Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Végrehajtási joggal terhelt...

Végrehajtási joggal terhelt telek vásárlása?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Találtam egy telket vidéken. Helyrajzi szám alapján lekértem a tulajdoni lapját. Öröklések útján eléggé feldarabolódott a telek. Összesen van 8 tulajdonos 50-100 év közöttiek (Van majdnem 100 éves tulaj is bejegyezve.). 2005-ben bejegyzésre került egy jelzálogjog "18 ezer forint és járulékai erejéig" megyei illetékhivataltól, mely aktívnak látszik. 2020-ban végrehajtási jog lett bejegyezve a telekre, 32 millió forint értékben, önálló bírósági végrehajtó által, jogosult intrum hitel zrt. Még özvegyi jogot is találtam. A telekkel sohasem csinált senki semmit, csak egyszer nagyon régen valaki megvette, üres, gazos, közművek nélküli. Én látnék benne fantáziát, de a telek valódi értéke a jelenlegi piacot figyelembe véve maximum 4-5 millió forint. Hogyan juthatnék hozzá a telekhez? Hogy kaphatnám meg tiszta tulajdoni lappal? Mennyit kellene nekem érte fizetni? Az aktuális piaci árat? Hogyan kerülhetett rá szerintetek 32 millió? Köszönöm a segítséget.

2023. jan. 4. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha végrehajtási jog akkor fent van a telek itt:

[link]

Bemész a hozzád legközelebbi végrehajtó irodába és regisztrálsz elektronikus árverezésre. 4-5 éve 6000 ft-volt.

Nézelődni tudsz reg. nélkül is

2023. jan. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
FOLYAMATOS hirdetményeket is nézd meg!!
2023. jan. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1., 2., Köszi! Rákerestem az összes típusban. A tulajdoni lapon szerepel Vh. szám. Sajnos nem hozott ki semmit a kereső. "Nulla találat" "Nincs a keresésnek megfelelő találat". Néztem az élőt, folyamatost és befejezettet is. Ha fent lett volna és valaki megveszi, akkor az a tulajdoni lapon is látszódott volna 2020-óta nemde?
2023. jan. 4. 16:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Végrehajtási jog lesz rajta, nem biztos, hogy árverés alatt van. Felhívod a tulajokat, ha eladó, akkor törleszteni kell az adóságot és el lehet adni
2023. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja bocsi, most látom mennyi az adósság, hát így passz
2023. jan. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Olyan megtörténhet szerintetek, hogy a 8 tulajdonosból például egynek van 32 millió tartozása, ezért, ami a nevén van ingatlanok, azokra a végrehajtó végrehajtási jogot rakott. Ha a telket a nyolc tulajdonos eladja piaci áron (4-5 millió), akkor mindenkinek jár belőle 1/8. Az egyetlen adós bevételét (1/8-ad), pedig egyből le is "nyúlja" a végrehajtó? A tartozása pedig ennyivel csökken. Végrehajtási jog van, viszonyt nem árverezik el, mivel a tartozás csak egy embert érint, a többi meg nem tehet erről. Ez így lehet egy út? Csak azért mondom, mert a telek piaci ára és a bejegyzett "követelés" köszönőviszonyban sincs.
2023. jan. 4. 17:42
 7/9 anonim ***** válasza:
A keresőt felejtsd el, sose müködik jól! Egyedül a megyére érdemes szűkíteni, aztán végignézni az összeses egyesével
2023. jan. 5. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a telket a nyolc tulajdonos eladja, attól még azok a végrehajtási jogok rajta maradnak az ingatlanon, amit nem fizettek ki. Az új tulajdonos pedig köteles tűrni, hogy az előző tulajdonos tartozása miatt a végrehajtó bármikor árverésen értékesítheti az ingatlant.


Tehát ha 4-5 milliót ér valóban az egész ingatlan, ostobaság megvenni a tulajdonosoktól akkor, ha 32 millióra végrehajtási jog van bejegyezve.


A tulajdonosok által értékesített ingatlan vételárához a végrehajtónak semmi köze. Nincs olyan, hogy azt "lenyúlja". Az új tulajdonostól függetlenül nála folyik tovább az eljárás a tartozás behajtására, ha a vételárat az adós nem a tartozása rendezésére fordítja.


"Végrehajtási jog van, viszonyt nem árverezik el, mivel a tartozás csak egy embert érint, a többi meg nem tehet erről."

Nem biztos, hogy azért nem árverezik, mert az ingatlannak több tulajdonosa van. Ugyanis nem az ingatlant adja el a végrehajtó adott esetben, hanem az adós ingatlanban fennálló tulajdonrészét. Nyilván ez egy idegen számára nem kecsegtető ajánlat, tehát piacképtelen az ingatlan, főleg özvegyi joggal. Viszont valamelyik tulajdonos számára megfelelő is lehet. Biztos, hogy nem ez az ok, hogy nem árverezik.


"2005-ben bejegyzésre került egy jelzálogjog "18 ezer forint és járulékai erejéig" megyei illetékhivataltól, mely aktívnak látszik."

Az illetékek átkerültek az adóhivatalhoz, tehát a jelzálogjog jogosultja már a NAV.

Ha a NAV jelzálogjoga és a végrehajtó végrehajtási joga ugyanazt a tulajdonost terheli, akkor a végrehajtó bekapcsolódtatja az eljárásba az adóhivatalt.


"Hogyan juthatnék hozzá a telekhez?"

A tulajdonosok közösen kérhetik, hogy a végrehajtó az Ő részüket is értékesítse árverésen az egy adós miatt. Tehát a teljes ingatlant. A végrehajtó ad az ingatlannak egy becsértéket. Ha azt mondod, hogy szerinted 4-5 milliót ér csak, akkor nagy valószínűséggel hasonló becsértéket fog adni neki. Ezen a becsértéken megvásárolhatod, ha mész az adóssal kézenfogva és ezt a szándékodat jelzed neki (árverésen kívül, de árverés hatályával történő értékesítés).

Ilyen módon tiszta tulajdoni lappal jutsz az ingatlanhoz függetlenül attól, hogy mennyi jog, és milyen összegekre van bejegyezve rá, kivéve az özvegyi jogot. Attól úgy tudsz csak megszabadulni, ha a jog jogosultja lemond az özvegyi jogáról. Vagy ingyenesen vagy ellenérték fejében. Ez már a kettőtök magánügye.


Másik lehetőség, hogy kéri az adós és a többi tulajdonos is az ingatlan árverésen történő értékesítését, majd mint leendő vásárló licitálsz az ingatlanra az árverési felületen. Itt lutri, hogy mennyiért sikerül megvenned. Vagy becsértéken, vagy felette (ha Rád ígér egy másik érdeklődő).

Minden árverésen történő értékesítés esetén az új tulajdonos az ingatlanhoz tehermentesen jut. Kivéve a személyt érintő bejegyzett jogokat, mint haszonélvezeti jog, özvegyi jog, stb.


Az ingatlanra bejegyzést eszközölt végrehajtónál érdeklődj a pontos lehetőségek felől.


'Vh. szám."

A végrehajtási eljárás száma. Az első számjegy a végrehajtó jelölőszáma, tehát abból tudni lehet, hogy melyik végrehajtó jár el éppen az ügyben, mert lehet, hogy az, aki annak idején bejegyezte az ingatlanra a jogot, már nem "működik", így van aki átvette helyette az ügyeit.


Itt kereshetsz, és excell táblában is letöltheted a végrehajtók adatait:

[link]


"Ha fent lett volna és valaki megveszi, akkor az a tulajdoni lapon is látszódott volna 2020-óta nemde?"

De bizony. Az árverés kiírást is feltüntetik a tulajdoni lapon. Tehát ha valaha árverést írtak ki rá, akkor azt is látni lehet a tulajdoni lapon, nemcsak azt, ha megvásárolták.

2023. jan. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
mi nagyon hasonló helyzetben voltunk tavaly. ugyanígy találtunk egy telket, végrehajtási jog bejegyezve sokkal magasabb értékben, mint a telek és ugyanígy gyanúsan régi dátummal. végül, miután se a végrehajtó, se a hivatal nem tudott segíteni, sikerült felkeresni a tulajdonos testvérét és kiderült, hogy már rég ki lett az adóság fizetve, csak a tulajdoni lapról nem került le a végrehajtási jog. elintézték a levételt és pár hét múlva meg tudtuk kötni a szerződést. egy próbát megér, hátha itt is csak erről van szó.
2023. jan. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!