Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Visszatáplálós napelemes...

Visszatáplálós napelemes rendszer tulajdonképpen hogy működik?

Figyelt kérdés

Vennénk egy házat meglévő visszatáplálós napelemes rendszerrel, hőszivattyúval, de nem teljesen világos hogyan működnek ezek?

Minden megtermelt áramot betermel, én pedig minden felhasználtat megveszek? Vagy amit tud, azt elhasznál a háztartás és csak a többletet termeli be?


2023. febr. 9. 18:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Csak 10 évig lehet visszatérmelni, kérdezd meg hogy mikortól működik a rendszer.
2023. febr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Ezt értem, olvastam, de nem ez a kérdés. :) A működését szeretném pontosan megérteni, mert jelenleg nem tudom mitől függ, hogy melyik verzió van, illetve miből láthatom. Inverter, napelem típusokat kaptunk és annyit tudunk, hogy oda-vissza mérő van, (még) éves elszámolással.
2023. febr. 9. 20:33
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Ha a napelem termel, (nappal)és te nem fogyasztasz, vagy kevesebbet fogyasztasz mint amit termel, az megy a hálózatba.

Ha éppen nem termel(este) és te éppen mosol, akkor az utcai hálózatból vételezel-fogyasztasz.

Alapesetbe ha nincs villany az utcai hálózaton, a napelem is lekapcsol-nincs villanyod sehonnan. Az újabb rendszereknél lesz villanyod, de ezt kérdezd meg, mert rendszerfüggő.

2023. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
39%

Akkumulátoros rendszerek nem csatlakozhatnak a hálózatra biztosan nem akkus.


A működése hogy az inverter jobb esetben három fázisú a hálózat 50Hz-es szinkonjeléhez igazodik ezzel erősítve az amplitúdót amivel növelheti a feszültséget egészen 253V-ig ezzel a megtermelt áram kimegy a helyi fogyasztókhoz és elhasználhatják azt. Az ad-vesz mérő képes két irányba mérni az áram irányát a hagyományos mérők erre nem képesek mert a termelés fogyasztásként számolja el. Ezt úgy lehet legegyszerűbben szemléltetni hogy pl egy autó km órája hátramenetben is előrefelé számol az ad-vesz mérő viszont a hátramenetben termelt energiát egy másik számlálóra vezeti rá és ez jelentkezik mint a hálózatba betermelt mennyiség. És ezzel illetve a fogyasztással lehet elszámolni szaldós vagy bruttó elszámolással. Ha a termelés és a fogyasztás kiegyenlíti egymást azt a villanyóra nem tudja számolni az éves termelésnek 30-40%-a kerül így elfogyasztásra.


Érdemes érdeklődni a szolgáltatónál hogy ha te a nevedre veszed a szolgáltatást akkor is maradhatsz e szaldóban a megigért ideiig.

2023. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Áhhá. A szolgáltatónál érdeklődtem már, amíg van éves szaldó elszámolás, addig maradhat benne az új tulajdonos is.

Részemről valahogy úgy képzel(t)em el ezt a rendszert, mint 2 külön kört kvázi. Egy termelő, külső hálózatba betápláló kört és egy vételező, fogyasztó áramkört gyakorlatilag. A mérő méri ezt is azt is és (most még) a kettő éves adat különbsége adja gyakorlatilag, hogy kell-e még fizetni, vagy fedezi a betáplált mennyiség a vételezett energiát.

2023. febr. 9. 23:31
 6/20 anonim ***** válasza:
A rendszert úgy tervezik hogy fedezze az éves fogyasztást ha megnövekszik a fogyasztás akkor fizetni kell erre lehet átalányt kérni A túltermelésért a szolgáltató 5-6Ft fizet nem érdemes vele számolni.
2023. febr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
Azért ne éld bele magad annyira a ház vásárlást nem érdemes elkapkodni.
2023. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

6# Ez is tiszta, kértünk előző éves számlákat. A technikai háttér érdekel. Nem is igazán anyagi szempontból, csak hogy képben legyek. Vagyis, hogy valóban "két külön" körként kell ezt elképzelni (mint villany ügyben tök laikus), vagy képes elfogyasztani a pillanatnyilag termelt energiát a ház és csak a többletet termeli be a közhálózatra.

Utóbbi nekem fogyasztás szempontjából érdekes kérdés, mert ha van ilyen, akkor az nekem egy hiányzó adat. Azt látom a mérőn, hogy mondjuk van egy nap 60 kwh fogyasztás, meg 10 betermelés (most mondtam valamit), de ha a ház hasznosítja a napenergiát és csak a felesleg termelődik be a hálózatra, akkor hiányzik az az adat, hogy mennyit termeltem, amit elhasznált a "ház".

2023. febr. 10. 00:31
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen tulajdonképpen a nappali elfogyasztással meg tudod akadályozni hogy feltöltsön a hálózatra de ez függ a rendszer teljesítményétől.

Az én rendszerem 5,2KW 3fázis

A szolgáltatótól bejön betáp 3x16A ez 11KW

Amikor süt a nap a két teljesítmény összeadódik 16,2KW

Ha ebből 12KW kérek de rögtön és a napelem csúcson termel

A szolgáltató annyit lát 6,8KW veszek ki a hálózatból

Vagyis nem kapcsolnak le a FI relék mert a naperőmű besegít.

Szóval nem két kört kell elképzelni.


Mondok én számokat tavasztól őszig a rendszerem napi 20KWh termel fel a hálózatra ebből 10KWh használok el éjszaka amig nem süt a nap így 10 KWh marad téli szezonális tárolásra.


Ha nappal tudom bedugni az autót tölteni

A hálózatba 10KWh töltök fel éjszaka pedig nem veszek ki energiát

Így Termelés 10KWh

Fogyasztás 0KWh

Az inverter persze méri magának a kiadott teljesítményt de ezt a szolgáltató nem látja ez egyfajta félsziget üzem ami okosotthon vezérléssel fokozható Pl időzített bojler felfűtés,

Klímás fűtés 16:00 órakor még a lenyugvó nap erejéből mert bekapcsoláskor sok energiát vesz fel. Így semmi szükség külön akkumulátorra és a MAVIR sem tépi a haját hogy stabilizálja a szabványos 230V feszültséget ezért akarják bevezetni a bruttó elszámolást hogy a felhasználók hajlandóak legyenek részt venni a kiegyenlítésben vagy pedig fizessék meg ennek költségeit.

2023. febr. 10. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

4# akkus rendszerek is csatlakozhatnak hálózatra. Hibrid rendszert már több szolgáltató engedélyezte! Már telepítik ezeket is.

Bár minimális az esély, hogy a kérdező ilyent venne.

2023. febr. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!