Végrehajtási és jelzálogjoggal terhelt ingatlan vásárlása hitelből lehetséges? (adásvételi meg van írva, ilyenkor mi van)
6,9 millió ft a hitel? 15 millió ft a tartozás a végrehajtó felé? vagy 1,5 millió ft? És a ti 5 millió ft-otokból fizetik ki a tartozást? Melyiket?
A legtöbb bank nem ad hitelt addig, amíg végrehajtási jog van a házon. Mi vettünk ilyen házat. Tudtuk, hogy van rajta végrehajtás. A mi önerőnket kapásból a végrehajtónak utaltuk (ügyvédnő kérte ki, hogy mennyi az aktuális tartozás). Az adásvételi után beadtuk a hitelkérelmet, amíg elszöszmötöltek az igénylésen, hiánypótoltatták, addig a végrehajtó és a bank lezárta a hitelt, törölték a végrehajtást és a jelzálogot is, és amikor már jogerőre emelkedett, akkor pedig folyósították a hitelt a banktól. De mi nem adtuk át a pénzt az eladónak, evidens volt, hogy egyszerre a végrehajtónak utalunk. Ők bepróbálkoztak, hogy majd ők elutalják, de nem ma jöttünk le a falvédőről, nem bíztunk bennük. Van egyébként olyan bank, amelyik akkor is ad hitelt végrehajtás alatt álló ingatlanra, ha a hitelből kerülne kifizetésre, de csak akkor, ha ők rakták rá a jelzálogot és a végrehajtást is ők indították el.
Pontosítanád a hitelek, végrehajtás összegét? Mert úgy talán közelebb kerülünk a megoldáshoz.
Erre itt nem fogunk tudni válaszolni. Nem is értem, hogy milyen ügyvédnél voltatok. Ti fizetitek, a ti érdeketeket kellene képviselni...
Meg kell várni a bank állásfoglalását. Azért így, hogy egy helyen van a két hitel, van remény, főleg, hogy a végrehajtót az önerőtökből kifizetik. De addig ne utaljatok több pénzt, amíg a banki állásfoglalás nem lesz meg. És ha meg is lesz a pozitív állásfoglalás, akkor is a többi pénzt már ne az eladónak adjátok. Meg arra is figyeljetek, hogy a csok miatt a vételár maximum 10%-át adhatjátok készpénzben. Melyik bankról van szó egyébként? És hogyan került a végrehajtás a házra?
Az ügyvédetek adja vissza a diplomáját. Ezt az Adásvételit úgy kellett volna megírni, hogy a teljes önerőt tegyétek ügyvédi letétbe és a Fundamenta is oda utalja a megtakarítást. Az ügyvéd a beérkezett pénzből vállalja a tehermentesítést a végrehajtónál, majd ezt követően, amikor Határozattal törlésre kerül a végrehajtás, csak akkor lehet szerződni a K&H-val.
Sajnos nem a megfelelő módon jártatok el. Az lett volna a helyes sorrend, hogy hitel előminősítéskor az Értékbecslést is meg lehetett volna rendelni, de az a minimum, hogy a KH lekérje a tullapot és megnézze előre, hogy minden rendben van-e az ingatlannal. Az már régen rossz, ha az AV aláírásakor szembesül a vevő a terhekkel.
A végrehajtás miatt egyeztetni kellett volna előbb a Fundával, de egy biztos. A KH nem fog végrehajtónak utalni, tehát a töröltetést önerőből kell megoldani.
Tehát, ahogy előttem is próbáltak utalni rá, még nem veszett annyira a dolog, de az eladónak nem fizetni ki innentől kezdve semmit. Mivel nem lett foglalóként nevesítve az adott összeg, ezért az - az ügylet meghiúsulása esetén - visszajár.
Az más dolog, hogy vissza is kapod, vagy sem... :(
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!