Van egy lakás amit szeretnék megvásárolni , tartozás van rajta mit tegyek?
Annyival olcsóbban veszed meg, mint a tartozás
plusz vásárláskor te kifizeted a tartozást, hogy átírható legyen
Háromoldalú szerződés lesz: a bank, az eladó és teközötted. Te kifizeted a bankot, ezért ő leveszi a jelzálogjogát és elidegenítési tilalmát, az eladó eladja neked, te meg a vételár fennmaradó részét közvetlenül az eladónak adod.
Ügyvéd úgyis kell hozzá, ő majd megfogalmazza úgy, hogy jó legyen.
Annyi a dolgod, hogy az árban megállapodsz az eladóval. Keresel egy ügyvédet, a többit ő intézi. Neked ezzel semmi dolgod nincs, azért van az ügyvéd, hogy a szerződés részleteit intézze. Az ügyvédeknek nem csak úgy előre gyártott szerződéseket írogatnak a pénzükért. Pontosan tudják mi a teendő, hogy számodra megvehető legyen az ingatlan.
Olyan ez a kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy milyen gyógyszert és diagnosztikai műszert vigyél az orvoshoz kezelés előtt. Ha te ezt tudnád, akkor minek az orvos?
Milyen tartozás van rajta és hol áll éppen az ügy? Elidegenítési tilalom van? Az már nehezebb történet, de nem kivitelezhetetlen. Ha nagyon tetszik az ingatlan és kialkudtátok a vételárat, akkor elvinném az ügyvédemhez a tulajdoni lapot és felvilágosítást kérnék, hogy ez így jelen formában mennyi idő lehet.
Bizonyára az a legegyszerűbb, ha te fizeted ki a tartozást (nyilván ennek tudatában alkudtok meg a vételárról), így tiszta lappal indulhat mindenki. A jelenlegi tulajnak továbbvinni a tartozást, átterhelni másra baromi hosszú folyamat és nem is biztos, hogy járható út, így ebbe nem mennék bele.
Mivel egy minta szerződéshez felesleges ügyvéd, jobb ha te tudod, mivel te pénzed, te írod alá.
Elég közjegyző vagy ingatlanos
#7 Ahhoz, hogy bejegyezzen a földhivatal, közokiratban kell benyújtani a szerződést. Ingatlanos nem szerkeszthet közokiratot, ő egy vállalkozó ilyenhez joga nincs. Mindenféleképpen ki kell fizetned a szerződéskötés díját vagy a közjegyzőnk vagy az ügyvédnek. Egy átlagos ügyvéd (aki nem a tévében bájolog) és egy közjegyző nagyjából azonos összegért készítik el a szerződést.
Közjegyző az már megfelelő a szerződés készítésre. Lesz olyan ingatlan ahol az ügyvéd az olcsóbb okiratszerkesztő, mint a közjegyző és lesz olyan kategória ahol a közjegyző az olcsóbb. A közjegyzőnek fix díja van, viszont ő nem jogi képviselő. Az ügyvédi munkadíj szabad megállapodás kérdése, de olyan 0,5-1 %-ért szokták a szerződést megírni.
"Mivel egy minta szerződéshez felesleges ügyvéd, jobb ha te tudod, mivel te pénzed" - Ha a jog megengedné, akkor tényleg felesleges lenne egy mintaszerződéshez ügyvéd, csak azt nem tudja a laikus eldönteni mi a minta szerződés és mi nem azt. Egy banki jelzálog törlés ingatlan vásárlás már messze nem mintaszerződés.
A minta szerződés az, ha az ingatlan per és teher és igénymenetes, az ingatlan nem zártkert vagy nem erdő, nem rét, nem föld, nem legelő, nem szőlő. Az ingatlant nem terheli haszonélvezeti vagy özvegyi jog. Egy magánszemély tulajdonosa van, aki nem áll gondokság alatt, nem kiskorú és egy magánszemély akarja megvásárolni aki nem külföldi állampolgár, nem áll gondnokág alatt, nem kiskorú, tud fizetni a szerződés aláírásakor egy összegben készpénzben. Na ilyen adásvétel csak a mesében van, na jó 1000-ből 1.
Ez az 1% lehúzás még mindig megy?
Józan ember elvégzett munka alapján fizet.
Egy 0-t utána írni egy óvodás is tud.
Ha mégis rossz lett a szerződés és a vevőt kisemmizik, az ügyvéd semmilyen kártérítést nem fog adni.
Pár éve a mesterek is írogatták, hogy a munkabér egyenlő anyagár plusz napidíj, de azóta kikoptak.
Kisembert mág talán át is verhetik, de cégek között messze nem így működnek a dolgok.
Ennyi erővel a taxis is utas fizetése alapján %-ban számlázna :D
Nekem volt egy eléggé bonyolult ingatlan vételem, de évekkel ezelőtt.
Talán azért tudtam olcsón hozzájutni mert senkinek nem kellett ennyire macerásan.
-adva volt egy 15 éves, de nagyon lepukkant ház (fűtés elrohadva, nyílászárók szintén, festve egyszer volt, bojler rossz, konnektorok kiégve, nyílászárók fele betörve, óriási kerttel ami kb a vietnami dzsungelt idézte, sok vakolatlan melléképület, törött gyűrűs ásott kút, és egy félig összedőlt vályogház.
-ennek egy elvált kicsit barna házaspár volt a tulajdonosa.
-a teleknek volt hat tulajdonosa örökösként és hogy kerek legyen a történet volt egy nyugdíjas bácsika haszonélvezőként.
-tartozás a bank felé
-tartozás az áramszolgáltató felé (áramot már az oszlopról kötötték le, vajon miért)
-tartozás a vízmű felé (szűkittő beépítve)
Egy jó ügyvéddel egy nap alatt lezongoráztam az egészet.
Első lépésként az alku után összerántottam a kicsi családot a megye különböző részeiről az ügyvédhez és miután mindenki aláírta a szerződést, megkapták a nekik járó összeget az ügyvédtől. Utána hazafuvarozhattam mindenkit, majd mehettünk a házaspárossal a bankba-közműszolgáltatókhoz. Miután minden tartozásukat kifizettem visszamentünk az ügyvédhez, letettem a kifizetési bizonylatokat és a fennmaradó összeget kifizettem az eladóknak. Ezen kívül mindent az ügyvédnő intézett, köszönet neki ezért utólagosan is. Életem egyik legjobb üzlete volt ez a vétel.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!