerüljön a vevő tulajdonosi viszonyba és kb. ennyi.

Lehet más megállapodás is, de ez az általános.

2023. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
19%
Az ügyvédek pénzt nem őriznek.Előttük kell fizetni,vagy az átutalási igazolást bemutatni.
2023. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8

"ingatlan adás-vételnél a felek megállapodhatnak abban, hogy a vevő a vételárat ügyvédi letétbe helyezi, amelyet az ügyvéd csak akkor fizethet ki az eladónak a letétbõl, ha az az ingatlan átírásával kapcsolatos valamennyi kötelezettségének eleget tett (ügyleti letét)"

[link]

2023. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
#8 Minek válaszolsz, ha valamiről lövésed sincs? Nagyon is létező dolog az ügyvédi letét, és nem csak adás-vételi ügyletnél.
2023. nov. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!