Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökölt lakást inkább kiadni...

Örökölt lakást inkább kiadni vagy eladni és a vételárat befektetni célszerűbb?

Figyelt kérdés
Én biztos nem költözöm oda, ráadásul más városban van és sok rémtörténetet hallottam ismerősöktől, kollegáktól már lakáskiadási kálváriákról, jó bérlőt meg nehéz kifogni. Viszont a vételárat meg mibe érdemes befektetni hogy azt a jövedelmet nagyjából elérjem vele mint a lakáskiadással és ha kell a pénz akkor pár hónapon belül hozzá lehessen férni meg ne is bukjam el tőzsdén pl
2023. nov. 7. 19:40
1 2
 11/19 klimaesvillany pont hu ***** válasza:
72%

Olyan hozamot lakáskiadással nem érsz el manapság, mintha állampapírt vennél.

(Kb. a felét... )

2023. nov. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
27%

Eladod, veszel egy csok pluszos településen egy telket, arra terveztetsz két házat és saját szervezéssel elkezded építtetni. 90-95 m2-eseket szeretik megvenni a csokosok 3 szoba + nappalival.

Megvan a szerelőszint, elkezded hirdetni. Mikor megvan a vevő akkor építed tovább. Házanként 6-8 millió hasznod lesz minimum. 1 év alatt elvileg elkészül, tehát jóval több pénz hoz mint az állampapír. Ezt minden évben eljátszatod 2 házzal, de ha ügyes vagy idővel építhetsz 3-4 házat is egyszerre.

Persze ehhez bátorság kell, meg időigényes, stresszes. De tedd fel magadnak a kérdést, hogy mennyi idő alatt keresel meg 1 év alatt 12-16 milliót adózva (2 ház esetében).

Nyerészkedj a csok pluszon :)

2023. nov. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, az adózást kifelejtetted a számításból.
2023. nov. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

"Én biztos nem költözöm oda, ráadásul más városban van és sok rémtörténetet hallottam ismerősöktől, kollegáktól már lakáskiadási kálváriákról"


Ezt kiírhatnád Tinderre bemutatkozó szövegnek. Imádják az emberek az ilyen magabizonytalan, mimóza arcokat.


Legalább könnyebb dolguk volna nekik téged balra húzni.

2023. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
23%
Csak abból kell adózni, amit kivesz, ha vissza forgatja akkor nem kell. De ebbe ne menjünk bele, mert egy könyvelőn kb 2 órájába kerülne elmagyarázni a dolgokat. 15-20% a generál kivitelezői díj.
2023. nov. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én itthon nem adnék ki semmit,rengeteg a tróger alak.

Elég egyszer belefutni olyanba aki leéli,nem fizet, tartozást halmoz fel.

2023. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

"Eladom 35 milláért - vagy kiadom 100 000/hóért. A kiadásból kb. 21 - 22 év alatt be is jön az eladási ár."

Mókuska! Ha bejön a mostani eladási ár addigra, az csak egy dolog. De még mindig megvan az ingatlan és akkor lehet 100 millát fog érni. És akkor adom el 100 milláért, érted?

2023. nov. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
11%

12 vagyok :)

Nahát 100/34 embernek lenne annyi bátorsága, hogy elgondolkozzon azon, hogy egy vállalkozást indítson. Ez amint vártam. :)


Viszont ennek a 34%-nak talán, ha 10%-a merne ténylegesen is belevágni, azaz 3-4 ember 100 emberre vetítve.

2023. nov. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 NTBS ***** válasza:
Ad ki bátran.
2023. nov. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!