Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tapasztalatokra lennénk...

Tapasztalatokra lennénk kíváncsiak, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás előtt állunk. Jelenleg az álomkörnyéken lakunk, még a lakótelepen belül is, nem nagyon szeretnénk elköltözni innen.

Árulnak most egy olyan lakást mint amilyen a miénk, csak 3 szobás kivitelben. Kevés van belőle baromi jó elrendezésű, eleve ezt a fajtát keressük.

Mi most a 2 szobás kivitelben élünk, 4.emeleten, ami zárószint, nyáron kb élhetetlen még klímával is. Nekünk cirkófűtés van, ehhez vagyunk hozzászokva, a kinézett lakásban viszont konvektorok vannak, viszont újak, most lettek cserélve! Ami még visszatart minket, hogy az első emeleten van, és garázs van alatta. 1,5 éves gyerekkel költöznénk, ezért félek kicsit, hogy hideg lenne alulról, így, hogy garázs van ott.

Aki esetleg ugyanígy garázs felett lakik, konvektoros lakásban tudna segíteni, hogy mennyire hideg?

A lakás amúgy szigetelt, új nyílászárókkal.

Rámenne a gatyánk a fűtésre?


2023. szept. 16. 06:45
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz sokkal több a rezsi nyugodj meg.
2023. szept. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%

Ez szerintem abszolút épületfüggő, meg egyéni igény függő is gondolom. Valaki panaszkodik rá, hogy hideg, valaki abszolút nem.

Én nem szeretem a konvektoros fűtést, így nekem ez erősen eltántorító lenne, de alapvetően kérjetek fűtési ktg.-ről számlákat és infót, hogy emellett hány fok volt bent. Ebből már lehet valamelyest kalkulálni a ti igényeitekre.

2023. szept. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Gyerekkoromban konvektoros házban éltem, soha többet! Ezt nagyon jól gondoljátok át! A legelavultabb fűtési forma.

A garázsos dologhoz csak annyit fűznék hozzá, hogy szintén felejtős! Az én lakásom a bejárat és a garázs felett van, első emeleti. Éjjel-nappal hallgatom az autókat és ha ablakot nyitsz, készülj fel, hogy nagyon sokszor büdös lesz. Azt utálom legjobban, mikor egy helyben állnak az ablakom alatt és percekig járatják a motort, meg lehet fulladni.

2023. szept. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttünk nem vesszük meg.
2023. szept. 17. 08:31

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!